Как бихте решили проблема?

  • 15 481
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
А не бе. Ще се изсипе някой изтърсак от майната си, който не си е мръднал пръста да съхрани това наследство и аз на драго сърце ше си го делна с него - няма такъв филм.

# 16
  • Мнения: 806
Да, знам го закона.  Обаче я да се докаже! И все пак са пълни глупости.  За имущество да се карат брат и сестра.... Ейййй до къде стигнахме.

# 17
  • Мнения: 22
Не не са....,поразрови се и се информирай,че всеки ползвал и  полагал грижи за имота в продължение на 10 години,може да остане единствен собственик.

Това доколкото знам не е истина...
Не разбирам какви са тези делби...ако брат ми иска даден имот с удоволствие бих го отстъпила... Simple Smile

# 18
  • Мнения: 806
А не бе. Ще се изсипе някой изтърсак от майната си, който не си е мръднал пръста да съхрани това наследство и аз на драго сърце ши си го делна с него - няма такъв филм.

Този някой изтърсак е брат или сестра.  Това е имуществото.  Може да си последен западал идиот, като си наследил имущество си е твое.  И това, че сестрата живее там не означава, че апартамента е в тип топ.

# 19
  • Мнения: 806
Не не са....,поразрови се и се информирай,че всеки ползвал и  полагал грижи за имота в продължение на 10 години,може да остане единствен собственик.

Това доколкото знам не е истина...
Не разбирам какви са тези делби...ако брат ми иска даден имот с удоволствие бих го отстъпила... Simple Smile
Много ясно.  Съгласна съм с теб.  Обаче в БГ са като варварите бе.  То не би ламтене .. абе аман  Sick

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 102
Не не са....,поразрови се и се информирай,че всеки ползвал и  полагал грижи за имота в продължение на 10 години,може да остане единствен собственик.

Това доколкото знам не е истина...

Защо се изказвате без да сте наясно с нещата Naughty Естествено, че може - има си го в закона като вариант. Само че е доста трудно приложимо на практика.

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не всички хора са еднакви,а възможно е жената да не иска да продава родния дом,нито пък да се чувства длъжна  да изплаща на брат си при условие,че тя е вкарвала финанси  за поддръжката на този дом.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 102
Не всички хора са еднакви,а възможно е жената да не иска да продава родния дом,нито пък да се чувства длъжна  да изплаща на брат си при условие,че тя е вкарвала финанси  за поддръжката за този дом.

От морална гледна точка е така, обаче ако не може да докаже, че тя се е грижила за имота, нищо не може да направи, ако брата реши да я принуди да го продаде чрез съдебна делба.

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Достатъчни са трима свидетели ,за още по сигурно да се представят бележките за ток ,вода,адресна регистрация ,фактури за закупени материали....,платени данъци.

# 24
  • Мнения: 806
Достатъчни са трима свидетели ,за още по сигурно да се представят бележките за ток ,вода,адресна регистрация фактури за закупени материали....,платени данъци.
Как ще забиеш такъв нож в гърба на брат си??? Олеее  ooooh! не.  Абе вие сте извънземни.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 102
Достатъчни са трима свидетели ,за още по сигурно да се представят бележките за ток ,вода,адресна регистрация ,фактури за закупени материали....,платени данъци.

Не съм адвокат, но знам, че не е толкова лесно колкото го представяш. Нека някой компетентен се изкаже Peace

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Когато човек реши да забие нож както казвате,всичко е възможно....,затова носят отговорност родителите приживе....

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 102
Достатъчни са трима свидетели ,за още по сигурно да се представят бележките за ток ,вода,адресна регистрация фактури за закупени материали....,платени данъци.
Как ще забиеш такъв нож в гърба на брат си??? Олеее  ooooh! не.  Абе вие сте извънземни.

Ами хората са  различни. То ако тръгнем да разсъждаваме така кой се е грижил по-малко или повече, той и брат й го е предоставил това жилище на доброволни начала, без да я кара да му плаща наем за неговата част, нищо че не е напълно нейно.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 10:20 от Чериса

# 28
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да и това е така,а има и случай ,когато наследник не дава достъп на другия наследник до имота години наред,може би точно с тази цел -присвояване на цялото имущество.

# 29
  • Мнения: 473
Достатъчни са трима свидетели ,за още по сигурно да се представят бележките за ток ,вода,адресна регистрация ,фактури за закупени материали....,платени данъци.
Това се прави при така нареченото съставяне на нотариален акт по обстоятелствена проверка,но при него не трябва да има претенции за собственост от никой друг и когато изобщо няма нотариален акт.Ако дъщерята е гледала родителите преди смъртта им ТЕ е трябвало да оставят жилището на нея.В случая към момента и двамата са собственици и всички приказки кой повече заслужава не важат.

Общи условия

Активация на акаунт