Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 923
  • 134
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19 365

Джуди, поздравления за търпението ти да отговориш на всички глупости, написани от Виктори Rolling Eyes  ooooh!

За протокола братовчедка ми се напикаваше до 5-6клас. Научена беше на гърне на 1 годинка. Навремето нямаше памперси и естествено всички се опитваха да махнат нощните й напикавания всячески, но без успех. Водили са я на лекар и не й беше открито някакво заболяване.
Сега като голяма казва, че й е било много срамно и се чувствала много виновна като се напишка.

# 91
  • Мнения: 24 467
Знаеш ли, аз не чувствам срам. Никога не съм чувствала. Дори напоследък взех да се замислям, че почти не срещам човек, който да обсъжда проблема в първо лице, а често се говори за близки. Замислих се, в тази връзка, и за моите деца, по- точно за второто, което до скоро бе с този проблем /реши се последните три месеца, слава Богу, по съвсем естествен път/.
Възприех подхода на моите родители- говори се, не се крие, то няма и как, т.к. ако се мълчи, детето остава с убеждението, че прави нещо нередно, а положението не зависи от него въобще. Разяснява се точно това- нещата се оправят с времето и не се акцентира повече. Не се закача детето, не се трови с лекарства, смисъл няма никакъв, аз отказах будения и ограничения- пак по такава причина. Ползването на памперс, докато детето се чувства по- добре с него бе също част от моята стратегия. Ако самото то ми бе казало, че не иска, щях да ползвам пелена, от тези, за еднократната употреба, но самото дете осъзнава, че памперсът го кара да се чувства комфортно. Докато не спря от самосебе си да се изпуска нощем. Сега имам у нас един пакет гащички, от които е ползван само един брой, който хвърлихме, т.к. се скъса. Вече не слагаме нищо.
И с двете деца съм споделяла, че самата аз съм се напикавала. Баща им- също. Стараем се да споделим, да говорим, да разберат, че това е често срещано явление, непредотвратимо и непреодолимо по друг начин, освен с времето.
Подходът и към двете ми деца е бил еднакъв, просто те спряха да се подмокрят по време на сън по различно време- на 2 г. и на 4 г. Нормално-  по- късно спря именно по- буйното дете, което разходва повече енергия и, съответно, спи по- дълбоко.

# 92
  • Мнения: 19 365
Джуди, благодаря за отговора!
Предполагам, че при братовчедка ми срамът е бил насаден от държанието народителите й и баба ни, която ни гледаше. Сега се сетих, че и майка ми се е напишквала до късна възраст. Моето дете още е с нощен памперс, който остава сух в 70-80% от нощите. Не съм правила нищо досега, чакам сама да спре. Обикновено се напишква нощем, когато пие много вода точно преди да легне или през нощта.

# 93
  • Мнения: 1 420
Щом се напишква, значи още не е готов за сваляне на нощния памперс. На голямата ми дъщеря го махнахме преди 4 месеца, но първо пробвах дали ще се напишва през нощта без него. Имахме един инцидент, после я вдигнах 1-2 пъти до тоалетната през нощта, но реших, че може би не е нужно. Тя си спи вече без памперс и е суха на сунтринта.

Според мен опитай пак, ако видиш, че се напишва 2-3 пъти, отложи за известно време. Води се по детето си, а не по това какво казват околните  Peace Можеш да инвестираш в протектор за матрак  Wink

# 94
  • Мнения: 1
аз имам същият проблем. след месец синът ми ще стане на 4г. всички ми казват, че е много голям и ме питат дали няма някъкав проблем. опитвам се да не обръщам внимание, но вече и аз започнах да се тревожа. в продължение на 2 седмици се събуждаше сух и реших да махна памперса, но се разболя и влязохме в болница. там го оставих с памперс, заради специфичната обстановка, като се прибрахме започна да пишка отново нощем и сега се тревожа да не съм пропуснала момента

# 95
  • София
  • Мнения: 2 217
В никакъв случай не буди детето през ноща да го изпишкваш - това е много тъпо. Ще махнете памперса, когато видиш няколко пъти сух памп на сутринта. Не стресирай дечко.....
Хората по другите държави изобщо не се втелясват в тези неща....И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....
Спокойно, не насилвай работата....

# 96
  • Мнения: 782
Хората по другите държави изобщо не се втелясват в тези неща....И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....

Въх, колко сме назадничави ние българите  ooooh!  Joy

# 97
  • София
  • Мнения: 2 217
Хората по другите държави изобщо не се втелясват в тези неща....И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....

Въх, колко сме назадничави ние българите  ooooh!  Joy

Ми така си е, кво сега..... Mr. Green

# 98
  • Мнения: 503
И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....
Да, като онези американци от видеото в youtube.com, които не знаеха колко страни има триъгълникът.
По-напред са благодарение на чуждестранните студенти (впоследствие граждани на съответната държава) с ум в главата, които идват и ги дърпат напред. А това, че някаква компания за производство на памперси е решила да внуши на целия народ колко неготови са децата, докато не стигнат възраст, в която трябва вече като на големи хора да им се обясни защо не трябва да пишкат в памперси, не би трябвало да впечатли никого, но ето, че се случва с огромни маси народ. Та anyway, интересно ще е да наблюдавам през следващите години как времевото разстояние между свалянето на памперса и влизането в университет постепенно се стопява Crazy
А някой знае ли адекватна причина да не носим памперси през целия си живот? За какво са ни тоалетни чинии? С памперси е много по-удобно Laughing И с биби в устата, да се самоутешаваме, когато нещо ни е криво smile3504

# 99
  • Мнения: 1 761
И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....
Да, като онези американци от видеото в youtube.com, които не знаеха колко страни има триъгълникът.
По-напред са благодарение на чуждестранните студенти (впоследствие граждани на съответната държава) с ум в главата, които идват и ги дърпат напред. А това, че някаква компания за производство на памперси е решила да внуши на целия народ колко неготови са децата, докато не стигнат възраст, в която трябва вече като на големи хора да им се обясни защо не трябва да пишкат в памперси, не би трябвало да впечатли никого, но ето, че се случва с огромни маси народ. Та anyway, интересно ще е да наблюдавам през следващите години как времевото разстояние между свалянето на памперса и влизането в университет постепенно се стопява Crazy
А някой знае ли адекватна причина да не носим памперси през целия си живот? За какво са ни тоалетни чинии? С памперси е много по-удобно Laughing И с биби в устата, да се самоутешаваме, когато нещо ни е криво smile3504

mnogo typo

# 100
  • Мнения: 503
И аз така смятам, но натам вървим. След 10 години няма да е "много тъпо", а ще се обмисля сериозно Laughing

# 101
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз мисля, че е тъпо - това, което казваш. Моите деца от 11-месечни са на гърне. Не агитирам затъпяването нито омалоумяването на децата ни - намекнах, че не трябва да насилваме и стресираме едно дете....
Явно някои хора приеха изказването ми много буквално - ето разясних какво имам предивд Peace

# 102
  • Мнения: 2 658
Хората по другите държави изобщо не се втелясват в тези неща....И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....

Въх, колко сме назадничави ние българите  ooooh!  Joy
Парци,  Peace , аz те раzбрах и беz обясненията.
Оф, не, не е до "наzадничави".. Просто сме повечко превъzбудени, пренавити и почти истерични понякога, как някои неща ТРЯБВАЛО да са еди как си, щото, видите ли, на съседката/приятелката децата са така  Laughing Наистина не е добре да сме толкова "напредничави" понякога, нито zа децата, нито zа нас самите. И аz съм в Чужбината  Whistling  Wink и тук децата са с памперси, биби и колички едва ли не до предучилищна.. Не ми харесва това, zащото все пак можем да им покажем нещичко, а не да ги чакаме сами да се сетят на 5 години примерно. Обаче пък може да е нещо средно, а не както някои от нас, българките, дето пишат (май точно в таzи тема беше това умопомрачително обобщение), че детето се отучвало на 1 година от памперси  ooooh! Ама zадължително, ако не zнаете.. Пълни, ама пъъъълни идиотщини.
Тук става дума zа нощния, zнам, но искам да ви кажа, че дъщеря ми беше с памперс до миналата седмица постоянно, винаги, zа всичко. Нещо не ми се получаваха опитите и си беше така. Пробвала съм два или три пъти преди, но нищо не ставаше и се откаzвах бърzо бърzо.. И иzведнъж... се научи zа три дни. Буквално. Три дни имаше пропуски (по два или три пъти дневно се напишкваше, иначе я слагах и подсещах аz, но вече поне не се противеше), но иzведнъж.. стана чудо  Wink ... раzбра детето и вече три дни не е имали нито един пропуск в будно състояние. За никоя от двете работи. Каzва си, стиска си, ОСъЗНАВА какво и zащо прави, абе екстра просто.. Дано да не пиша прибърzано и така да си бъде  Praynig Че чак не ми се вярва още, толкова бърzо стана. Наистина, много съм щастлива, имах чувството, че ще си го носи до...  Crazy В смисъл, ученето й ми отне точно непълни три дни. Само zа сравнение, сина си го учих месеци, като не zапочнах от една годинка, слава Богу, това не съм и никога не бих правила, а от една и половина, а zавършх "дресировката" точно на 2г.
6 месеца с първото дете, срещу три дни с второто. Такава е моята равносметка...
НО. Ако не бях zапочнала все пак (явно, че стана, zначи е била съвсем готова) положително щеше да си откара още мноооого, сама нямаше да го махне скоро. И това чакане до беzкрайност не го схващам съвсем.

Като спи обаче слагам, като при дневния сън свалям сух памперс. Иобщо не ми е "дерт" това, то си идва само. Не съм будила брат й, нея няма да будя също. Смятам zимата иzобщо да не опитвам да е беz, дори да виждам, че е сух.. после ще видим. Когато zабележа, че дълго време е сух, тогава ще махам. Но няма да правя нищо, дневният е трудната работа.
За нощния и иzобщо при сън, не бих се притеснявала на такъв етап, ама никак даже.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 01:31 от Сова

# 103
  • Мнения: 782
Хората по другите държави изобщо не се втелясват в тези неща....И с биби ходят, и с пампи, а както се вижда са къде по-нопред от нас във всичко....
Въх, колко сме назадничави ние българите  ooooh!  Joy
Парци,  Peace , аz те раzбрах и беz обясненията.
Оф, не, не е до "наzадничави".. Просто сме повечко превъzбудени, пренавити и почти истерични понякога, как някои неща ТРЯБВАЛО да са еди как си, щото, видите ли, на съседката/приятелката децата са така  Laughing Наистина не е добре да сме толкова "напредничави" понякога, нито zа децата, нито zа нас самите.

Оф,  има и не истерични майки, за които бабите и съседките не са критерии  ooooh! Решила съм да практикувам със сина си ЕБХ и го напрвих. Не съм натоварвала себе си, пък за детето и дума не може да става. Що поне една дружка в парка, съседка или приятелка не се сравни с нас и не махна памперса???  Отговора е ясен  hahaha

# 104
  • Мнения: 2 658
Ама Shada, нещо не се раzбираме май... Ако става и се получава, нека бе, аz не се присмивамм. Даже браво, чудесно, щом можете... Съвсем искрено се въzищавам.
Ама zащо с тоя присмехулен тон към другите??? Ей това не го раzбирам. Ако иска някой ще се сравни с теб, ако не иска няма, това не е ли ясно? Ти проблем имаш ли с това? Защо просто не си доволна, че при вас става и беz ироничните zабележчици не обясниш (когато те питата обаче) как е станало при вас, че наистина да помогнеш на някой, вместо да ирониzираш?
Пак каzвеам, на вас браво.
Но да, българите СМЕ наzадничави... голям процент от нас, слагам и себе си в това число, що не.. То си личи дори в общуването между хората, никога не оставяме другия да си живее спокойно, беz да му гледаме в паницата и беz да му даваме непоискани, иронични при това съвети  Wink  Peace

Можеш да се"смееш" на воля, на мен лично това не ми пречи  Hug Явно практикуването на ЕБХ ти дава това право. Не zнам кой точно отговор ти е ясен, явно ти си zнаеш.
Аz съм си напълно доволна с моите си методи, а кой какво прави zа себе си... ами не ме интересува.

Общи условия

Активация на акаунт