Иван на мама Ани, да го целуне през МАЙ, който го хване!

  • 34 231
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 423
Иночка,благодаря много.Ако можеш вземи ми наистина  Peace Само моля те дай телефон на лични да уточним плащането.  Peace   bouquet
Сиске защо излъга?
Миа има ли телефона дето имаме ние?Ако все още не сте го взели защо не и купиш,хем и Елла ще е доволна.  Peace

# 706
  • Мнения: 145
Ехооо, Гутен Морген,

имам да пиша домашно по немски - да продължавам изречения със "защото... дъра-дъра", обаче майната им, трябва подаръци да се разискват хахаа!
Мартин за в къщи е окомплектован - Бакуган Максус Драконоид, кутия с 50бр. дървени части, за да разширяваме строежите и карти за тая игра, дето трябва да отвориш две еднакви картончета от много.
Остава ми за детската градина и не мога да реша какво да е за там, както и подарък от баба му и подарък от дядо му. Значи не мога да разбера защо сами не си ги купуват... Ей ги е къде са магазините.... Виктор или аз съответно ги купуваме, после ги дамаве съответно на бабата / дядото, пък те ги дават на детето... Много безмислено ми се струва и безлично..

За племеничката /на 8/ купих парник, да гледа моркови и домати.. Сглабя се там една постройка, има почва... земеделка да става.

Остават ми племеничка /на 14/ ???? за нея май ще е кеш и доста възрастни.

Мартин отново е лепнал вирус, вече две седмици не изкарваме без да протече сопол/да се разкашля/раздриска/повръща. Чакам великото "израстване на болестите", ама ще има да почакам.

Искам да си ходя в къщи и да си коледувам, а не да стоя на майна си и да подготвям коледата на някой друг.

Айде хубав ден.

# 707
  • Мнения: 4 370
Мими, това че в градината ви правят ДВД е хубаво. И аз искам да гледам тържеството, ама няма.

# 708
  • Мнения: 163
Здравейте дами в тази снежна сутрин!
Взимам си бележка и ще положа усилия да ставам пак от "редовните" тук.  Grinning
Бетинка е страхотна балеринка!
Браво на Никола за адаптацията в детската градина! Мамам Таня да се успокои, всичко ще бъде наред. Спомних си когато Никол тръгна на ясла, първия ден как ме избутаха да си вървя по-бързо, след което едната лелка ми казва "Хайде, отивай да пиеш кафе, да пушиш цигари..." и аз  #Crazy До обяд не можех да си намеря място, незнаех къде да си държа ръцете, за мислите които ми минаваха - просто не искам да си спомням. На втория ден вече предприех мерки - ангажирах си с нещо доколкото е възможно вниманието (миенен напрозорци и т.н.) това до някъде ми помогна да мине по-бързо времето. Но притесненията си остават, дори до днес.
Днес е нашето коледно тържество в детската градина. При нас също правят списък с желанията на децата, ние носим подъръци, които не се отварят там, чак като ги вземем (поне досега беше така). Никол освен костюма на Муза си е поръчала и голямо пони. Обаче, тя има вече можеби 5 понита и аз не визждам за нормално пак пони да и се подарява. Изборът на подарък и мен много ме затрудни, тъй като има доста нещо (като всички останали), предлагането на новите модели играчки по магазините също не е особено задоволително и т.н. В крайна сметка купих една кукла с голяма глава за правене на прически, с аксесоари към нея и на която с натискане по главата й се сменя цвета на очите. Интересна е като визия и нямаме нещо такова. До тук добре, сега следващата стъпка да я подготвя, че няма да е пони. От понедленик сме украсили елхата и Никол всяка сутрин тича и търси подаръци и проверява в чорапчето на прозореца. Тази сутрин си намери в чорапа един шоколадов дядо Коледа с писмо до нея, в което й обяснява как е стигнал тук, получил е желанията по пощата, но понито, което си е пожелала вече й го е донесъл миналата година. Понеже е била послушна ще получи друг подарък - изненада, който да чака в детската градина днес. Никол беше много въодушевена от писмото  Mr. Green, първата реакция й беше "Сигурно е костюм на Муза"  Rolling Eyes, така че явно ще трябва да се спретвам и наистина да измисля нещо.
Ани, как така пазарувате с Ивко подаръците за Коледа? Или аз нещо не съм разбрала. а това с талоните е наистина гаден бг трик  #2gunfire Не може ли с касовата бележка да си вземете допълнително талони.
Мимоз, и  аз търся някакъв проектор за рисуване, но тези които съм виждала не ми харесват. А въпросния хит  "Калинката" мисля, че е само реклама - детето само гледа, нищо не рисува. Направо ни "зомбират" с тези реклами.
Ирка, като идея - костюм на принцеси. Никол миналата година за Коледа получи сандък с три рокли на принцеси, аксесоари към тях и т.н. - много си играе с тях, наистина сполучлива покупка. Успех! Сигурна съм, че ще измислиш нещо и ще я зарадваш!
Хубав ден и  Hug!

# 709
  • Мнения: 2 212
Добро утро и от мен!

Изпратих градинарят днес в учебното заведение малко със свито сърце, защото ми се оплака, че госпожите много викали и се карали (не на него, а по принцип).
Аз за да си разсея мислите седнах да му пиша писмо-отговор от Дядо Коледа. Изписах 2 страници А4 - ръката ме заболя зверски - толкова не съм писала от години, друго си е да натискаш клавишите на клавиатурата.... ама нали трябва да е лично.  Laughing

Значи не мога да разбера защо сами не си ги купуват... Ей ги е къде са магазините.... Виктор или аз съответно ги купуваме, после ги дамаве съответно на бабата / дядото, пък те ги дават на детето... Много безмислено ми се струва и безлично..

Същата работа е и при нас. Ама бабата не може хич да ходи, та ми се налага и подарък от нея да мисля... Още си стои у дома неподарен подаръка от нея за Никулден щото не сме ходили у тях за да му го поднесе!

Аз като съм си у дома и губя всякаква представа за времето. Днес установих, че има само 9 дена до Коледа, а не сме купили така желания подарък от дядката - ферари на формула 1. Та тези дни ще трябва да ходя да купувам подаръци - от дядката, от майката, от бащата и от бабата.... Само не мога да разбера защо трябва аз всичките да ги купувам?!?!
"Любимо" ми е като бабата каже: "Ето ти пари, купи му нещо...."
Ааааа, забравих, че и подарък за градината трябва да купувам!

Иначе съм му поръчала една камара книжки и шаблони с най-различни превозни средства (мисля, че ще им се зарадва)

Сиске, Сискееее, несериозна си, Сиске! Дядо Коледа няма да ти прати подарък!  Mr. Green
Любе, тез капиталисти няма ли да ви дадат глътка въздух поне след Коледните празници, то е ясно, че покрай тях ще луднете, ама поне след това да има някаква почивка! Че после Сами ще започне и твоя скелет да изучава, не само тези на динозаврите!  hahaha

Така, аз отивам да видя с какво друго мога да си разсея мислите, че днес ме обхващат притеснения, че ще си стои гладен моя син. Менюто им за деня е все от неща, които той не ядееееее.  newsm78
Трудно ми е, да знаете - много ми е трудно да го откъсна от властната си контролираща същност и да го оставя да си живее собствения живот.
Мъчно ми е като го гледам притеснен защото в градината викали. Ами викат - те друго не знаят....

Отивам да разглеждам в нета идеи за подаръци, пък после освен да ходя да ги осъществявам.

Доскив и усмивки!

# 710
  • Мнения: 145

Любе, тез капиталисти няма ли да ви дадат глътка въздух поне след Коледните празници, то е ясно, че покрай тях ще луднете, ама поне след това да има някаква почивка! Че после Сами ще започне и твоя скелет да изучава, не само тези на динозаврите!  hahaha

хахахаха, това е много смешно!  Laughing

Трудно ми е, да знаете - много ми е трудно да го откъсна от властната си контролираща същност и да го оставя да си живее собствения живот.
Мъчно ми е като го гледам притеснен защото в градината викали. Ами викат - те друго не знаят....
 

Не, те викат по принуда. Да те видя теб с 27 дивака, възпитавани от други 54 дивака по различен начин и методика. Не викат, защото се карат, а за да бъдат чути. Силният глас е основно изискване при детските учителки.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 452
Уффф, убихте ме с тези определения за викащите госпожи и лелки. Но Дени е права .... аз лично почвам да викам от едно, което е мое и аз съм си го възпитавала, а ако са 30 чужди.... ми не знам....

Но, Танче, кураж... И се опитай да покажеш учителките в добра светлина, макар и да ти е трудно, за да може Никола да изгради доверие към тях, иначе ще му е трудно, ако е отрицателно настроен... Обаче това за говора му след 1 месец ме уби....  hahaha Ако е моя, на 3-тата секунда е лепнал всичко лошо  Joy

Иночка, балеринка Бетинка е страхооооотна  Heart Eyes
Ирка, напълно те разбирам.... Ела ме питай как избирах подаръци за Ники и Мони на Ива. За каката къща за кукли дървена взех, ама за малкото  newsm78 Луда станах... за сега един касов апарат съм й взела, че нямат такъв... но ще трябва и още нещо....

Я дайте идеи за 6-7 год. момиченце какво да взема? Тоя проектор за рисуване дали ще й е интересен или е голяма за него?


А вие с тези рецепти ми потекоха лигите, е може ли такова нещо.... аз дето боб не обичам много, сега само него мисля  Mr. Green


ААА, Танче за неяденето - Макси дето яде 5 неща в къщи... в градината гладен не остава... е не яде всичко, но поне покрай децата го опитва, а в къщи е абсурд да си сложи нещо в устата, което не е ял... Та така взе поне кисело мляко да яде - това е най-хубавото нещо, на което го научиха в градината  Joy /когато ходи де, щото му се падат май не повече от 20 дни в годината/

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 12:30 от Vif

# 712
  • Мнения: 4 370
Ха ха, Дени, с тези 54 дивака разби!  hahaha

Бубилина, ето как става пазаренето на коледни подаръци с детето. Отиваме в Хиполенд и му казвам че ще купувам подаръци за приятелски и роднински дечица и докато аз търся той да огледа и да ми каже какво иска да му донесе дядо Коледа. После ми показва какво му е харесало. Купуваме един Бионик и излизаме от магазина, а баща му остава да плати подаръците за останалите деца и слага и неговите в количката. И ако са в повече някои минават от баби , лели.... Това е схемата.

# 713
  • Мнения: 937
Страхотна активност!
В нашата детска всяка година до сега се събират 10 лв. и на тържеството Дядото раздава еднакви играчки на всички момиченца и други момчешки на всичко момчета и като си тръгнат им ги дават така неразопаковани, но са едни и същи така че няма сълзи и драми, а и ние нямаме грижата да търсим и носим и крием от тях.

Утре е фирменото парти, а на Мариса е на 21.12 после на 23.12 ще е коледното за децата в нашата фирма и сега се водят дискусии с хеликоптер или със самолет да дойде стареца  Mr. Green но има си шефове да си го решават. Организацията е в налице и само ще чакате снимки после.
Във вкъщи пък махаме един стар гардероб в нашата стая и слагаме нов, та ми е доста натоварена програмата и време за почивка нямам тази седмица. Цялата къща е нагоре с краката дрехите ми са в чували в хола, днес ще съм сама, та с моя любим ще се мъчим да довършим надстройките и да се свършва вече този монтаж.  Praynig
Буболина супер идея е това с писмото от Дядото с обяснение защо няма да получи желаната играчка.
Танче и ти си ентусиаст две страници писмо.... Heart Eyes Тоя старец много време има явно  Mr. Green
Люба дожаля ми за теб. Пази се много!
Ирка успех в избора на най подходящата играчка за малката бонбонка!
И аз съм на мнение, че няма защо да се сърдя на госпожите че викат или наказват децата ни. Мариса сама си казва днес ме наказаха, защото.....и виждам че осъзнава причините за случващото се там.
Ох и на мен ми хареса този проектор магазина ни е близо, но нямам време за това  #Cussing out нищо вече си имам подготвени подаръци. Но все още очаквам някакво включване от осеменителя  Thinking  да видя ще се сети ли че е родител  ooooh!

Хубава снежна вечер на всички и много червени точки!

# 714
  • Мнения: 4 423
Гале аз се зачудих и за друго -каква ще му е реакцията като разбере за връзката ти и отношението на Мариса към новия човек в живота ти и изобщо по темата..Да не да ти създава проблеми.
Бубилина много хитро това с писмото, само дето  детето от др. желание не се отказва  Grinning

# 715
  • Мнения: 937
Мимоза, аз при предишно виждане (септември в градинката като не обърна никакво внимание на детето) му дадох да разбере, че НЕ седа да го чакам, въпреки че той през цялото време ме увещаваше да не почвам връзка и да го чакам него да си стъпи на краката, което предизвика в мен само подигравка и остри думи. И доколкото чувам коментари из квартала, той казвал, че си имам човек (като аз все още нямах), така че явно е приел идеята още преди да се случат нещата. Явно съм била доста обедителна тогава, но не искам да си мисли разни неща, които няма да се случат т.е. събиране  Mr. Green
А това, че Мариса скача от радост като чуе, че ще идва моя човек и от вратата му се мята на врата и му носи книжки, и го прегръща без повод си е виновен само той и никой друг. Защото с месеците тя разреди въпросите си за баща си, сеща се при изключително редки случай, а и за него май мога да кажа същото (поне поведението му говори за това). Живеем блок до блок и виждам как вечер свети у тях и ме хваща много яд на моменти, че не я търси, но после се успокоявам, че може би така е по добре да не я обърквам допълнително.

# 716
  • Мнения: 4 370
Bubilinka, този костюм на Муза не може ли да го ушие някоя шивачка!?

# 717
  • Мнения: 932
От всичко,което прочетох си вадя един много просто извод:сложно е Mr. Green Да си Дядо Коледа имам предвид. Досега опаковах и слагах в чували,изпратих всичко за Бг,дори дрехите на децата. И понеже те нямат кой знае колко сега ще се налага да пера като луда останалите тук.
Гале,а после нали ще покажеш снимки на следремонтния пейзаж? Само сега като сте двамата да не бодисате всичко в една голяяяяма червена точка Mr. Green
Танче,не знам какво е,но усещам притеснението ти дори от монитора. Елла тръгна с огромно желание миналата година и знаех,че е добре.Но тя беше само за 3 часа,тази е за 6.
Любе,като си дойдем ще с поговорим много,а сега наистина се пази.
Имам още много да казвам,но нещо съм се схванала през нощта и едва си движа ръката.
Каква е тази Муза? В Англия не може ли да се намери? Мога да я изпратя.

# 718
  • Мнения: 937
Ирка добре че, ще сме с Мариса, че изобщо да се захванем с гардероба иначе пиши го бегал, та до 22ч. ще трябва да се държим прилично и ще си уплътним времето с полезното  Mr. Green

Руми намери ли си шапката?  Thinking

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 16:36 от galiushana

# 719
  • София
  • Мнения: 2 671
Галя, не съм стигнала още до там,а мъжът ми, който минава всеки ден по 2 пъти пред там, смята за прекалено затормозяващо да се качи по стълбите и да каже: "Намерихте ли една черна шапка в неделя, на жена ми е"  #Cussing out

Мимоз, Иночка, купихте ли проктора? В Пловдив го нямало и служителки казали на сестра ми, че ако изобщо го заредят, ще е след 22-ри  Confused

И по темата за Дядо Коледа и детските градини - ами на учителките подаръци носите ли? На мен ми се иска да ги уважа, но 4 учителки+4 лели доста ще ме затруднят финансово #Crazy  Sad

Бубилина, страшна си, как го измисли с писмото Wink Чакаме снимки с костюма!

Общи условия

Активация на акаунт