Римски щори...Японска стена-кое да избера?

  • 19 511
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 727
Така получих оферти от Ролпласт

Уникални са като цени...много съм доволна
Вторник ще ходя на място,да огледам мостри на платове

Гледах и вертикални да са до пода..мъжа ми такива иска Simple Smile,та вече не е дилема японска стена/римски щори,а римски щори/вертикални щори Crazy...японската отпада за нас...

Ще пиша коментар и после след монтажа снимки Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 306
Ако има нещо, което да възприемам по-малко и от римски щори, това са вертикалните Blush За апартамент определено римските. Иначе в нашия апартамент щорите са на Ролпласт и определено съм доволна както от качеството и цената, така и от отношението.

# 17
  • Мнения: 535
Ами и аз вертикалните по-скоро за "офисни" ги имах, но си сложих такива в хола - много съм доволна от избора си - стаята е с такова изложение, че пече слънце до 2-3  следобед, а като пусна щорите, вътре си стои доста хладно; да не говорим, че супер лесно се чистят (моите са от твърдите) и не се повреждат от силното слънце като цвят и материя. Малко като недостатък е, че са до земята и децата лесно си играят с тях (имат и едни пластмасови свръзки, тип "снджирчета" от долната страна, които са си примамлкива играчка), но пък то май за всички щори важи това (без римските, които на мен също ми стоят като парцал, "метнат" на прозореца). Вариант е пред самите щори да има нещо - нисък шкаф, диван, нещо, което да спира достъпа на деца до някаква степен.

За кухнята също избрах такива - реших, че щори от плат ще събират доста миризми и ще се цапат лесно в кухнята; освен това отсрещния блок не е твърде далеч, макар и през улицата, така че твърдите щори ми осигуряват непрогледно покритие на прозорците вечер.

Това са моите причини "за" вертикалните твърди щори (мисля, че се водят PVC) - по-скоро съм гледала от практична гледна точка. Виж в спалнята и детската по-естетически погледнах Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 сеп 2010, 20:47 от Zagorka

# 18
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
А къде се продават механизми за Римска стена в София  newsm78?

# 19
  • Мнения: 2
Ами има Японска стена и римски щори ...римска стена има на пазара "Римската стена" Peace. Колкото до механизми за Японска стена съм виждала в Бриколаж и Айко , но има вариант и на всяка друга релса да се постигне с малко сръчност ,мерак и материал ,но не се пести нищо с тях.С Римските щори е по сложно .

# 20
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
TITI63 благодаря за отговора и Бриколаж и Айко има на близо ще мина да поразгледам  Hug

# 21
  • Мнения: 11
Повечето фирми, които шият щори ( Римски или Японски ) предлагат и механизми за тях. Пробвай в Цветно или в някоя шивачница. Големите фирми обикновено продават целия продукт и не им се занимава с части.

# 22
  • Мнения: 117
А авторката на темата дали поръча вече щори и на какво се спря последно?

# 23
  • Мнения: 205
аз съм с римски щори и поддръжката им ми струва 150 лв годишно, защото се оказа,че сам е невъзможно да ги изпереш и викам гершман да си ги свалят, качват и перат........така че може да се каже че не са особено практични

# 24
  • Мнения: 54
Момичета,има ли някой от Японската стена на Гардиния,тези който се продават в Айко и Бриколаж?
Интересува ме на 5 каналната им релса в едната посока ли се прибират паната?Търся вариант за прибиране в двете посоки.
  bouquet

# 25
  • Мнения: 26
аз съм с римски щори и поддръжката им ми струва 150 лв годишно, защото се оказа,че сам е невъзможно да ги изпереш и викам гершман да си ги свалят, качват и перат........така че може да се каже че не са особено практични
Добре е да се поинтересувате предварително от това как се поддържа плата, който сте избрали. Има наистина такива, които стават само за химическо, и други които се перат в обикновена пералня като перде. Мойте са такива (не от гершман), сама ги свалям, пера и закачам два пъти годишно без да се налага да си плащам щорите на продавача още веднъж.

# 26
  • София
  • Мнения: 8
аз съм с римски щори и поддръжката им ми струва 150 лв годишно, защото се оказа,че сам е невъзможно да ги изпереш и викам гершман да си ги свалят, качват и перат........така че може да се каже че не са особено практични
Добре е да се поинтересувате предварително от това как се поддържа плата, който сте избрали. Има наистина такива, които стават само за химическо, и други които се перат в обикновена пералня като перде. Мойте са такива (не от гершман), сама ги свалям, пера и закачам два пъти годишно без да се налага да си плащам щорите на продавача още веднъж.

А твоите от къде си ги купила?

# 27
  • Мнения: 26
аз съм с римски щори и поддръжката им ми струва 150 лв годишно, защото се оказа,че сам е невъзможно да ги изпереш и викам гершман да си ги свалят, качват и перат........така че може да се каже че не са особено практични
Добре е да се поинтересувате предварително от това как се поддържа плата, който сте избрали. Има наистина такива, които стават само за химическо, и други които се перат в обикновена пералня като перде. Мойте са такива (не от гершман), сама ги свалям, пера и закачам два пъти годишно без да се налага да си плащам щорите на продавача още веднъж.

А твоите от къде си ги купила?
От тук.

# 28
  • Мнения: 5 992
Въпросът беше-кое да избера-за КУХНЯ. Японската стена иска пространство. Не си представям такава в кухня. Освен ако кухнята не е поне 25 м2. Освен това кухнята е помещение с миризми. Текстилът поема-в резултат трябва да се перат по-често. Значи и това трябва да се има предвид при избора.
Аз лично бих сложила перде,но при въпрос-римски щори или японска стена-съм  за щорите. И не вертикални.

# 29
  • Мнения: 0
аз съм с римски щори и поддръжката им ми струва 150 лв годишно, защото се оказа,че сам е невъзможно да ги изпереш и викам гершман да си ги свалят, качват и перат........така че може да се каже че не са особено практични

А защо не си ги переш сама ?
Те са на велкро - откачаш и переш.....

Общи условия

Активация на акаунт