как ще се почива около 22 септември?

  • 6 644
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Ние сме най-почиващия народ, мине не мине седмица и почивен ден.
Tова въобще не е вярно. Работя за Западна Европа и ти гарантирам, че те имат не по-малко празници от нас. С тази разлика, че там има доста религиозни празници като официални, нали, поради католицизма.

И никой не отработва след подобни "мостове". Личен опит. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 1 879

И никой не отработва след подобни "мостове". Личен опит. Crossing Arms

Какво да отработват, като "мостовете" си ги правят с дни от годишния отпуск.

# 17
  • Мнения: 5 370
Хммм??

Не са ми казвали такова нещо семейството, у което живеех, но няма да споря.

Как така цяла нация ще си вземе платен отпуск по едно и също време?
Ако има някой , живеещ в Европа, дано да се включи.

# 18
  • Мнения: 1 879
Хммм??

Не са ми казвали такова нещо семейството, у което живеех, но няма да споря.

Как така цяла нация ще си вземе платен отпуск по едно и също време?
Ако има някой , живеещ в Европа, дано да се включи.

И аз не искам да споря, защото съм изключително изненадана, че има друга подобна на България страна в Европа (извън нашия регион), където се сливат празнични с делнични дни, за да се радва народът Simple Smile За коя държава говориш?

# 19
  • Мнения: 5 370
За Франция, да речем. Два или три пъти го видях това чудо, "мостът", докато живях там, за една година.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 797
За Франция, да речем. Два или три пъти го видях това чудо, "мостът", докато живях там, за една година.
Потвърждавам, във Франция сливат празнични и делнични дни и не отработват, нито взимат дни от отпуската. Същото е и в Испания, а там даже от ЕС ги притискаха, защото много почиват. Хората си имат, например, празник на града и цяла седмица е посветена на това, а по- голямата част от нея и не се работи. Да не говорим за католическите празници на големи и малки светци.

# 21
  • Мнения: 7 167
Уффф, добре, че тази година 22.09 е в сряда. Няма с кои дни да се слее този велик празник.
Виж, ако беше вторник или четвъртък със сигурност щяха да се получат 4 почивни дни.
Сега се загледах, че 24.12.2010 е петък.
Кофти...само три почивни дни около Коледа. Laughing
Както и 01.01.2011 г. е в събота. Отново три почивни дни.
РаботИ народе! Криза е!

# 22
  • Мнения: 5 370
Mи ето на. Благодаря, Боци, за включването, знаех си, че правилно помня.

# 23
  • Мнения: 2 018
Не мисля, че се сливат за да се радвал народа, а по-скоро от ниската производителност след такъв празник и последващ единствен работен ден преди уикенда.
Тази година има малко сливания и съответно отработвания.

# 24
  • София
  • Мнения: 928
Сряда е. Само тогава ще се почива и по-добре. Като решат да се отработва съботите и шестдневната работна седмица ми излиза през носа Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 879
Mи ето на. Благодаря, Боци, за включването, знаех си, че правилно помня.

Моите впечатления са от Германия, Великобритания - хората си пускат отпуск за ден или два и така си правят дълги уикенди. Междудругото, за да избегнат празничен (почивен ден) в средата на седмицата в САЩ повечето празници са в понеделник (4-и юли и Денят на благодарността, май са единствените изключения) - така най-удобно за всички се получава дълъг уикенд.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
31 декември 2010 г. (петък) е обявен за почивен ден (Решение № 956 от 16.12.2009 г. на МС) и ще се отработва на 11 декември 2010 г. (събота).
Просто се сетих да подсетя, ако си правите планове за сливане на почивни дни  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 370
Мене не ме грее, принципно, аз на обявени бг празници винаги работя. А после в съботите си клатя краката. Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 10 476
Аз пък искам да съм френски магазинер в малко селце. Задължителен един месец лятна почивка, неделя - йок работа, понеделник до обяд примерно - йок.  Whistling

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега се загледах, че 24.12.2010 е петък.
Кофти...само три почивни дни около Коледа. Laughing
Както и 01.01.2011 г. е в събота. Отново три почивни дни.
РаботИ народе! Криза е!

А какво ще кажеш за 2011 / 2012 ???
Само 2 почивни дни по Коледа и НГ.
Чесно, не си спомням скоро да е било така  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт