Февруарските бебета растат и през месеца на любовта те ще се родят!Февруари 2011

  • 25 797
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • област Варна
  • Мнения: 270
Шшш... с тея питки хубавките, ще ме вкарате в беля... сега да се чудя къде да ходя питка да си купувам  Naughty  Laughing
Честит празник, аз съм кръстена, но... Любовта е моя бог и по-голяма сила от нея на земята няма.
Тъкмо във другия форум където вися, днес са пуснали тема дали сме сектанти, ама то там по друг повод  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 631
И аз се чудя защо никой не пише във февруарската тема, а то аз не съм се записала в новата тема....  Joy
От днес съм на работа, а снощи заради телевизора на комшийката не сме спали цяла нощ. За разлика от нея....  #Cussing out 100 пъти ходихме да й звъним, ама тя спи, а телевизора гърми.....  #2gunfire
Мъжа ми й лепна бележка-забележка в А4 формат на вратата...  Twisted Evil

Днес имам доста работа, та затова реших да я започна от форума и фейсбук....  Mr. Green

Нашият малък мъж явно ходи на среднощни уроци по карате /бокс/  box , защото не спира с туцовете.... Баща му каза не само да ме рита, ами и да ме цунква отвътре....  Blush Heart Eyes

Днес съм на консултация... Да видим дали ще ни кажат нещо ново....

А колкото до порт бебетата и т.н., аз мисля да купим един яко космонавт и одеалце, и в количката, която си има зимно покривало... Не ми се носят порт бебета и чували, като ще имам кошница за кола...  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 17
Честит празник, честито на именниците!

Добре дошли на новите мами! Hug

Моята бебонка явно се очерта като нощна птица - през деня слабо се проявява, тук-таме спорадично някое движение или ритниче, обаче след като легна - изпада във възторг и си наваксва за през деня. Толкова е хубаво да я усещам!!!

За порт-бебето- предишните пъти не съм ползвала. През зимата ползвах космонавт, евентуално одеало. Но космонавтът си е достатъчно дебел.  Така че и сега не мисля да купувам.

В началото на октомври имам час за Токуда, а чакам също да ми потвърдят и за ФМ, така че стартирам октомври с прегледи. Дано съм изчистила и бактериите в урината, защото не искам още антибиотици. И трябва да си реша окончателно за амниоцентезата. Ама по-скоро вървя като да я пропусна, но още две-три мнения на доктори ще чуя и тогава ще реша окончателно.

На мамите с ученици- спорна и приятна подготовка за първи учебен ден! Това малко ми липсва, само дистанционно давам някакви указания, но не се съмнявам, че моите мъже ще се справят и без мен.

# 63
  • област Варна
  • Мнения: 270
На мен ми "подариха" ей това . Само не знам дали мога да го оставям зимата да спи през нощта в него или да го ползвам само за навън. Доста е ватирано от вътре.

# 64
  • Мнения: 227
Здравейте и от мен
Гледам че обсъждате порт бебета. Аз си бях харесала едно от ларедут и докато го поръчам то свърши Sad Беше само 12 евро.
От време на време ме стяга корема, не ме боли ами просто го усещам стегнат от вътре, дали са контракции не знам... Утре съм на ФМ и ще питам какво да правя.
Приятен ден на всички Simple Smile

Сега видях в ларедут, че пак го има http://www.laredoute.fr/vente-nid-dange-bebe-fille-et-garcon.asp … e=7&pos=3_n_n

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 12:04 от Evridika

# 65
  • Мнения: 17
Еспиноза, ако е много дебело подплатено,  бих го ползвала по-скоро за навън, ама в по-топло време /положителни температури/.
За спане ми се струва много дебело, освен ако не спите на 12-15 градуса.
Много е сладко, аз гледах такова подобно, но отгоре беше като яке, а долната част се махаше и много ми хареса, защото можеш да го носиш и само като якенце, но беше много скъпо. Ако си намеря евтино, бих взела.

# 66
  • Мнения: 88
мами, съветвали ли са ви да правите фетална ехокардиография, освен феталната морфология? моето АГ ме посъветва да направя, аз съм записала час при кардио специалист пак за ФМ обаче и сега се чудя дали да и звъня да смени изследването  newsm78 а ФЕхоКГ я дават до 22 седмица, а моя час е в 22+  Thinking

ето какво пише, аз питах в този форум, но като гледам след колко време отговарят лекарите....

Рискът от ВСМ е по-висок при някои жени, при които се препоръчва специализирано изследване от детски кардиолог. Рискови групи са: случаи на ВСМ в семейството (родители или деца с ВСМ), нарушения в сърдечния ритъм, аномалии на други органи и системи при рутинното гнекологичното изследване, диабет, прием на медикаменти в ранната бременност, абнормна амниоцентеза,аборт или мъртво раждане. Рискът е по- голям така също и с напредване на възрастта на родителите.   Въпреки това липса на фамилност и познати рискови фактори има при около 70% от родените с ВСМ. Затова феталната ехокардиография е желателна при всяка бременна.
Най-добре е ФЕ да се извърши около 20 гестационна седмица (между 18 и 22 г.с.). от специалист-детски кардиолог, сертифициран за ФЕ, който дава експертна оценка на сърцето на плода. ФЕ фкусира изследването върху сърцето, поради което детският кардиолог може да не долови аномалии в други органи и системи.

# 67
  • София
  • Мнения: 595
Да се запиша в новата тема  Simple Smile
Честито на пчеличката със закъснение   bigdance2 newsm59  много щастие , любов и късмет  bouquet
Както и честит имен ден на именниците да са живи и здрави   bouquet

Аз от няколко дни имам болки ниско долу като при мензис, но нямам контракции. Днес вече говорих с лекарката ми според нея може да е от това, че матката се вдига нагоре и се разтягат някакви връзки, които дразнят и матката. Но все си мислех, че трябва да имам контракции, за имам и болки  newsm78. Каза ми да почвам да пия магнезия и ако не се нормализират нещата за ден два ще ходя да ме гледа. Ох дано не ми се повторят проблемите с първата бременност Praynig. Тогава пак по това време някъде почнах да имам контракции, но поне не ме болеше. Аз не съм споменала, но май ще сме със сини гащи. На последния преглед уж се видя нещо между крачетата, но не беше много сигурно, та затова още не се настройвам. Бебочко го усещам много често и разбира се най-вече вечер като легна.
На всички, които имат нужда стискам палци  Praynig

happy-mamma дано се разминеш с амниоцентезата  Peace
anilevIскорошно оздравяване, аз само се моля да не ми донесе някой вирус Сашко от градината

Гледам , че обсъждате порт-бебета, чувалчета и т.н. Това на снимката с качулката ,която еспиноза е показала си е точно за навън, за в къщи ще е по-скоро без ръкави и без качулка. В ларедута преди имаше от тези дето са от две части (яке и торба) и се съединяват, ще погледна има ли ги още. Но като се замисля, нашите бебоци ще са още малки в зимния сезон и по-подходящо ще си е да е цял. А нуждата от порт-бебето зависи от вида на количката. Дали има зимен кош, какво е точно покривалото....

беба ти къде ще правиш ехокардиографията. Аз на ФМ ще ходя в Марковс , а в сайта им пише че правят и кардио. Мислех да питам като отида на фетална тогава ще съм в 22 г.с.

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 12:56 от Bobolina

# 68
  • Мнения: 73
 Heart Eyes запис на 5 страница, ама няма никакво време, поне ще се опитам да ви изчета.

# 69
  • София
  • Мнения: 406
Хей, момичета, докато се добера до компютър и вече сте изписали половината нова тема Simple Smile. Бебето и аз го усещам, вече съм напълно сигурна, че е то - няма как газове отчетливо да ме подритват отвътре. Най-неспокойно е като легна по гръб вечер и почвам да се чудя дали позата му харесва или напротив. Днес на мен ми беше голямо обикаляне, събирам си, каквото ми е необходимо за амниоцентезата, сутринта ми източиха четири епруветки кръв. Не съжалявам особено, защото май мина близо месец от последните ми изследвания и тъкмо ще видя как са нещата, защото ми е много замаяно напоследък. Хубавото е, че се успокоих и се старая да гледам позитивно на цялата ситуация - както не се спирам и ми е уморено, поне сега имам добро оправдание да си отпочина и да го дам малко по-лежерно.

# 70
  • Мнения: 17
Беба, напоследък доста изчетох, в това число и чужди сайтове и съм на мнение, че "малко" ни  форисрат да правим изследване след изследване, без особен смисъл. Бих направила фетална ЕКГ само в случай, че на ФМ се види нещо съмнително с кръвоток или сърце. Иначе - няма голям смисъл. Ако  се замислиш, дава информация, която можеш да узнаеш и по-късно и тогава да търсиш решение.
Но, ако искаш да си спокойна, че си направила всичко възможно, разбира се, добре е да се възползваш от възможностите.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 907
мами, съветвали ли са ви да правите фетална ехокардиография, освен феталната морфология? моето АГ ме посъветва да направя, аз съм записала час при кардио специалист пак за ФМ обаче и сега се чудя дали да и звъня да смени изследването  newsm78 а ФЕхоКГ я дават до 22 седмица, а моя час е в 22+  Thinking
Да, посъветваха ме, но аз си знам от първия път. В София се прави от няколко специалисти само - д-р Велковски, доц. Томова и другите имена, които съм чувала са ми малко познати, така че предпочитам да не ги цитирам ...

Аз със сина ми не съм ползвала порт бебе, космонавт - чак през следващата зима, роден е също през февруари.

QueenBee, честито със закъснение, но с най - добри пожелания  bouquet

elena_e, успех на амниото, сигурна съм че всичко ще мине ок.

# 72
  • Мнения: 88
мами, аз имам записан час за ФМ при доцент Томова за началото на другия месец http://www.docenttomova.bg/index.php?p=2, тя ми прави ФМ при първата бременност и съм много доволна. Да тя е кардио специалист, много известен и добър (на ФМ гледа и сърцето) и затова се чудя дали вместо ФМ да не сменя часа за ФЕхоКГ пак при нея. При мен има май нещо в потоците, понеже на минал преглед при АГ-то се видя нещо и ми изписаха аспирин и сега на ФМ пак при моето си АГ ме посъветва за ФЕхоКГ. Но доц. Томова толкова подробно ми обясняваше всичко за бебето, а сега АГ-то само - ми всичко е наред, отговаря си на възрастта, та се чудя дали ще види каквото трябва на ФМ Томова, за да ми разкаже и за бебето, а на ФЕхоКГ не гледат бебето, а само сърцето и потоците  newsm78.

# 73
  • Мнения: 17
Направи си ФМ, ако пак види нещо с потоците- тогава си направи и ЕКГ, едва ли ще откаже да те вмъкне в графика си, ако смята, че е важно! Стискам палци да вземеш доброто решение!!! Hug

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 907
Според мен си остави часа за ФМ, а пък Томова ако види нещо притеснително със сърцето, не дай си боже, ще огледа подробно. 

Общи условия

Активация на акаунт