Не отговаря на седмицата

  • 6 561
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че е нормално. И моят термин го сменяха няколко пъти, в крайна сметка родих 3 седмици по-рано, кой знае колко още разминаване е имало  Simple Smile Спокойно  Hug

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
esmerim ехографът показва спепента на развитие на плода въз основа на дължината на бедрената кост и диаметърът на главата. Обаче, ако бебето ти просто е дребно - машината показва, че е по-малко т.е с тегло, смятано за нормално за бебе в по-ранна седмица.
Но това е много условно, защото има хора с леки кости, има хора с масивни кости. Ехографът не може да измери меките тъкани.
Така че спокойно.
Nana 77 ти е дала най- изчерпателен отговор.

# 17
  • Мнения: 115
Дълго се чудех, кой може да коментира темата и се сетих, че точно тук му е мястото. Имам един такъв въпрос, братовчедка ми е бременна и силно притеснена, значи според изчисленията бременността е на 7 седмици и 6 дни а ембрионът е на 5, 9 мм. Докторите вече два пъти я викат, защото според тях тези размери не съответстват на седмицата. Няма и сърдечна дейност, но при тези размери според тях не е нормално и да има. Въпросът ми е - вие от опит, възможно ли е бременността да е настъпила по-късно, случва ли се често. Аз вече не си спомням как беше при мен, моето дете е доста голямо. Иска ми се да я успокоя, да и кажа, че е нормално, ама ми минават и черни мисли...

# 18
  • Мнения: 10
Всички сте прекрасни,наистина вече съм по спокойна. То човек по добре вас да ви пита,че на лекарите много много не им се обеснява нещо  Flutter

# 19
  • Мнения: 265
Ембрионът през втората ми бременност в началото се движеше с около седмица назад и аз в началото се бях притеснила много.... защото зад гърба си имам 2 спонтанни аборта....
А като отидох да раждам и ме гледаха на ехографа, бебка отговаряше на 41г с...

# 20
  • Мнения: 115
Изчетохме много статии, наистина в края на седмата и началото на осмата седмица навсякъде пише, че трябва да има сърдечна дейност, трябва да е около 10 мм. Незнам, след толкова чакане малко се натъжихме, тя особено...

# 21
  • Мнения: 67
Напълно е възможно бременността да е настъпила по-късно. Давам ти пример с мен: когато вече трябваше да се вижда сърдечна дейност, при мен дори и ембрион не се виждаше  Peace

# 22
  • Мнения: 115
Е, добре де, ама докторите изчисляват седмиците от първия ден на последния цикъл и ако се спази това, то наистина бременността отговаря на тези дни, които фигурират на снимката. Сега след една седмица пак ще ходи, и тогава ще стане ясно дали ембрионът расте. И дано да е така де...Колко дни се чакат по принцип, за да се види, че ембрионът расте, защото плодният сак е пораснал почти двойно от 4 седмица, така поне пише на първата и снимка?

# 23
  • Мнения: 67
Именно, защото изчисляват по последна менструация се получават тези разминавания. По техните таблици забременяването(овулацията) е на 14-тия ден от цикъла, а нали се сещаш, че не на всяка жена ову-то й е на 14-тия ден  Wink

# 24
  • Мнения: 2 590
Братовчедка ти защо не си пусне един кръвен тест?
После след 48 часа да го повтори и ако резултатът се удвоява, значи си е нормално развиваща се бременност, просто е била с по-късна овулация.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 335
Именно, защото изчисляват по последна менструация се получават тези разминавания. По техните таблици забременяването(овулацията) е на 14-тия ден от цикъла, а нали се сещаш, че не на всяка жена ову-то й е на 14-тия ден  Wink

Точно!
Моята овулация например беше на 22 ден. Това си е една седмица разлика.

# 26
  • Мнения: 2 590
Именно, защото изчисляват по последна менструация се получават тези разминавания. По техните таблици забременяването(овулацията) е на 14-тия ден от цикъла, а нали се сещаш, че не на всяка жена ову-то й е на 14-тия ден  Wink

Точно!
Моята овулация например беше на 22 ден. Това си е една седмица разлика.
Пък да не казвам, че моята О беше на 31-ви ден от цикъла и тогава направо щяха да отпишат бебка ако не бях слъгала с датата на последната М  Whistling

# 27
  • Мнения: 9 776
Именно, защото изчисляват по последна менструация се получават тези разминавания. По техните таблици забременяването(овулацията) е на 14-тия ден от цикъла, а нали се сещаш, че не на всяка жена ову-то й е на 14-тия ден  Wink

Точно!
Моята овулация например беше на 22 ден. Това си е една седмица разлика.
Пък да не казвам, че моята О беше на 31-ви ден от цикъла и тогава направо щяха да отпишат бебка ако не бях слъгала с датата на последната М  Whistling

И при мен беше така с първата бременност. Накрая естествено решиха, че преносвам с.....близо 20 дни ooooh!. Аз бях спокойна, защото знаех, кога точно съм забременяла. И им го бях казала между другото, ама те си знаят тяхната песен Mr. Green.
Така че е напълно възможно да е забременяла по-късно братовчедка ти. Във всички случаи при следващият преглед ще се види кое как е. Ако трябва да отиде и за второ мнение.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 748
И аз ще ти кажа, да не се притесняваш.
Нана77, много добре го е описала.
И при мен имаше една седмица разминаване. Но и моя цикъл не е през 28 дни, а през 35. И според мен и това е от значение.
И аз в действителност родих дъщеря си не на 22,06, както ми беше термина, а на 29,06, както показваше ехографа.
За мен извода е, че бебка през цялото време си е отговаряла на г.с./не е вървяла седмица назад/ , просто термина ми не е бил изчислен правилно, защото цикъла ми не е през 28 дни.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Почти винаги ехографа дава отклонение от 1-2 седмици. На последния преглед ехографа "реши" че трябва да раждам на 28.10 а термина ми беше 14.11 . Нормално е не се притеснявай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт