Заплашваха ме в магазин Джъмбо

  • 97 069
  • 249
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 104
На мен в чужбина не са ми правили забележка в никой магазин за поведението на децата ми. От друга страна, майките, които идват тук (от чужбина), са втрещени от поведението на продавачките в детските магазини. "Не пипай!", "Госпожо, приберете си детето!!!", "Не му давайте да вози камиончето, ще му изцапа гумите!",  "Ама че невъзпитано дете!" и т.н. неадекватни изяви. И като тръгнеш да купуваш нещо, едва ли не се чувстваш богопомазан, че ти е дадено да го пипнеш.
Тук искам да кажа, че все пак намирам магазини в България, където персоналът е обучен да се държи по подходящия начин с децата. Хванете си децата и идете, примерно, в Бенетон, ще видите разлика в отношението.   bouquet Същите български какички, но обучени в клиентолюбиво отношение. Значи, може да се постигне и по-висок стандарт в обслужването.
Предлагам, вместо да се изпада в ненужно дърлене, да се отвори тема за магазини, в които децата и родителите са добре дошли. По този начин поне ще извлечем нещо полезно от темата.

# 151
  • Мнения: X
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing

# 152
  • София
  • Мнения: 44 120
то пък тоз бенетон и той толкова прехвален.... да не говорим, че аз там тез така мили момичета не съм ги видяла.... най-нормално обслужване, не преливат от доброжелателност и гостоприемство със сигурност.

# 153
  • Мнения: 151
Прочетох само първата страница от темата и съм възмутена за пореден път! Какво става в България, къде е етиката в отношенията клиент - търговец, защо неписаното "клиентът винаги има право" все така си се възприема като виц...в кой век живеем и кой прави усилия да е конкурентноспособен осъзнавайки че ключът към успеха му е пак този КЛИЕНТ!
... ако искате да се  изумите от намусени, нагли и навъсени продавачи, които ви чакат само да излезете от магазина им, т.е. да им се махнете от главата, заповядайте в Русе! Тук е пълно с магазини, в които щом влезеш няма кой да ти каже "добър ден", но затова пък чифт очи ще те стрелкат подозрително или в най-добрия случай отегчено. Не слагам всички под един знаменател, но...  #2gunfire

Шанел, търси си правата! Подай жалба за обида и заплаха, недопустимо е това, което ти се е случило  Sick

# 154
  • София
  • Мнения: 23 096
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing
За жалост ми стана смешно  Grinning Но си права определено!
Бенетон, освен на разпродажба от чужбина, не бих го и погледнала. Изобщо сравнението между обслужването в Джъмбо и лъскави магазини изцяло с маркови стоки, някакси не е удачно  Wink
Факт е, че навсякъде би трябвало да се държат по един и същи начин с клиентите, но просто на практика нещата не стоят по този начин. Поне не в България.

# 155
  • Мнения: 154
firelady не знам какво си се хванала да обясняваш, на тях като им кажеш чужбина, бенетон все доларчета им се привиждат, а никой не разбра, че въпросът далеч не е в това, не става дума само за пари, а и за човешко отношение, което в България липсва. Тук са се събрали от типа на "ами мъжът ти те бие, защото си си заслужила". Нямам съмнение, че на вас така си ви е добре, никой нищо не ви дава и съответно няма нужда и вие да давате. Ходете си нацупени, блъскайте си се по улиците и се възмущавайте от такива нахалници, дръзнали да поискат нещо повече.

# 156
  • Мнения: X
Даа, в чужбина невъзпитан персонал не се среща никога и никъде. Разбира се.

# 157
  • Мнения: 104

Факт е, че навсякъде би трябвало да се държат по един и същи начин с клиентите, но просто на практика нещата не стоят по този начин. Поне не в България.
[/quote]
Именно. Идва при мен клиент, от когото знам, че ще получа мъничко пари, защото преценявам, че толкова има. Няма да го набия или напъдя. Разбира се, всеки, който работи с клиенти, иска големия клиент, но нещата не стоят винаги така. Установила съм, че дори малките клиенти, идващи редовно, носят предостатъчно пари. Затова си ги къткам.
По аналогичен начин искам да си харча изкараните с много старание пари. Действително НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има разлика между скъп и евтин магазин, но има. И я има в България. Проблемът е в мисленето както на продавача, така и на клиента. И докато реакцията е на приемане от страна на клиента, не може да има промяна. Продавачът и собственикът си мислят, че всичко е ОК. А дали е така?

# 158
  • Мнения: 104
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing
Много обичам един стар виц: на беседа за вредата от алкохола лекторът слага чаша с водка пред събралите се и пуска вътре жив червей. Червеят, разбира се, умира. Лекторът се обръща към публиката и пита: "Какъв е изводът от това?" Един любител на алкохола от задния ред се провиква: "Който пие водка, няма глисти!"

# 159
  • Мнения: X
Браво, затапи ме.

# 160
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing
Много обичам един стар виц: на беседа за вредата от алкохола лекторът слага чаша с водка пред събралите се и пуска вътре жив червей. Червеят, разбира се, умира. Лекторът се обръща към публиката и пита: "Какъв е изводът от това?" Един любител на алкохола от задния ред се провиква: "Който пие водка, няма глисти!"

Е-е-е-е, най-накрая някакво разведряване в темата! По този повод и от мен един виц: "Къде ли не съм бил! И в Лондон не съм бил, и в Париж не съм бил, и в Ню Йорк не съм бил..."

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Ако реша да давам 79 лева за гърне,последното място за което бих се сетила е магазин "Джъмбо"....В крайна сметка всички знаем какъв тип хора ходят там,така че няма какво да се чудите на Управителя.....Пък и ние знаем само гледната точка на "изгонената",така че.... hahaha

# 162
  • Мнения: 375
Valentine_07 ,какъв тип хора ходят там?

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Скофти тип хора,да не кажа обитаци....В по-редки случаи някои други се подлъгват да идат там...

# 164
  • Мнения: 104
Е, хайде сега да намажем с газ клиентите и да ги запалим Simple Smile
Идеята на темата е, че където и да си клиент, персоналът трябва да се държи адекватно и клиентолюбиво.

Общи условия

Активация на акаунт