Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 902
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 782
Сова , май наистина си говорим на различни езици ...макар да харесвам и двата ти поста, най-вече толерантността люхаща от тях  Simple Smile Както винаги, из форумите трудно се разбират настроенията на пишешщите и възникват безсмислени реплики. В предния си пост, не се смея на майките в тази тема - смея се на отговора, който възникна в главата ми сутринта - а той е  ... не желание, следвано от оправдания! Не го намирам за присмехулно, но да си трийна постовете, ако развалят позитивната тема /не смея да сложа емотикон тук/.  И сега да не си помислите, че обвинявам някой за нещо - не, всеки е свободен да прави каквото си иска  Peace

Мразя сравнения със съседки, чужбини и последващите умозаключения за хората и българите като цяло Confused  Въпросите ти към мен са излишни, защото няма интерес, няма и отговори  Rolling Eyes

# 106
  • София
  • Мнения: 9 517
смея се на отговора, който възникна в главата ми сутринта - а той е  ... не желание, следвано от оправдания!
да, и мързел (признавам си и трите) и о, ужас - дъщеря ми свали памперса на 2 години и половина. И какво от това  newsm78

Вечният спор между ранното сваляне на памперса и късното такова е толкова безумно безсмислен, че не намирам подходящи думи да го опиша...

Аз пък съм свидетел на ЕБХ, която беше тормоз и за децата и за майката, бабата и етървата (аз), но тогава преди 18 - 19 години хората просто нямаха избор и най-важното - памперси. И собствената ми майка на 71 години, която преди да родя дъщеря ми ме "зарибяваше" за ЕБХ (естествено, тя не знае, че сега се нарича така), сега близо 3 години по късно с учудване призна, че аз съм била права да не я практикувам. Е, хора всякакви  Peace

# 107
  • Мнения: 2 658
Да Дzвер, аz говорех zа насилствено пренавито дресиране. Мисля, че всички се сещат zа какво става дума. Не zа ЕБХ.. аz а учене на детето сега и на всяка цена, с пляскане по голото дупе, когато, неzнаещо zа какво дума, се напишка или наака. И zа осzавяне мокро, zа да "раzбере zа какво става дума и колко е гадно" и zа zавиране (ако искате ми вярвайте) на напишканите гащи в носа, zа да "раzбере колко гадно миришат". Ей zа това говоря, а по мои наблюдения това не е да не се случва у нас. Знам и аz не обичам да обобщавам, но поzнавам лично не един такъв случай. Последният случай (с всичките примери, които описах горе) беше... хм..  от една двайсетиняколко годишна майка на връстниче на дъщеря ми съвсем скоро. Тя реши да ми ми обясни, че така се правело, щото иначе едно дете никога нямало как да раzбере zа какво иде реч... Така де, видя ни жената, на малко повече от две детето, с памперс още, съжали ни и реши да ме научи, давайки ми теzи беzценни, гениални съвсети.

Ей zа това говоря.
Но както каzах и чакането до първи клас, че да се сети детето само не го раzбирам.
Иzобщо крайностите  Stop

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 15:47 от Сова

# 108
  • София
  • Мнения: 9 517
Ааааааа тези методи са върховни, скоро имаше питане за копривата и боцкане с игли - мечта. Mr. Green

Иначе и аз не съм почитател на крайностите и мисля, че всеки родител може да прави каквото смята, че е най-добро за детето му, още повече че той познава детето си най-добре  Peace

# 109
  • Мнения: 782
Дзвер, ти май не прочете последния ми пост  LaughingНе ме касае това, дали дъжеря ти носи памперс или не, важното е вие да се чувствате добре  Simple Smile

Примерите , които сте дали са много далеч от ЕБХ. Масово майките си нямат и на идея, какво е ЕБХ и се говори на изуст - от опита на баби, лели и т.н. Тук в БГ-МАМА има тема за ЕБХ, тя ме зариби мен...ако някой желае, може да погледне , поне да знаете за какво става въпрос, а не да се говори на посоки Crazy

# 110
  • София
  • Мнения: 9 517
Шада, методите, които посочих нямаха нищо общо с ЕБХ...

# 111
  • Мнения: 2 658

Примерите , които сте дали са много далеч от ЕБХ. Масово майките си нямат и на идея, какво е ЕБХ и се говори на изуст - от опита на баби, лели и т.н. Тук в БГ-МАМА има тема за ЕБХ, тя ме зариби мен...ако някой желае, може да погледне , поне да знаете за какво става въпрос, а не да се говори на посоки Crazy


Наистина има някакъв проблем с раzбирането днес явно....  newsm78
Нищо не говоря "наиzуст".
Говоря това, което zная.

Да Дzвер, аz говорех zа насилствено пренавито дресиране. Мисля, че всички се сещат zа какво става дума. Не zа ЕБХ.. а zа учене на детето сега и на всяка цена, с пляскане по голото дупе, когато, неzнаещо zа какво дума, се напишка или наака.
....................................

Ей zа това говоря.

Поzвоялвам си да цитирам поста, в който специално си правя труда да обясня zа какво говоря аz. Не говоря zа нещо, което не поzнавам добре от ЛИЧЕН опит и което не практикувам (иначе благодаря zа съвета, чела съм иz теzи теми, просто така, zа обща култура, та zнам принципно какво е ЕБХ  Crazy ). Повтарям, нямам нищо против това, обратното даже. Но ЕБХ си е друга тема, ако се ме интересува нещо подробно, бих чела. Но ако аz искам. За ммомента нямам никакъв интерес да се интересувам в подробности, благодаря.
Ти вкара това ЕБХ в темата, не ние...

# 112
  • Мнения: 753
Махнах дневния памперс още на 1,6мес.
Стана много лесно и бързо, неочаквано за мен.
С нощния памперс обаче продължаваме, защото на мен така ми е удобно.
Много често иска да не го слагам, все вика...махи, махи......но ако го махна се напишква през ноща.
Нямам нерви да ставам 2 пъти през ноща да я изпишквам.
В момента е на 2,6мес и мисля поне до 3год да и го слагам, пък като порасне дано да може да устисква цяла нощ.

# 113
  • Мнения: 503
Трудно се маха памперс от дете, което няма представа, че това да се напишка предизвиква дискомфорт (мокро, а памперсите не го позволяват, нали...). Но ако бяха децата с пелени, от тези, които нашите родители са ползвали и които се сменят веднага след като детето се напишка, то щеше да осъзнае, че това да е подмокрено не е нормално, първо защото много бързо щеше да забележи, че се е случило нещо в пелената, която показва случката съвсем ясно, и второ - нямаше да го има това попиване, което лишава детето от шанса да разбере, че нещо се случва въобще. Как деца, научени от раждането си, че да си подмокрен не е нормално, сядат на гърнето още с прохождането, без нищо да им обясняваш (е, показваш им къде да си свършат работата, но дотам)?
Ето така се маха "памперс" на 1 година, а не като обясняваш или не знам какви щуротии измисляш, за да уредиш едно-две попадения.

# 114
  • София
  • Мнения: 44 257
Victory - никак не се маха трудно, стига детето да е готово за това.
А за нощният така и не разбрах, за да не сме назадничиви какво трябва да правим с напишкващото се дете - да го оставим да се опикава нощ, след нощ при положение, че не може да се контролира???

Интерестно, защо ли когато памперси е нямало пак е имало деца напикаващи се до късно и с нощни напикавания и до пубелртета понякога...

# 115
  • София
  • Мнения: 9 517
Трудно се маха памперс от дете, което няма представа, че това да се напишка предизвиква дискомфорт (мокро, а памперсите не го позволяват, нали...). Но ако бяха децата с пелени, от тези, които нашите родители са ползвали и които се сменят веднага след като детето се напишка, то щеше да осъзнае, че това да е подмокрено не е нормално, първо защото много бързо щеше да забележи, че се е случило нещо в пелената, която показва случката съвсем ясно, и второ - нямаше да го има това попиване, което лишава детето от шанса да разбере, че нещо се случва въобще. Как деца, научени от раждането си, че да си подмокрен не е нормално, сядат на гърнето още с прохождането, без нищо да им обясняваш (е, показваш им къде да си свършат работата, но дотам)?
Ето така се маха "памперс" на 1 година, а не като обясняваш или не знам какви щуротии измисляш, за да уредиш едно-две попадения.
Интересно ми е от опит ли говориш  newsm78 Понеже аз вече споменах че имам опит с племенниците си, които са гледани без памперси и повярвай ми на 1 година хич не сядаха с кеф на гърнето, а си пикаеха в памучните пелени, че и до по-късна възраст пак така...

А за нощния памперс - който се напикава да спи на гърнето, ама ха ма ха - ще се напикават тия деца, не ги е срам  Crossing Arms

# 116
  • sofia
  • Мнения: 8 949
Виктори, темата е за нощния памперс....не по принцип за памперсите.
Аз мога само да се похваля, че вече 6 месеца големия ми син не се е напишквал нощем.....просто го израстна. И да, спял по цяла нощ мокър, но не се е събуждал от този факт. И говорим за дете, което сутрин ревеше, че се е напикал и пр., т.е. тежко го приемаше. Не като да не е осъзнато.

За протокола: Малкия от две годишен не се напикава нощем (два-три инцидента не ги броя изобщо).
Нощното напикаване няма нищо общо с тренировки, дресировки, памперси и прочие дейности.

# 117
  • Мнения: 24 467
Веси, ако пиша редовно в тези теми, като бивше дете с проблем и майка, на която едно от децата до преди няколко месеца бе също с такъв проблем, то е именно за да информирам родителите, които не правят разлика между нощно напикаване /напикаване по време на сън/ и махане на дневен памперс.
Тя, Виктори, дори и да не схваща или да няма желание да схване различието, майките с проблем все ще прочетат и ще разберат. Аз на тях искам да помогна. И да не са всичките, на мен ми стига 50% да са. Затова и пиша и ще пиша редовно, давайки линкове и информация.

# 118
  • sofia
  • Мнения: 8 949
Джуди, добре е това, което правиш.  bouquet
Майката и без това е шашната дали прави (или не прави) правилно нещата, къде е сбъркала и само трябва някой "компетентен" да изкаже мнение, та да влоши психически положението.

# 119
  • Мнения: 601
Веси, ако пиша редовно в тези теми, като бивше дете с проблем и майка, на която едно от децата до преди няколко месеца бе също с такъв проблем, то е именно за да информирам родителите, които не правят разлика между нощно напикаване /напикаване по време на сън/ и махане на дневен памперс.
Тя, Виктори, дори и да не схваща или да няма желание да схване различието, майките с проблем все ще прочетат и ще разберат. Аз на тях искам да помогна. И да не са всичките, на мен ми стига 50% да са. Затова и пиша и ще пиша редовно, давайки линкове и информация.

Вярвай - усилията ти не остават незабелязани, а текстовете ти непрочетени. Със сигурност си успокоила много притеснени майки.

Общи условия

Активация на акаунт