Страх?

  • 1 737
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте на всички. Преди около 2 седмици дъщеря ми видя едно дете да пада от люлка и от тогава не иска да види какичка на люлка, ако случайно види, започва един реееев ужасен  Cry  Дори и без да вижда люлки първите дни след сручката се сещаше както сме си у дома и започваше да плаче. Сега поне вкъщи като се сеща  й казвам, че каката си е отишла вкъщи и се разминаваме без рев, но днес замалко видя пак една кака на люлка (от където и да минеме все се намират някакви, аз иначе не я водя на места с люлки)и пак се разрева (е не чак като първия път, де). А, да кажа също, че от този случай насам я е страх и от кучета и мечета  ooooh!   Та въпроса ми е дали сте имали подобни случки с вашите мъници и как сте се справили?

# 1
  • Мнения: 940
аз съвет не мога да ти дам, но искам да попитам защо и от мечета и кучета, от същата случка или от друга??

# 2
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Моят дребо се страхува от пералня,прахосмукачка,от шума при рязане на дървета,от асансьори и когато му къпем косата.Какво да ти кажа-излизане на глава с него няма,аз гледам да гушкам повече,да обяснявам,но пак няма оправия  Tired Дано го израстат  Peace

# 3
  • Мнения: 188
аз съвет не мога да ти дам, но искам да попитам защо и от мечета и кучета, от същата случка или от друга??

Ами и аз незнам защо, кучета не са я плашили, просто след като се стресна от тази случка с люлката стана доста плашлива...идея нямам, само обяснявам, че няма нищо страшно, че животинките са добрички, ама за сега все още си се плаши.

# 4
  • Мнения: 1 568
На тази възраст започват детските страхове.
Нормално е, трябва да успокояваш дечко и да си говорите  Hug

# 5
  • Мнения: 1 817
Детето явно е доста чувствително. Стреснала се е, но това ще отшуми с времето.
При нас малкият падна от люлка. Доста трудно преживя страха. Но след 3-4 месеца почти е забравил. Вече сам иска отново да се люлее.
Дано бързо отшуми при вас.

# 6
  • Мнения: 6 713
Здравей, какво беше твоята реакция като падна детето от люлката?

# 7
  • Мнения: 188
Здравей, какво беше твоята реакция като падна детето от люлката?

Никаква, аз бях с гръб към това дете (а то дори не заплака), една приятелка ми каза, че е паднало, не бях разбрала и тъкмо се чудех защо моето започна да плаче толкова истерично и да го успокоявам ... По принцип тази люлка беше счупена и без облегалка и дъщерята като е искала понякога да се качва на нея сме й казвали, че е счупена (тя и преди да стане въпросната случка, като се качеше някое дете на люлката повтаряше "не кака", но не е плакала), но след като видя падащото дете се плаши от всички люлки.

# 8
  • Мнения: 9 814
Ограничете ходенето по детски площадки за известно време.

# 9
  • Мнения: 989
И според мен не я води за известно време по площадки с люлки. А след време, като поотшуми случката, я заведи на някоя люлка пред някой блок (примерно точно преди обяд или пък рано сутрин, за да няма деца), сложи я отгоре да се полюшка, говори й спокойно...

# 10
  • Мнения: 1 568
Ограничете ходенето по детски площадки за известно време.

Да, не насилвай детенцето.
Моят син беше паднал в едно езеро и дълго време после като видеше вода и трепереше, не го водих до такива места известно време  Hug

# 11
  • Мнения: 6 713
Никаква, аз бях с гръб към това дете (а то дори не заплака), една приятелка ми каза, че е паднало, не бях разбрала и тъкмо се чудех защо моето започна да плаче толкова истерично и да го успокоявам ... По принцип тази люлка беше счупена и без облегалка и дъщерята като е искала понякога да се качва на нея сме й казвали, че е счупена (тя и преди да стане въпросната случка, като се качеше някое дете на люлката повтаряше "не кака", но не е плакала), но след като видя падащото дете се плаши от всички люлки.

 Simple Smile Питах, защото някой път реакциите на щерката направо се водят по моите - ако аз примерно като падне и се удари, се паникьосам и го покажа и тя естествено почва да реве по-силно. Simple Smile Затова реших, да не би да си реагирала с уплаха и да се е предала и на детето по този начин.

И аз бих спряла за известно време тези забавления, не я води по площадки и мисля, че ще забрави детето тази случка. Peace

# 12
  • Мнения: 188
Ограничете ходенето по детски площадки за известно време.

Да, не насилвай детенцето.
Моят син беше паднал в едно езеро и дълго време после като видеше вода и трепереше, не го водих до такива места известно време  Hug

Аз изобщо не я водя сега на детски площадки, не може и дума да става за това, въпроса е, че докато стигнеме до центъра, или дори до пазара, по пътя ни се срещат 1-2 люлки и аз естествено ги заобикалям от далече и гледам да й отклоня вниманието в друга посока.  polito_87, тя няма проблем с люлеенето, при баба й има люлка и до сега си се люшка на нея като ходиме там, въпроса е да не гледа друго дете, а бе странна работа, хубавото е че идва зима, ама докато дойде...

# 13
  • Мнения: 1 568
Спокойно мила, всяко чудо за три дни, ще се оправи, ще мине и ще забравиш  Hug

# 14
  • Мнения: 776
Ако случайно не мине от само себе си, а страховете й се задълбочат, се консултирай с джи пи то и евентуално потърси съвет от детски психолог.
Нормално е за тази възраст децата да стават по-плашливи, но има и такива деца, които са по-чувствителни и за тях е нужно специално внимание и подход.

Можеш да се консултираш и тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=89.0

Общи условия

Активация на акаунт