У селския хоремаг

  • 21 668
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Смятам да спретна една изненадка на едни приятели, поканени на  вечеря с изискани блюда.  Ама блюдата ще са тип селска долна кръчма.  Simple Smile Дайте предложения за менюто, моля. Засега се сещам да шкембе чорба и боб с наденица, печени картофи, пържени кюфтаци, мастика, ракия и лимонада.  Grinning  Във връзка с последните искам и да попитам откъде мога да намеря и от ония малките шишенца, в които са пили едно време (ще потърся картинка за тези, които не се сещат).

# 1
  • Мнения: 50
Шишенцата се казват юзчета ,аз се сещам за питки с шарена сол и селска салата домати и краставици .Много ми харесва като идея. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341



Малките стъклени шишенца се казват юз / юзчета.
Не съм виждала да се продават......... Дано да се включи някой, който е виждал.
Направи една голяма погача, баница и тиквеник. Може мини баклавички  или мини толумбички за десерт.
Успех!

PS:  Ха-ха-ха, писали сме едновременно!

# 3
  • Мнения: 2 401
Аааа, да сте живи и здрави, не можах да намеря картинка иначе. Ето ги:
Това с питката и шарената сол  просто не мога да го пропусна, мерси. 
Малиии, те тия дето съм ги показала струват 67 левчета..

# 4
  • Мнения: 767
При нас ги има в една галерия и не са скъпи. Не мога да цитирам, но утре ще бъда по-конкретна. Става дума за Димитровград.
Идеята е жестока! Може би някакви мръвки или уши на жар newsm78, шишове , печено сирене в пергаментова хартия.

# 5
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  И печена тиква за десерт! Mr. Green

 Юзчета потърси в оказионните магазинчета,там има всякакви вехторийки от време ОнО. Peace

# 6
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
вместо покривка може да застелиш масата с кафява амбалажна хартия
в хоремаците са се предлагали сланина на жар и лучец
домашно сирене и сварени яйце поръсени с чирвен пипер и олио
мека питка - тип плоска, без да е оформена на кифлички, без да е замазана с яйце, съвсем проста
пукани люти чушлета

# 7
  • Мнения: 22 867

ТУК има старовремски рецепти, т.е. не рецепти, а съставките на топеници, мезета и манджи. А от юзчетата се пие ракия по-добре от колкото от чаша! Някоя съседка може и да има отпреди.  Peace  bouquet

# 8
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Така нареченият сега миш-маш в нашата кръчма го сервираха, ама му викаха "упръжваното" -така без да има яйца в него...с топла питка - плоска, съвсем обикновена, ей от тогава от детските ми години не съм яла такава. Sad А другото пък бяха пръжки - свинско месо нарязано много на дребно и изпържено...Ей такива ми ти работи... WinkИ сирене... ама какво сирене...ех времена... cry

# 9
  • Мнения: 5 228
Зелева салата и слънчогледови семки.

# 10
  • Мнения: 2 755
В нашето село в хоремага мезеха с копърка от консерва и беше хит на времето. Също и пастърма, ама по-рядко.

# 11
  • Мнения: 1 352
1. Филии от домашна пита, намазани с мас и поръсени с домашна шарена сол или чубрица се слагат да се запечат във фурната.

2. Пържена сланина, смачкана глава лук и козе сирене, нарязани на половина домати. Отстрани на една капачка от компотен буркан може да сложиш сол и да си топите доматите в нея Crazy.

3. Пача от свински уши и крачета

4. Пръжки с лук

5. Пържен боб

6. Рендосани краставици, вода, чесън, сол, копър и оцет - това е кисела Северняшка чорба, добра за изтрезняване

5. За десерт - прасковки с листенца от чемшир или локумки

Забравих да кажа, че може да сложиш зелен лук, направо с перата да ръпате, а масата може да застелиш с вестници.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2010, 23:30 от Marieta

# 12
  • Мнения: 2 708
Юзчета купувах преди няколко месеца от едно магазинче на Пиротска - пешеходната част. То е едно мъничко, в което продават дървени неща, тип битови, както и прибори за хранене на завода във Велико Търново за ножове,вилици..... Та там има и юзчета, по 3 лв ли бяха или 2 - ще те излъжа. Ако тръгнеш от Халите, посока Ботев, вървиш и гледаш магазинчетата от лявата ти страна. Пада се предпоследно мисля магазинче преди пряката с Княз Борис (или поне аз така си мисля че се казваше). Мисълта ми е, че е почти на кьоше Simple SmileSimple SmileSimple Smile има интересни неща там, които мисля ще ти свършат работа като идейки покрай твойто парти, и ще си тръгнеш не само с юзчета Wink Wink Wink

# 13
  • Мнения: 1 092
страхотна идея
от мен да добавя някаква чесновка, ама така да ухае надалеч  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 708
По попод на горния пост се сетих нещо. Преди седмица бяхме в един хан "Мадоната" до белоградчишките скали. Та там всичко беше с название "торлашко" Simple SmileSimple SmileSimple Smile. Торлаците било название, по-скоро обидно обръщение на хората от ниската и плодородна Добруджа към планинарите и имало отенък на малко глуповат, малко инат, абе ТОРЛАК. Та имаше едно мезе - торлашко мезе Simple Smile нищо сложно, намачкано сирене, черен пипер, олио и мноооооооого чесън и добре объркано. Ама наистина много чесън имаше...... ама беше яко вкусно, но пък и аз се славя като любител на чесъна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт