Компромисите

  • 1 666
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 214
Може би питаш "как да приема,че понякога и мъжът ми е прав "? Simple Smile
да

Но пак не ми е ясно кое е компромис и кое е налагане?
Компромисите в отношенията с партньора изникват,когато и двамата имате различни позиции по въпрос,който пряко засяга и двамата и правите всичко възможно да доближите позициите си или единият приема позицията на другия.
Например?

Ще си позволя да ти отговоря, макар че въпросът не е отправен към мен. Налагане е по-скоро това, което правиш ти (макар и не съвсем точно), т.е. единият от партньорите иска на всяка цена да е над другия - винаги той да е прав, неговото мнение да е миродавно, той да определя правилата на живота им като цяло. Компромис е единият парньор да приема слабостите на другия (които влияят негативно върху отношенията им), с надеждата с времето той/тя да се промени към по-добро в името на по-доброто им общо бъдеще. Това с най-общи думи; при теб явно двете понятия се размиват...

# 16
  • Мнения: 65
ама ти хем го питаш как да постъпиш, хем твърдиш, че се налага  Laughing
А и израз от рода на "Според мен е по-добре" е възможно най-мекият вариант за изказване на мнение

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 22:04 от Jea

# 17
  • Мнения: 13
Цитат
Цитат на: Естел в Петък, 03 Септември 2010, 21:36
Цитат на: pakost в Петък, 03 Септември 2010, 21:14
Може би питаш "как да приема,че понякога и мъжът ми е прав "?
да

Но пак не ми е ясно кое е компромис и кое е налагане?
Цитат на: pakost в Петък, 03 Септември 2010, 21:14
Компромисите в отношенията с партньора изникват,когато и двамата имате различни позиции по въпрос,който пряко засяга и двамата и правите всичко възможно да доближите позициите си или единият приема позицията на другия.
Например?

За да приемеш,че мъжът ти може да е и прав, предполагам трябва да си наясно,че и ти може да грешиш.Така че,търсенето на съвети може би е една стъпка към това.Но тук не става въпрос за налагане.Или може би трябва по-подробно да опишеш ситуацията?
Пример за компромиси;Аз искам да ходя на море,той на планина-накрая отиваме на Боровец,защото аз решавам да отстъпя .Или аз искам нова спалня,а той казва;не може,няма пари,но в края на краищата купувате спалня-т.е.той прави компромиса.Или аз искам брак,той не иска и не се женим,жената прави компромиса.и т.н.Примери да искаш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт