Първи опити за бебче :)

  • 8 194
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Привет от мен Simple Smile

Правя тази темичка за всички млади семейства, които са се решили да си направят първото бебче   luvbed  ylinfant
Аз и моя съпруг също сега правим първите си опити (едва от 3 месеца). Тук всеки свободно може да си споделя всичко което иска относно опитите ви, съвети , дати , лекарства и каквото и да е. Съмнявам се да съм ви от полза за някакви сериозни проблеми, защото и аз самата тепърва минава по този път, но ще съм на среща на всеки който иска просто да си сподели и поприказва какво се случва с него Simple Smile
Стискам палци на всички бебеправещи и се надявам тук да се похвалят с 2 чертички колкото се може повече хора  newsm10 smile3525

# 1
  • Мнения: 633
Записвам се.
Правим опити едва от юли месец, но тогава не следих овулация. През август започнах да си водя графика във Fertility Friend и си купих първите тестове за овулация. Здраво се вглъбих, защото обичам, когато се захващам с нещо, да съм наясно какво точно представлява, а съм и голяма перфекционистка, понякога до болка... Така си докарах допълнителен стрес и задържах фоликула. До 24 ден от цикъла имах периодично зацапване с неизвестен произход. След това посетих моя гинеколог и той ми предписа Фемара за стимулиране на овулацията. Пия таблетките в момента и очаквам О на 18-19 септември.

Странни емоции ме обхванаха покрай цялата тази история.   ooooh! За пръв път започнах да се питам какво ли е чувството да си майка. Мисля, че съм вече готова за дете и искрено се надявам да се получи скоро.  newsm44

Искам да пожелая успех на всички бебеправещи и дано не се задържим за дълго във форума.  Hug

Франсе, хубава темичка!  smile3521

# 2
  • Мнения: 2 617
Пишете по-бързо, че Хера ей сега ще долети с голямата метла! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 633
Хм, Кари, а има ли причина за това?  newsm78 

# 4
  • Мнения: 2 617
Хм, Кари, а има ли причина за това?  newsm78 

Хера ще ви обясни.  Wink Дано да греша, но се опасявам, че като относително дълго пребиваваща в тоя форум, мога да предвидя развоя на събитията. Имаше преди време тема "Искам второ дете", заключиха я. Какво значение има дали е първо, второ или трето? Елате в седмичната, тама е пъстро и весело, има разнообразие за всеки вкус.  Heart Eyes Всъщност както предпочитате.  bouquet

# 5
  • Мнения: 633
Ами аз си пиша и в седмичната тема, но тя е доста обобщена и е като говорилня, пускат се мнения на конвейер. Какво пречи да има по-специлизирани теми? Това все пак е форум, а не казарма.   oops

 

# 6
  • Мнения: 3 922
Какво значи по-специализирани теми - "първи опити", "едногодишни опити", "петгодишни опити" .... и т.н.?
Каква е разликата? Има си чудесна отчетна тема за всички!!!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 644
И аз не виждам нищо лошо да я има тази тема. Записвам се и ще разкажа и моите опити.
От юни месец правим опити, но едва от миналия месец следихме овулацията и много силно се надявах да се е получило, понеже и гърдите ми видимо наедряха и ме боляха страшно много, но днес получих кафяво течение и може би е начало на цикъла... Дано не е нещо опасно  Cry
Franseto, успех с бебеправенето и на тебе и на всички опитващи и работещи усърдно! Скорошни 2 чертички на всички!  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 624
Прекрасна тема! Записвам се и аз.

Правим опити от юли. Засега не се получава, но искрено желаем и се надяваме и се молим и ние да си имаме бебче.
Наистина е хубаво да има с кого да си споделяме и да усещаме подкрепа - за очакванията, притесненията....за всичко. Искрено и от сърце се надявам никоя от нас да не се задържи дълго в този форум.
На мен днес ми дойде, така че поредния опит...тепърва предстои.

Успех на всички дами в този форум и дано предстои един истински есенен бебевалеж!

Поздрави от мен,
***Надежда***

# 9
  • Мнения: 633
"първи опити", "едногодишни опити", "петгодишни опити" .... и т.н.?
Каква е разликата?

Наистина ли смяташ, че няма разлика между опити от един-два месеца и от 5 години примерно?  Shocked

Аз мисля, че притесненията са съвем различни, но както и да е...

Споделям, че днес имах рязко понижение на БТ и се чудя дали не се дължи на спукването на задържания фоликул. И друг път съм задържала фоликули, но никога не съм се замисляла какво точно се случва при пукането им и дали се отразяват на следващия цикъл.  newsm78

# 10
  • Мнения: 75
Привет на всички Simple Smile

Много се радвам, че има хора на които темата им допада. Аз лично нямам много хора около мен  (или поне не желая) да споделям с тях всичките тези емоции и очаквания. За съжаление си нямам и приятелка, която също като мен да иска и да прави опити за деденце. за това и пуснах темата, защото се надявам да си намеря много приятели тук, с които преминаваме през едно и също нещо и спокойно можем да обсъждаме Simple Smile

иначе, не забранявам  на никого да пише, ако има и хора които правят опити за 2-ро, 3-ти и т.н., няма лошо да пишат и те, просто насърчавам младите и неопитни в тази сфера да споделят - така ще ни е по-лесно и приятно !!!  newsm53

УСПЕХ НА ВСИЧКИ !!!
smile3525

# 11
  • София
  • Мнения: 3 860
Всички тези неща се обсъждат в седмичната тема  Rolling Eyes
И да вметна към Росела , че лекарства за стимулация не се изписват без изследвания преди това, не бих ги пила лично аз  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 633
Lailah, аз не пия Фемара на своя глава. Лекар ми предписа лекарството след преглед с вагинален ехограф. Имам направени изследвания на цитонамазка и хормони. Посещавам един от най-добрите гинеколози в София от близо 4 години и досега не ме е подвеждал. Смятам да му се доверя и този път.  newsm10

Между другото, въпросът с Фемарата го поставих и в седмичната тема, но никой не ми обърна внимание. Може би защото като лавина след мен бяха публикувани още около 20 мнения. Лошо няма, просто всеки търси нещо полезно за себе си.

# 13
  • Мнения: 633
Надежда, успех следващия месец!  Hug

Анито, колко време ти е цикълът и на кой ден си? Може да е зацапване заради имплантиране на яйцеклетката. Пожелавам ти да не дочакаш М.   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 3 860
Тези изследвания не са достатъчни  Rolling Eyes
вие правите опити само от 1 месец, рано ти е за стимулация, трябва да се проследи МЦ с фоликулометрия поне 3 месеца да се види какво става, ако нещо не е наред и трябва стимулация се прави първо изследване на тръбите и спермограма и тогава се дават лекарства за стимулация.
Много хора тука ще потвърдят мнението ми, а кой е този най-добър лекар в София ми е любопитно  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт