фолиева к-на - до коя седмица се пие?

  • 5 782
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 401
Здравейте!
Аз съм в 18та г. с. С генетично обусловено понижено усвояване на фолиевата киселина съм, поради което от началото на бременността пия Неофолик Мета - 3 х 1 таблетки дневно.  Последния път, като бях на преглед, забравих да питам гинеколога до коя седмица се пие фолиевата киселина, затова питам вас - до кога я пихте?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
За такъ случай трябва да питаш докторката си.
През моята бременност пих до 14-15г.с по едно хапче Неофолик /тогава нямаше НеофоликМета/

# 2
  • Мнения: 44
А ако витамините за бременни съдържат фолиева киселина трябва ли да се сменят с други след 14-15 седмица? Пречи ли фолиевата киселина, ако се приема до края на бременността?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Не пречи

# 4
  • Мнения: 44
Мерси за бързия отговор!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз пих до средата на 9-тия месец.

# 6
  • Мнения: 401
А защо ти го препоръчаха чак до средата на 9ти месец? Имаш ли мутация по показателя MTHFR, или някакви други проблеми?

# 7
  • Мнения: 4 589
ГК даже е препоръчително да се пие и по време на кърмене. Аз не съм я спирала въобще. Пий си я и не мисли.

# 8
  • Мнения: 320
И аз щях да питам до кога се пие  newsm78 имам още за десетина дни и се чудя дали да купувам нова опаковка  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 401
Днес си намерих препоръките от доц. Конова. В тях, като се отчита, че имам мутация по показателя MTHFR, е записано: Неофолик Мета, по 1 (една) таблетка дневно, до 16 г.с. на бременността. Аз обаче, за по-сигурно, вземах по 3 табл. Неофолик Мета дневно. Вчера ги спрях. Може пак да ги почна, като събера още малко мнения, в т.ч. и лекарски Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 141
А защо ти го препоръчаха чак до средата на 9ти месец? Имаш ли мутация по показателя MTHFR, или някакви други проблеми?
Ами не, нямах проблеми, но четох, че не вреди да се пие по-дълго време и просто реших да довърша опаковката (беше голямо бурканче с много хапчета вътре).

# 11
  • Мнения: 2 422
Аз също имам тази мутация MTHFR, препоръката от Конова ми е 4мг. на ден -10 хапчета неофлик Мета до края на бременноста.
Това е витамин няма да ви навреди, само ще ви помогне.
Успех на всички Praynig

# 12
  • Мнения: 401
Боже, а защо на мен ми е предписала 10 пъти по-малка доза, и то само до 16 г.с.??!?!? Само някоя грешка е станала, това ще е! А може би зависи и от тежестта на мутацията, знам ли? MAIA, каква точно е твоята мутация на MTHFR - С677Т?  Моята е "хетерозиготен носител С/Т".

# 13
  • Мнения: 44
Момичета, а кога и как ви откриха тези MTHFR мутации?

# 14
  • Мнения: 2 422
MAIA, каква точно е твоята мутация на MTHFR - С677Т?  Моята е "хетерозиготен носител С/Т".

ХомозиготенТ/Т съм аз.
Ако имате тази мутация независимо дали е хет.. или хомо.... не е хубаво това означава, че организма ви не усвоява фолиевата а тя наистина е важна.
 Пиите я пустата фолиева за ваше успокоение до края на бременността не е хиляди левове а другото е божа работа. Praynig

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 22:45 от МАIA

Общи условия

Активация на акаунт