Отнемане на родителски права?

  • 26 213
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 660
А какъв е режимът на лични свиждания в такъв случай? Сигурно ще е много лек, след като бащата поради основателни причини е лишен от бащинство?

И друго - ако бащата е насилник, то тогава с какъв акъл ще му дадат право на срещи? Как по-точно ще се осигури сигурността на детето в такива случаи?

# 16
  • Мнения: 317
Шоколадче,
и за мен това е такова противоречие, че направо не знам, кой го е изумувал... newsm78  #2gunfire #2gunfire
Как така хем съда ще реши, че този човек не става за родител, хем ще му тупне детето да го гледа.
И доколкото знам режима за виждане е "стандартен".

ето ти цитат от две решения от януари тази година:

ЛИШАВА от родителски права С.Б.Д., с ЕГН-********** *** по отношение на детето З.С.Д., с ЕГН-**********.
 ОПРЕДЕЛЯ мерки на лични отношения между майката С.Б.Д., с ЕГН-********** с детето З.С.Д., с ЕГН-********** както следва: всяка първа и трета събота от месеца от 10 ч. до 16 ч. и 15 дни през лятото.


ЛИШАВА ОТ РОДИТЕЛСКИ ПРАВА М.И.М., ЕГН ********** ***, спрямо детето Е.М. И., ЕГН **********, на осн. чл. 132, ал. 1, т. 2 от СК.
ПРЕДОСТАВЯ родителските права спрямо детето Е.М. И., ЕГН ********** на майката А.Е. Н.
 ОПРЕДЕЛЯ режим на личен контакт на бащата М.И.М., като му дава възможност да вижда и взима детето Е., р. 27.01.1996 г., всеки първи и трети съботен ден от месеца от 9.00 до 18.00 часа и по 30 дни през лятото, когато майката не е в платен отпуск.
 

# 17
  • Мнения: 2 660
Но все пак трябва да има начин да си защитиш детето, нали?! Може би зависи от причината за лишаване от права  Thinking

# 18
  • Мнения: 555
Може би в случаите, които цитира Нами, целта на отнемането на родителските права е по-скоро да се регламентират задълженията на родителя – плащане на издръжка, свиждания и др., а отнемането на правата да се отнася само of решенията относно здравето, възпитанието и обучението на детето, както и за пътуванията зад граница.  
Предполагам, че когато се цели защитата на детето, пред съда трябва да се обоснове защо не е добре за детето да се среща с родителя с отнетите права и да се поиска съдът да разпореди такова решение. И все пак, по мое мнение и доколкото успях да науча, отнемането на родителските права ще е само едно от мероприятията, ако целта е да се защити детето. В моя случай например, ако съдът разпореди свиждания, родителят, който не живее с детето, би могъл реално да бъде опасен за него, при това не умишлено, а неволно, защото моето дете е „различно”, а и малко по-импулсивно и палаво. Например, по време на свиждането, ако е сам с детето, може да не му хрумне, че детето може да скочи през отворения прозорец и да го остави за малко само в стаята, за да иде до тоалетната... Как родителят, който не се грижи и не общува с детето си ежедневно, ще знае кое е опасно за него и кое не, кое го натъжава и кое го радва, кое може да го травмира и въобще кога как да се държи с него? Това не може да стане с две свиждания за по няколко часа на месец. Впрочем,  подобни аргументи биха могли да се отнесат и за децата в норма, особено в случаите, когато родителят години не се е интересувал от тях и изведнъж нещо се е присетил и разпъргавил да ги вижда.

# 19
  • Мнения: 141
За да не пускам нова тема искам да питам и аз нещо. Имате ли представа за колко време стават тези дела и колко пари трябва да се отделят.

# 20
  • Мнения: 54
За да не пускам нова тема искам да питам и аз нещо. Имате ли представа за колко време стават тези дела и колко пари трябва да се отделят.
Здравей, аз съм завела такъв иск в РС, април 2010. Все още не е определена дата на първото дело - смятай колко време отнема с нашата уникална съдебна система!

# 21
  • Мнения: 141
Ок, благодаря много  Hug

# 22
  • Мнения: 3
отнемане на родителски права


Здравейте брат ми има следният проблем на 20 12 2011г. приятелката му роди той си призна детето но на 7 01 2012 г изостави детето и изчезна пое ви се на 09 01 2012 през нощта и на 10 01 2012 се нагълтала с лекарства да се самоубива брат ми е открил и веднага е завел в здравно заведение и там тя си е направила признание че това и е 3 път за самоубийства  между другото тя боледува и от епилепсия какви права има брат ми върху детето и да ле е възможно да и се отнемат родителските права  запознати са и агенцията за зашита на децата.
Какви са условията и какво трябва да се направи. На 12 01 2012г. ще се прави консултация и с психиатър, до момента майка ми се грижи за бебето но не сме сигурни какво ще се случи докторите ни казаха че когато е изпишат постоя ще трябва да бъде с придружител за да не направи отново опит.
  
След консултацията с психиатърът на които заключението беше че не намира някакви проблеми но е добре за да не направи нови опити за самоубийство брат ми отново да е прибере в къщи добре съгласихме се на това отново и беше дадена възможност да се грижи за детето но уви резултатът беше на лице хранен не бебето в 7;00 и след то в 13 и 30 или 14;00 смяна на памперс веднъж на ден естествено дупето на бебето е изприщено и при условие че бебето е изписана недоносено  само през колко часа се храни. Поредното плачене на бебето през нощта и да не се чува от нея и пак отново да се връща на майка ми да го гледа или пък брат ми го гледа. По цял ден да спиш и когато и го оставят за малко то да посинява от плач и да се задавя. Да си крие постоя но личната карта и да лъже че е оставена при нейните родители за да не може да се вземе акта за раждане на детето до поредният ден на 11 02 2012г. Пак изчезва и след няколко часа се връща с полиция да иска да вземе бебето и да си ходи с поредните лъжи и обиди. Това което аз като страничен наблюдател видях при нея при няколко припадъка които е имала пред мен имам чувството че това момиче е бито докато е живеела при родителите си защото когато идваше на себе си тя не знаеше къде се намира и пустяно викаше тате не ме бий.
Между другото разбрах че те са 5 деца и двама родители който живеят в 2,5 стай нейната майка е безработна по думи те на съседите тя няколко пъти е ходила на гости в дамът-ни и през всичките пъти си е тръгвала пияна толкова пияна че чак да припада та се налагало веднъж да викат и бърза помощ  и то е така сега след ката разговарях с майка ми и брат ми и те го потвърдиха но може би са се срамували да ми съобщят и за това. Та въпросното снаха все още е ням и не се прибрала във къщи нито пък се обадила да попита как е бебета след като е проявила такава загриженост на 11 02 2012г да ходи с полиция да го иска. Естествено пак сме уведомили Дирекция за закрила на детето. И консултация с адвокат и  предявихме иск да му бъдат предоставени родителските права  но какъв е шанса защото в България законите и процедурите  са много тромави дори ние с другият ми брат заявихме че и двамата сме съгласни до осиновим бебето. Примерно ако съдът реши че не може да му се предоставят правата на него. До момента и през този целият период от раждането изцяло бебето се гледа ат майка ми и брат ми.      
 
Предварително ви благодаря  

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 21:54 от mkirichkova

# 23
  • Мнения: 863
отнемане на родителски права


Здравейте брат ....
Предварително ви благодаря  

Не съм чела по-трудно разбираем текст.Едва издържах до средата.Дано някой се навие да го прочете, и ако не е безкрайно изтощен, да ти отговори ooooh!

# 24
  • Мнения: 54 448
Аз успях да го прочета ...
С две думи , майката е с епилепсия , не се грижи за детето , как да й се отнемат род . права ?
Според мен , с дело за родителски права и издръжка . Peace

# 25
  • Мнения: 309
Случаят на mkirichkova е много краен. Събиране на доказателства, свидетелски показания, няколко пъти да викнат полицията когато майката прави глупости и после едно по едно:попечителство, издръжка отнемане на правата. А най-добре да я напият и да я убедят сама да се откаже от детето.

# 26
  • Мнения: 54 448
Случаят на mkirichkova е много краен. Събиране на доказателства, свидетелски показания, няколко пъти да викнат полицията когато майката прави глупости и после едно по едно:попечителство, издръжка отнемане на правата. А най-добре да я напият и да я убедят сама да се откаже от детето.

Това беше отвратително ! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 309
Никоя нормална майка на двумесечно бебе няма да посегне към алкохола. Не съм писала насила да и наливат ракия в устата.

# 28
  • Мнения: 513
Ехоо , сестрата на младия татко да е чувала за следродилна депресия?????? Ами някой да  се е опитал да говори с емоционално нестабилната майка, да чуе болката й , да разбере къде се корени проблема?

Не е хубаво дете да расте далече от майка си.Била безотговорна, не го хранила , не сменяла памперси, опити за самоубийство..........чакайте малко..може и да влезе жената в час и права не се отнемат тука така и то на майка, и още повече  като е родител от    скоро..

# 29
  • Мнения: 3
Да Ехоо , сестрата на младия татко  е чувала за следродилна депресия??????  Да опитаха много хора и то спецелисти да разговарят с нея то небяха психолози то психиятри  и се окоза че си има проблем че тя е  емоционално нестабилната няма болка има инат и неиска да се лекува. Да заведохме дело и отнеха родителските права. И насамота дело тя заеви пред съд  че е родила зашото е мързи да работи и неините родители не искат да е издържат и да дават пари нито за лекарства нита за купони и алкохол,  и била взела пари на заем зада заведе дело  като и били обещали че ще го спечелят и ще може да вземе детето е ще получава дедски добавки.   

Да найстина не  хубаво дете да расте далече от майка си.

Общи условия

Активация на акаунт