Чеше си главата цялата нощ

  • 13 726
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 424
 На една позната детенцето й все се чешаше, имаше дълга косица, но го пострига чак след годинката и се оказа, че целият му скал е на ранички ....но при вас случаят може да е различен, затова и си трябва консултация с лекар.

# 16
  • София
  • Мнения: 30 191
синът ми се чеса така една нощ. На сутринта го заведох на дерматолог. Подстригах му косата и го мазах 2 вечера с мехлем и се оправи. Оказа се от потенето, НО трябва лекар да го види задължително, за да не стане по-лошо.

# 17
  • Мнения: 666
Имахме същия проблем с моята дъщеря преди известно време,явно от топлото време и потта цялата и глава беше станала в рани.Правех и запарка на лайка и поливах цялата главичка след къпане,без изплакване след това.Успокои я на 2 ден.След това продължих и със запарка от борова кора,но ние имахме леки пъпчици по главата от топлото и всичко и мина за около 1седмица.За лайката няма да навреди на детето,ако видиш,че няма резултат(но се съмнявам)заведи я на лекар Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Изрежи ноктите по-късо, поне да не стават крусти.

Каква е връзката на ноктите с крустите, че не схващам  Thinking

# 19
  • Мнения: 4 615
Ако питаш мен Вери, вместо да бъркаш отвари и чайчета по-добре заведи детето на лекар. Може и нищо да не е, но пък прегледа ще е безобиден, а ползата може голяма да се окаже. Успех и бързо да ви минават неволите.

Изрежи ноктите по-късо, поне да не стават крусти.
Каква е връзката на ноктите с крустите, че не схващам  Thinking

Изпреври ме, и аз това исках да попитам.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз си мисля, че вероятно е на нервна почва -  преживява нещо (яслата примерно) и така се "успокоява" човечето.
Все пак, за да не се мъчите и двете, и да гадаеш, нека педито си каже мнението. Peace

# 21
  • Мнения: 44
Ако сте ползвали шампоан на Джонсън - нищо чудно да се чеше. Според мен е отвратителен. Аз съм възрастен човек и си свалих кожата на главата от чесане след като го ползвах, а какво остава за едно бебче.

# 22
  • София
  • Мнения: 928
Заведи детенце на лекар да го види Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 7 086
Може никакви отвари и шампоани да не подействат, може все пак да са въшки, но те не се виждат така както гнидите. Провери хубаво в основата на космите дали няма гниди, които знам че трудно се махат от косъма. Ако откриеш такива-работата е ясна...

# 24
  • Мнения: 27 524
Аз съм имала два пъти като ученичка гниди и нямам никакъв спомен да сърби  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 39 812
Блонди е права. При въшки сърби самото ухапване и ухапаното място.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 086
Аз съм имала два пъти като ученичка гниди и нямам никакъв спомен да сърби  Thinking
Laughing Не сте ме разбрали, казвам, че е възможно да има въшки, но да не ги е видяла. Гнидите се виждат по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт