Януари 2011 г. - тема 9

  • 28 224
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Успокоихте ме за кг-те и аз съм +5= 49кг., тъй като нямам кантар, а на ЖК не ме мерят нямах ни най малка представа колко съм качила, ама преди няколко дена се метнах на кантара в един склад за плодове и зеленчуци Mr. Green
Явно е нормално да се качат 5-7кг до този момент Thinking С първата бременност качих 12-13кг ама сега ми се струва, че ще са повечко Crazy
За пазаруването не съм почнала и да си призная макар, че ще ми е 2-ро дете нямам идея от какво имам нужда Blush От сина ми всичко е новичко и запазено, но сме го закарали в къщата в Самоков и преди съпруга ми да го донесе да го прегледам май няма да купувам нищо...въпреки, че мн се заглеждам по магазините и сайтовете Laughing
МилаИванова лек път, не се шашкай предварително и си почини максимално Hug

# 61
  • Мнения: 32
Мила, питай някой доктор, нищо не знам за скарлатината.

# 62
  • Мнения: 93
Ехо, тумбачета привет!

Аз не се включвам много, защото от работа дъх не ми остана, но вече съм в ОТПУСКААААА Sunglasses.

За килограмите веднага да споделя моите терзания, аз от началото до сега съм качила 2 кг и половина, малко се притеснявах от това и вчера го споделих с лекарката. Гледахме бебка  тя е добре, расте отговаря си на седмиците, затова ми каза доки да не се шашкам. При мен може би идва от това, че не ми се яде сладко въобще, както и избягвам тестени изделия.

Гледам че много напредвате с покупките, аз нищичко не съм купила, но след седмица ще ходя в Кърджали при нашите и сестра ми ще ми даде доста нейни неща, та след това каквото остане ще го пазаруваме.

Айде лека за сега от мен

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте, мами! И аз съм неродовно пишеща, но пък редовно четяща:)
При мен нищо ново засега. Още незнам пола на бебчо. На последна ЖК ми казаха, че най-вероятно ще имаме момиченце, защото костите на бебчо били нежни?!
Обиколката на главата е с една седмица назад, а тази на бедрото си е точно на термина. Малко се смутих честно казано. Досега вървях с една седмица назад и по двата параметъра.
Чакам с нетърпение ФМ на 23.09 и дано да имам хубави новини за споделяне.
За килограмите съм около 60 - качила съм 6-7 от началото. С първата бременност качих 20 и сега не се притеснявам много, колкото - толкова:)
Незнам от суеверие ли, но все още не смея да купя нищо за бебчо, ще чакам коледните намаления:)
А земетресението днес ми разтупка сърчицето-офиса ми е близо до епицентъра, дано да няма други трусове!
Хубав уикенд!

# 64
  • Мнения: 493
Здравейте мамита,

малкия е още болен ,но според докторите е по добре. Днес на две лекарки  го водих. има гнойна ангина, за първи път откакто се е родил. Отвреме на време като вдигне тем. ме хваща лудостта. Сега като мисля за неговата болест направо забравям, че съм бременна.

Качила съм 6 кг, и ми се струват много, но не се ограничавам. Гледам да ям здравословна храна.

Днес идва една комшийка да пием кафе у нас.. и като и казах ,че съм бременна, тя се учуди. Каза,че не би си и помислила. Laughing и не ми личало, а съм все пак вее в 6ти месец.
Иначе ме позагледаха, една две познати ,ама не смеят да питат. Нали ,ако съм само надебеляла... ще ме обидят. А две мои колежки си викали , тя е надебеляла, не може да е бременна, та тя има 2 деца. Rolling Eyes Но друга им казала ,че съм бременна.
Изобщо много странно и с изненада ме приемтат хората ,като  разберат ,че ще ми е трето дете, което ме учудва пък мен. Защо да нямам 3.

Мила, хайде като се върнеш от Турция ще се видим пак и ще призовем другите от СЗ и Казанлък в темата за среща. Wink


А да знаеш мен как ме гледат, ей така  #Crazy Shocked Мислят ме за надебеляла,а много ясно си личи че съм си бременна защото на практика се вижда само корем...И като се възмутят, ама как толкова скоро  Crazy
Сузи, радвай се че е 1 седмица назада главата. На моя Явор му бях казала да се спре на 9см диаметър, че да излезе лесно hahaha  Та 1 седмица преди термин беше точно 9см  Flutter

# 65
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, привет от мен!
Аз съм на вълна пазаруване! Пускайте интересни неща ако намирате!
Дойдоха ми ел. стерилизатор, помпата и шишетата на Авент! Много съм доволта, а цената за всичко е 124лв  Grinning
Целувки от мен

# 66
  • Мнения: 493
Имаме си нова количкааааааа  newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250691900447  МНого се кефя Simple Smile))) И ще ми струва само 420 лв заедно със столчето за кола, което става на кош за новородено  Flutter За справка-нова в бг без столчето е 1200лв, а столчето 500... Crazy

Последна редакция: пт, 10 сеп 2010, 22:05 от BebEshOnDeL

# 67
  • София
  • Мнения: 171
Взех си изследванията - 132 хемоглобин  Party Crazy

Еееее Бебешондел браво бе жена, това си е една завидна граница Simple Smile
И за количката честито! Днес определено ти е ден Simple Smile

# 68
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сузикат, не се тревожи. Често показателите се разминават по време на разтежа на бебето. Ту главата избързва, ту краката. Нормално е и може и до края да си откара така бебето!  Peace

Люба, Бебешондел, честити ви придобивки!

# 69
  • Мнения: 443
БебеШондел има раzлика в цената ,но в ебей е употребявана  ,zатова. Иначе е много яка,И аz Ще търся втора употреба ,тук поне хората гипаzят  ,а не ги иzносват и със сигурност  Ще има почти нова на свястна цена.

# 70
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Земетресесния и скарлатини никого никога повече да не стигат  Naughty

Аз съм +8 кг до тук и съм бясна на себе си (много ми тежи, чуствам се зле просто и пак не си затварям устата за ядене) и мног озавиждам на девойките качили до 5 кг  Embarassed
(а ме чака и море в средата на октомври  Shocked )

1-вият път качих 22кг и родих бебка 50 см и 3.300...бях се упалшила, че ще е огромно бебето, защото аз съм раждана 4.300, а таткото над 4.500... то не че сега не може да ме стигне тази съдба Simple Smile опредлено коремът ми е огормен - върви с 4-6 седмици по-голям от първия път  ooooh!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Добро утро, момичета!  kaffeetrmker_2
BebEshOnDeL , честита ти количка! Снимай и качвай в албумчето!
lyuba84, от къде си поръча нещата на Avent. Аз също съм се насочила към тях и вече правя списък. Смятам да се обадя на вносителя и да питам за отстъпка, ако си купя всичко от тях. Иначе сумата става наистина космична  Whistling

Дано да не е дъждовен уикенда! Приятна почивка на всички !

# 72
  • Мнения: 12
Добро утро!
Докато се запиша и вече сте изписали 5 странички Party
Мерси за темичката Нощни очи.
За килограмите аз съм качила доста.
BebEshOnDeL честита количка.
МилаИванова  приятна почивка в Турция и внимавай с баклавата Joy
lyuba84 честито и на теб с новите придобивки.
Antoaneta Simple Smile дано малкия се оправи стискам палци.
Друго какво да напиша на ФМ съм на 16.09 дано всичко да ние наред.Нашия бебо не рита постоянно.
А щях да забравя добре дошли на новите мами.
Стига толкова от мен.

# 73
  • Мнения: 493
БебеШондел има раzлика в цената ,но в ебей е употребявана  ,zатова. Иначе е много яка,И аz Ще търся втора употреба ,тук поне хората гипаzят  ,а не ги иzносват и със сигурност  Ще има почти нова на свястна цена.

Е, да де ама няма как да дам 1700лв за нова. В продавалника има втора ръа с кошове но е 900лв  #Crazy.... Не ме притеснява че е втора ръка, защото след 1-2 изпирания ще е като нова  Flutter Crazy

За хемоглобина, моя лекар все ми се чуди как става тая работа  Joy как така не съм ядяла месо, пък съм имала висок хемоглобин. С Явор в 4тия месец ми беше 149....

# 74
  • Мнения: 539
За хемоглобина, моя лекар все ми се чуди как става тая работа  Joy как така не съм ядяла месо, пък съм имала висок хемоглобин. С Явор в 4тия месец ми беше 149....
Е, хайде, BebEshOnDeL, сподели тайната!
При мен нещата отиват на зле - паднал е до 106, а съм свикнала на ок.135-137. Кофти работа.
Трябва нещо да се направи, ама не мога да дъвча оня Малтофер Фол - ужасно ми се гади дори когато само го смуча!
Идната седмица ще ходя в ЖК, за направление за ендокринологични изследвания и ще го обсъждам с АГ-то. Ама и тя, и доц. Димитрова не са привърженици на лекарствената терапия относно хемоглобин и витамини, поне докато е възможно (на 115 и двете казаха, че няма какво да пия, с витамините да не се занимавам...).
Бях писала в една от предишните теми, че пия Хип-напитка за бременни и позната ми е споделила, че нормализирала хемоглобина от нея. Е при мен не се получи - напротив. Ама аз и не съм много редовна с витаминния сок - неприятен ми е на вкус и честичко го пропускам Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт