На добър час, скъпи Първокласници, Набор 2003г., уч. 2010/11г.!!! - 10

  • 33 274
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 744
няколко си разделихме входящите тестове да ги копираме, и така.

Какви входящи тестове,за пръв път чувам  newsm78
Тестове по математика и български, за да се определи нивото на децата предполагам, с какви знания влизат. Като изходящите в детската градина - да преброят, да различат, такива разни. Не мисля, че ще затруднят децата.

# 31
  • sofia
  • Мнения: 1 186
няколко си разделихме входящите тестове да ги копираме, и така.

Какви входящи тестове,за пръв път чувам  newsm78

Както в ДГ, така и в училище правят входящи и изходящи тестове - съответно в началото и края на учебната година -  за да се разбере нивото на знания на децата. И до колко покриват Държавните образователни изисквания за съответната възраст/клас.

Моят Пепи вчера и днес само ме пита кога тръгва на училище - уж не му пукаше - но лошото, е че е много нервен. Само пита: нали утре няма да учим - само тържество ще има. Обясних му, че първоначално ще си припомнят това което са учили в предучилищната и няма страшно...

# 32
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Здравейте,

аз като една "истинска" първолашка мама днас ще ходим да допълним нещата или по скоро да купим стола и нещата за рисуването. Ще трябва да отидем да вземем униформата, да минем през зъболекар и естествено да вземем цветята.
Добре че съм отпуска, защото такава треска ме тресе, защо така ми е свито под лъжичката  newsm78 Wink

Едва ли ще успея да вляза до довечера, но имам една молба  Praynig ако може и мойто гардже в набора да влезе Ивайло - 07.01.2004

Успешни последни приготовления!

# 33
  • Мнения: 800
Уж всичко беше готово, оказа се че след работа трябва да щурмуваме магазини за обувки, че госпожицата си одрала официалните обувки вчера докато с баба си играли на градинката с тях?!?!! Май майките повече се притесняваме от децата, ама нали за всичко трябва да помислим, да го направим и да не забравим нещо. Вече ме тресе от нерви, защот нямаше как да изляза отпуск и всичко правихме в събота и неделя и след работа с първолачката и брат й, който пък е "първогруп", та и той се уреди с повечето неща като кака. Имам чувството, че ще прегрея или избуша, ама остана само обувките и цветята за днес и утре - да ни върви по вода и на всички да им е хубав деня!

# 34
  • Мнения: 2 466
Никаква емоция не показва моето диване.Днес му казвам,че утре е на училище и днес е последният ден от ваканцията,а той-нищо.Бих разбрала и реагирала на всичко друго,но на безразличието как да реагирам?Лошото е,че подозирам едно скрито дълбоко в душичката му притеснение от неизвестното или може би е получил много информация от приятелчета-ученици,която го е стресирала.А,може и да си въобразявам и детето да е спокойно и психически подготвено,доколкото е възможно.Все пак познава всичките деца,както и госпожата,няколко пъти е ходил в училището,участваше и в ремонта и подредбата на стаята.Уф,ама и аз съм една,за всичко се шашкам. Whistling
Eva,защо само една година ще бъдете в класната стая?Нашата ще я ползваме 4 години и си струваше ремонта. Peace

# 35
  • Русе
  • Мнения: 11 919
  И при нас едно безметежно настроение, за разлика от мен, която от сутринта изригвам лава. Снощи никой не чул - (той и баща му  Twisted Evil), че днес нямат тренировки сутринта и забравили цвичките. Веднага си представям как всеки ден ми се връща с празна раница или изобщо без раница.  Sad
Не можа да си намери зарядното за PSP, и аз злорадствах. Викам му- Ще ме слушаш ли вече!. А той каза - Вече няма как да не те слушам мамо.
 

# 36
  • Мнения: 22 908
Аз пък съм спокойна,притеснява ме само,че пропуснах 1/2 от родителската и не съм съвсем сигурна дали всичко сме подготвили.
Нашия клас също е с повече момчета.

# 37
  • София
  • Мнения: 819
Мам Цоц, много ревливо заглавие, все повече усещам колко неусетно порасна бебето ми  bouquet Утре ще ошашавим децата със снимки и пози Crazy

НА ДОБЪР ЧАС!!!
Hug Hug Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 2 296

Eva,защо само една година ще бъдете в класната стая?Нашата ще я ползваме 4 години и си струваше ремонта. Peace
Защото първия етаж е само за първите класове,следващата година сме на втория етаж,и така. Confused
Като гледам класните стаи,повечето родители са на принципа-не сме от тук и сме за малко...отчайващо е! Cry

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Направихме Манту-то, изкарахме всички бележки, купихме букети и ходихме на репетиция за утре bowuu
Детето ми е като някакъв гигант сред съучениците си. Не мислех, че е чак толкова едра до момента, в който ги изправиха в редица. Ама нормално, аз съм 173, някои от бащите са по-ниски от мен. Тя е 134см, 33кг. Сега какво, да я връщам ли? Тя като беше 4 кила трудно излезе, как ще я връщам тепърва?!

# 40
  • Мнения: 22 908

Eva,защо само една година ще бъдете в класната стая?Нашата ще я ползваме 4 години и си струваше ремонта. Peace
Защото първия етаж е само за първите класове,следващата година сме на втория етаж,и така. Confused
Като гледам класните стаи,повечето родители са на принципа-не сме от тук и сме за малко...отчайващо е! Cry
И ние сме така.Господата от училищното настоятелство повдигнаха въпросът за цикленето на паркета поне,но нищо повече не се случи.Добре,че стаята не е отчайваща,но не е и приветлива.Оказа се,че в цялото училище само 2 стаи не са ремонтирани,нашата и още една  Twisted Evil/това с пари по някакъв проект/

# 41
  • Русе
  • Мнения: 11 919
  Видях украсената стая, с тетрадките с панделката. Фунията, за коята си представях,че ще е като на Викито на Хекси, беше една фунийчица  Cry Много съм разочарована.
Започвам да вадя тоалети и обувки. Касво ли ще забравя  newsm78

 И да не забравя утре менче с вода и здравец

# 42
  • Мнения: 2 466
Eva,ДХ3,дано сте случили на учителки и децата да се чувстват добре в училище. Peace
Де Ваня,много задачи сте отметнали. PeaceАз също съм 173см и до пубертетска възраст бях най-високата в класа.Все бях първа в редицата и ми беше криво,че стърча една глава над другите.Мъжът ми е 190см,но до 8-ми клас е бил среден на ръст.Подозирам,че и Петьо ще израсте по-късно като баща си.Сега е 124см и 23-24кг. Peace
Купих ученическа карта.Първо ми казаха,че била в комплект с бележник за 0.50лв,но после ми я продадоха за 0.10лв. PeaceСледобяд ще звъня на педиатърката,за да се информирам какво ми е необходимо за училище.Като я знам каква е "отвеяна" нищо чудно аз да се окажа по-информирана и от нея. Whistling
Утре ще водим Петьо и на първата му тренировка по футбол.Е,това ще го развълнува със сигурност. Party
Леле,как се вълнувам! Crazy Crazy CrazyАмбър,добре че ме подсети за водата и здравеца. Heart Eyes

# 43
  • Русе
  • Мнения: 11 919
  Подреждам стаята на първокласника. Оръжията и пистите ги скатаваме за сега.

Подреждам му и чантата. - Бележник и химикал май трябваше да има само.
Първата страница ще я декорирам със сърчица и пожелания !!!

# 44
  • Мнения: 4 967
Ето ви една топла-топла новина - аз нали работя в медия - Столичните първокласници ще получат като подарък тетрадки за
 първия учебен ден, съобщи пресцентърът на Столичната община. Инициативата е на Столичната община и агенция "Ниа", като освен тетрадките децата ще получат и линии и седмични програми.  Общо 9500 са подготвените комплекти, които децата ще вземат заедно с учебниците си в първия учебен ден утре.

Сега отивам да изчета новата тема, че едва току що приключих със старата.
На добър час на малките първолаци! На добър час и на наборите - второкласници!
Косьо е 124 см и тежи 22 кг. Определено мога да кажа, че е доста слаб. Но това е добре, по-добре така - отколкото да му се яде, а аз да се опитват да го ограничавам. Confused

Общи условия

Активация на акаунт