Подмладява ли раждането ?

  • 19 229
  • 242
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
може би късното раждане сред 30 или дори 37-38 отлага климактериума. щото най-видимо остарява жената като й спре цикъла Peace
при стреса на който сме изложени, много от жените проявяват първи признаци на климактериум , на 37-38 години

# 31
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Не мога да отговоря, но може би снимката ми на фона на връстничките ми, които вече са баби в пряк и в перносен смисъл, може би ще ти отговори.  Crazy
Навършвам 43 след месец и нещо...
Имам три дъщери и последната е на почти 5.

# 32
  • Мнения: 4 738
Абе момичета, за това е темата и нека да си казваме нещата с истинските им имена... Аз не казвам, че всичко това ще се случи наведнъж и накуп, но има и такива случаи... Раждането променя жената и то много... Колкото и да се опитвате да не си признавате, че е така - това е истината... Никога след него жената не е същата като физическа хубост... Друг е въпроса, че е по-женствена и по-секси за някои мъже /с новите си форми/... Някои жени нарочно се навиват, че нищо не се е променило и даже са станали по-красиви... Дано е така... Аз лично не съм "пострадала" много от моето раждане, но споделям мнение и на мои приятелки и познати.... Грижите, които се налага да полагат върху себе си след раждането са доста повече и не всички имат добър и бърз ефект... Кожата се променя и изисква повече грижи, за да изглежда добре.... Появяват се повече проблеми с кожата и килограмите като цяло... Но това е разбира се много индивидуално - зависи и от грижите и от наследствеността... Има жени родили две деца, които изглеждат много по-добре от млади и нераждали жени... Всичко е въпрос на ген и късмет..

# 33
  • Мнения: 863
Ами, първото ми раждане на 20 години нямаше накъде да ме подмладява, и не промени нищо по тялото ми.А от второто -на 38, нормално раждане, още си нося последствията-много суха кожа и коса, и гърди в отвратително състояние.Е, няма и година, може да се пооправят Mr. Green.Дали ме подмлади късното раждане?Не мисля.Но не ме и състари, и също както първия път нямам никакви стрии.Явно е до ген, не до възраст.А, щях да забравя-при втората бременност ми се появиха мрежа от разширени малки венички по краката.

# 34
  • Мнения: 3 216
Лунна пътека, нормално е всеки да гледа и разсъждава от собствената си камбанария, както по всяка една тема. При мен определено ражданията оказаха благотворен ефект и не защото се *навивам* или *наричам нещата с други имена*. Просто е факт, който се вижда не само от мен. За пример ще дам теглото си - преди да забременея и родя първото си дете бях с 12-13 кг над сегашното си тегло, полагах неимоверни усилия и безуспешни опити да смъкна поне 4-5...След раждането смъкнах повече, отколкото си бях представяла в най-смелите си мечти без никакви усилия и които поддържам до ден днешен (след повече от 11 г. и още една бременност и раждане с всичките им екстри). Полагах известни грижи, да, ама аз ги полагах и преди това...Имайки предвид предишното ми положение, изключвам ролята на гена, така че определено твърдя, че бременностите ми се отразиха добре. Или, както му викаш ти, щастливка съм  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 536
Раждането не подмладява.Даже може да се каже,че състарява. Laughing
Аз две години след раждането ,при едно кихване и се изпусках....като сто годишна баба Mr. Green.Добре,че ми се поразмина вече.
Вълнуващият момент е като си гушнеш бебето,като станеш родител.
А раждането е......неизбежната отврат ,която предшества Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 199
Не мога да твърдя със сигурност че двете късни раждания през 2 години са ме подмладили (не знам как бих изглеждала иначе), но със сигурност не са ме състарили. Преди това, още като млада, имам други две раждания. Хората обикновено ме мислят за по-млада отколкото съм, не знам дали е от ген или заради ражданията. Чувствам се много енергична, абе физически не намирам разлика откакто бях на 20 години (сега съм на 41). Между другото майка ми като е забременяла с мен е била болна от автоимунно заболяване, при което вероятността за оздравяване била 1 на 100 000. Майка ми обаче е оздравяла докато ме износва и лекарите по никакъв друг начин не могли да си го обяснят, освен че е вследствие на промени, свързани с бременността. 

# 37
  • Мнения: 6 206
Първият път - надебелях и погрознях
Вторият път - подмладих се и се разхубавих
Може да са дължи и на това, че много си почивах и съм се освежила
За теглото нямам обяснение

# 38
  • София
  • Мнения: 38 722
Раждането е сравнително кратка процедура, която за късмет не влияе особено на външния вид.
Виж, бремеността е друга работа. Като се гледам в лице - май съм се поопънала, но за сметка на това в тялото се чувствам като бабичка - лесно се уморявам, боли ме кръста и всички останали "екстри" на бремеността. Като родя, може и да се пооправя.
Но после следва нередовния сън и вечното смъкване на кила и мечтата за повдигане на бюста...
Според мен, не подмладява.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 329
Ами ще видим сега след месец, ама като гледам как ми тежи бременността, хич не се виждам как ще се подмладя пък баш като родя.
Единствено, както някой по-горе беше писал, автоимунното ми заболяване се взе в ръце, хормоните ми влязоха в норма и реално отслабвам - качила съм до тук 3 килограма, а бебето си върви екстра, има си всичко вътре, така че реално съм отслабнала откъм задните части по посока корем  Laughing Но това няма връзка с възрастта, а с болестта, доФтура ми рече, че на 3 месец след раждането пак да очаквам хормона да полудее.
Та не виждам кое точно ще ме подмлади, като отсега всичко ме боли  Tired

# 40
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Да, мен ме подмлади. Но не точно раждането като физиологичен процес, а щастието че след 10 г. борба успях да стана майка. Никога преди не съм се чуствала изпълнена с повече сили и енергия.
Иначе на външен вид съм си същата, нямам поражения от бременността. Дали съм станала по-голяма убавица незнам, аз си се харесвам, а това е най-важното. Смъкнах и много кг, успявам да вляза в дрехите от гимназията. Което си е супер за почти 40-годишна, скарана със спорта и диетите.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Не , не подмладява раждането. Така се говори на жените да не се откажат да раждат. Mr. GreenДруго си е да си на 25г. - млада и красива и нераждала.

# 42
  • Мнения: 1 417
Абе момичета, за това е темата и нека да си казваме нещата с истинските им имена... Аз не казвам, че всичко това ще се случи наведнъж и накуп, но има и такива случаи... Раждането променя жената и то много... Колкото и да се опитвате да не си признавате, че е така - това е истината... Никога след него жената не е същата като физическа хубост...
Нямам стрии, целулита си ми е все толкова колкото беше /слава богу не много/, вчера като се теглих видях че съм свалила 3кг и съм на теглото преди да родя /т.е същото и като ученичка/ ама това разбрах че е щот съм родила на 30 Wink А за физическата хубост, ами мъжа ми каза че и на 20 год не съм изглеждала така /е това беше след 6мес. тренировки в залата, разбира се. Но мисълта ми е, че стига да искаш има начин и  раждането е просто едно оправдание. А за мен, че съм се подмладила и разкрасила е валидно на 100%, нищо че съм раждала с Цезарово Simple Smile

# 43
  • Мнения: 28
Абе момичета, за това е темата и нека да си казваме нещата с истинските им имена... Аз не казвам, че всичко това ще се случи наведнъж и накуп, но има и такива случаи... Раждането променя жената и то много... Колкото и да се опитвате да не си признавате, че е така - това е истината... Никога след него жената не е същата като физическа хубост... Друг е въпроса, че е по-женствена и по-секси за някои мъже /с новите си форми/... Някои жени нарочно се навиват, че нищо не се е променило и даже са станали по-красиви... Дано е така... Аз лично не съм "пострадала" много от моето раждане, но споделям мнение и на мои приятелки и познати.... Грижите, които се налага да полагат върху себе си след раждането са доста повече и не всички имат добър и бърз ефект... Кожата се променя и изисква повече грижи, за да изглежда добре.... Появяват се повече проблеми с кожата и килограмите като цяло... Но това е разбира се много индивидуално - зависи и от грижите и от наследствеността... Има жени родили две деца, които изглеждат много по-добре от млади и нераждали жени... Всичко е въпрос на ген и късмет..

Подкрепям. Peace
Само да допълня, че и ползите за майката от кърменето са силно преувеличени.

# 44
  • Мнения: 4 668
Никога след него жената не е същата като физическа хубост... Друг е въпроса, че е по-женствена и по-секси за някои мъже /с новите си форми/...
Е как пък можеш да правиш такива генерални заключения  Crossing Arms Не може да съдиш по себе си или по познатите си , че 100 % всички са така .
Аз примерно забременях 46 кг. След раждането отлслабнах до 43 кг . Циците ми не са мръднали , а плоския ми корем може да засрами доста тинейджърки . Стрии нямам , целулит също . Само , че пак се върнах на 46 кг. Висока съм 162 см.
Нито пък съм се заоблила или съм станала пухкава , че да радвам някой си ...
Косата ми даже се оправи след раждането - преди беше много суха , а сега е нормална и много добре изглежда .
Така че , дори и да не ви иска да повярвате - има жени , които изглеждат чудесно дори и след едно - две раждания .

Общи условия

Активация на акаунт