Мамо, готова си, нали, през АПРИЛ да гушнеш бебче ти?!

  • 26 759
  • 669
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 52
dix6, и аз спрях да зацапвам вече една седмица.Изпих една опаковка Дуфастон и Но Шпа.Дне се обадих на гинеколога ми и го попитах дали да си купя и втора опаковка,обясних му че не ми действа добре,че се чувствам подута,че чам ме боли от болка.Каза да ги спра и ако има нещо да му се обадя и основно почивка,която ми липсва.Една седмица почивах и от понеделник си гледам Алекс. Господ да ни пази!
adi_rz ,дано всичко с нашите талисмани е наред и притесненията ти да са били излишни,ще чакам да пишеш как е минал прегледа.
За тези с липсващи половинки, Simple Smile има и хубава страна  Laughing Mr. Green един по малко за обгрижване. Убедена съм,че ви е тежко,но те са там,за да осигурят добро бъдеще на семейството си  Hug

# 46
  • Мнения: 133
Ох да драсна 2 реда преди да взема дивачето от градината.
Веси ти къде ражда първия път ?  В Хасково в болницата ли ? Аз там раждах и изобщо не съм доволна от условията, иначе лекарите и екипа ми хареса, но условията бяха ужасни. При кой лекар си се записала?

# 47
  • Мнения: 1 259
Здравейте и от мен!
Страхотна ние темичката, дано да я изпълним само с хубави новини!
Аз днес си смених личния лекар, но направление за ЖК можел да ми даде на 1.10. Някой ще ми каже ли как е реда за това? Първо взимам направление и после отивам при гинеколог и от тук той ли поема ангажимента с изследванията?
Още и незнам при кой да отида... всеки си е с мнението и всички си противоречат... имам малко още за мислене!

# 48
  • Мнения: 1
Да след като се запишеш при гинеколога за ЖК той ти дава направленията за всички необходими изследвания. А за избора напълно те разбирам - да кажа под секрет - гинеколози в Бургас няма, колкото и гадно да звучи. Аз съм се записала за сега при Гамишев и на часно при Георгиев - но за фетална морфология ще ходя до Варна. Надявам се съм била полезна  Simple Smile  все пак ти трябва да си решиш - на този етап за Гамишев и Мърморова има най добри отзиви - но ако не ти хареса този който си избереш, може да го смениш.

# 49
  • Мнения: 2 478
Анда Wink Твоят термин е неизвестен, а? хихи
Никога през живота съм не съм яла толкова плодове, колкото ми се яде сега. И никога не ми се е спяло толкова.
Моята гинеколожка не прави ЖК, но ме насочи към няколко АГ кабинета във Варна. Каза ми, че е важно, лекарят да разполага с добър видеозон и с доплер. Единият е д-р Мичев, д-р П.Цветкова, д-р Бочева и д-р Кирчева от мед.център Варна ( на Брегалница). Това е инфото за момичетата от Варна.

П.С. Мисля си да попътувам малко този месец, дано ми се отрази добре. С предната бременсот се страхувах да пътувам надалеч преди 13г.с., че и после, но сега съм малко по-смела.

# 50
  • Мнения: 1 574
цоп и аз в новата темичка ,много хубава е ,мнбого бременни априлки както и другите казаха нека само се увеличаваме а не да намаляваме ,пожелавам на всички да стигнем до край и на финала сладки и здрави бебоци  Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 1 488
Имам молба към мамите от Варна да ме ориентират към добър гинеколог за наблюдаване на бремеността. Днес моята лекарка ме изненада неприятно, че до края на годината не можела да приема бременни по здравна каса.
Ориентирай се да е близо до вас!Незнам в кой квартал си,а и смятам,че ако си във Владиславово няма да ти е удобно да ходиш до центъра/особенно зимата/.Аз лично към майчин дом се ориентирам,там също имат следене на бременност по здравна каса.
Съжалявам за мамчето което не е вече с нас,надявам се да е последната  Hug
И аз като повечето не съм по сладкото.Ям много плодове, а и пия много вода,нямам търпение чак до понеделник да си видя човеченцето Wink За витамините, като няма плодове да,но сега при наличието на такова разнообразие на пазара просто няма смисъл от още витамини.
Приятем уйкенд от мен и който може да се разхожда   bouquet все пак сме мнооооого в началото

# 52
  • Мнения: 5 877
Le Soleil, ами не е много сигурен, към средата на април ще е. И аз ще пътувам - ще ходя до Великобритания на един семинар за детска литература в края на септември. Не вярвам да има проблем, няма да ходя пеша дотам я.

Нищо особено не ми се яде, освен диня в промишлени количества. Затова пък не искам да видя месо. По принцип не съм вегетарианка, но сега потръпвам от една хапка чисто пилешко дори.

# 53
  • София
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен
Поздравления за темичката-Страхотна е !
Извинявам се ,че почти не съм писала ,но напоследък ми се събра много.Целият август месец бях затрупана в работата и почти нямах време за нищо.Сега вече съм в отпуск до края на септември ,тъй като ми почнаха лекциите, и се надявам да се включвам по-често .

Иначе с бебчо сме ОК .До преди 10-тина дни ми беше много зле -гадене.....повръщане .....главоболие .. и всичко останало, но сега вече съм добре .Изчезнаха всички неприятни симптоми .Единствено  в лабораториите(където съм на упражнения) ми се гади от миризмите ,но това се търпи Simple Smile


Поздрави на всички


P.S..Може ли и аз да получа парола за албумчето ?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 237
Здравейте и от мен. 4-ри страници-браво:)
За лошите мисли-целодневни са. Сама се успокоявам,но пак идват. Лоши,много лоши мисли.
Le Soleil-за Цанко Мичев ли става въпрос? Той се пенсионира и има частна практика в МЦ Младост,като на преглед взема 60 лева. Петинка Цветкова била много ангаже, и прехвърля момичетата на сестрите. Поглеждала и после сестрите обеснявали. Доста хора не са доволни последно време. Другите не ги знам. И аз съм в чуденка.
По новата брошура на НОИ имаме право да изберем за ЖК или личната или гинеколог. Тъй като мисля да ползвам ЖК само за безплатни изследвания, исках да е личната. Отказа ми-не можела да дава направления вместо гинеколог. Някой запознат ли е?
Анда-страшна грижа, много ми стана мило.
Послената седмица много ми пада кръвното, рязко и за малко, стигали сме до 90-50, и след половин час зверско главоболие,все едно не е било. Изобщо ми е весело.
Аз пак се увлякох.
Желая Ви хубава вечер  bouquet

Може ли парола-и аз нямам снимки, но ще се радвам на вас.

# 55
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен и поздрави за новата темичка, колко сме много! Party bouquet
Последните няколко дни на мен ми се гадеше и в същото време бях ужасно гладна, пък и главоболието, но днес и вчера съм много добре, имам енергия, чак взех да се притеснявам заради това. Купих си книга за бремеността, много е полезна, да има да чета какво се случва. На преглед съм след 20-ти и ще питам как стои тук въпросът с изследванията ФМ и БХЧ. Искам да питам ядете ли от полезните храни като месо, риба и хляб. От рибата ми се гади, а пък хляб понякога се насилвам да изям една филийка. Само плодовете са ми най-лесни. Да минава по-бързо времето и да сме по-спокойни! Пожелавам лека вечер момичета!  55

# 56
  • Варна
  • Мнения: 237
Сега прочетох ценоразписа на Майчин дом-Варна. Малко не ми е ясно "Женска консултация по Здравна каса 300 лева", и не вкл. БХС и ФМ.Ако вкл. струва 530 лева.
 БХС в Терапията струва 15 лева-това по сведение на позната,която преди 2 месеца прави. А дори и при тях ФМ на 4Д струва 75 лева+ запис. За какво е остатъка?
Извинете за лаишките въпроси, ама не ми е ясно,а всеки познат дава различен отговор:)

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 24
Здравейте мили мами, добре дошли на всички нови. Не съм се мяркала тука от много време, ама да ви кажа побърка ме това повръщане. Не смея да се похваля, но съм малко по добре. Голям ад изживях. На 30.08 бях на ЖК, видяхме бебчето, 3см, с краченца и ръчички..много мило и се движеше, сега на 13.09 пак сме на преглед.Ще ви кажа как е. Още не съм правила никакви изследвания, не знам и кога ще ся,но да сме живи и здрави пък другото....сега ще излизам по женски, за първи път ще излизам на заведение от един месец насам, това е голям празник за мен. От леглото не бях станала, да не говорим за тоалетната....дано не се издъня да оповръщам някой, стискайте палци....До скоро момичета..
.......................и ето да не кажа нещо хубави и хоп веднага повърнах......ужас...кога ще спрееееееееееее, писна ми вече. писна ми все да ми е лошо все да ми е гадни и да повръщамммммммм.....

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 20:51 от Миш

# 58
  • Мнения: 52
Ох да драсна 2 реда преди да взема дивачето от градината.
Веси ти къде ражда първия път ?  В Хасково в болницата ли ? Аз там раждах и изобщо не съм доволна от условията, иначе лекарите и екипа ми хареса, но условията бяха ужасни. При кой лекар си се записала?

С Алекс на нито един преглед не съм ходила в Хасково. Избрах си лекар от Плд д-р Карагъозов винаги си плащах и бях много доволна. Родих в Селена.Сега пак си ходя при него,в Хасково отидох за установяване,взеха ми цитонамаска и ме разкарвам и не съм ходила повече д-р е Недко Петров сега направлението ми за ЖК стой в количката,но не ми се ходи при него. Когато бях до него ми разказа какво предстои в следващите месеци общо взето от финансовата страна ехограф 20лв ФМ50лв и тн.

# 59
  • Мнения: X
Здравейте момичета,
не се видях на първа стр., но май съм писала не повече от 2 пъти... Embarassed Е, термина е 11-12.04, различните калкулатори ми дадоха различна дата...Имам още малко до 30-ката и имам един батко Мартин, който вече няма търпение да идва бебето. Дори и име му измислил човека... Laughing
Чуствам се също не много добре и виновна, заради това, че не мога да обърна внимание на моето пораснало момченце.С първата бременност не съм имала никакви, ама никакви подобни неразположения и сега се чуствам ужасно, но...стискам зъбки...
Записах ЖК чак на 01.10, но на частно ходих вече на преглед. Изследвания още не съм пускала,но затова ме пратиха на ранен скрининг 11-13 седмица, който щял да струва 120лв.  Shocked Озъбих се...записала съм час, пък ще видим...ФМ ще е чак през ноември- докторката ми е записала дори промеждутъкът от време, когато е най-благоприятно.
В калкулатора на БГ-мама, можете да видите важните периоди и коментирания рисков период.
Темата е чудесна, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт