Мога ли да крещя на децата ви?

  • 9 340
  • 218
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Мога ли да крещя на вашите деца,ако ме подразнят по някакъв начин?Ще ми разрешите ли,саморазправа по какъвто и да е начин,ако едно от вашите деца,са наранили по някакъв начин моето?Как предпочитате,да се обърна персонално към вас,родителите ,или директно с децата ви да се разправям?Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 24 467
Бих допуснала да им се скараш, ако си го заслужават, но не и физическа саморазправа и бих била благодарна, ако аз бъда информирана веднага за поведението им, в случай, че съм неналична /имам голямо дете, което не винаги придружавам/ или съм се разсеяла.

# 2
  • Мнения: 577
Ако съм до детето си и не реагирам, ми се разкрещи на мен. Ако липсвам, нямам против да направиш забележка на детето ми, но не да му крещиш или да го удряш.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Можеш ако по този начин би предотвратила сериозни последствия.
Но за моя радост са добре възпитани и това никога не се е случвало за сега  Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, не можеш да им крещиш. Трябва да се обърнеш към мен. Ако аз липсвам или обстоятелствата са екстремни - можеш да направиш забележка, тази забележка да е с остър тон и строг глас, но пак не можеш да крещиш.

Аз също не мога да крещя на твоите. Не е редно да възпитавам чужди деца и считам, че по тази логика не е редно и чужд човек да възпитава моите. Ако има проблем, родителят е затова - да се говори с него и той да вземе съответните мерки.

# 5
  • Мнения: 11 909
Забележка,  дори със строг тон, да. Крясъци- не.

Но ако моето дете по някакъв начин сериозно застраши здравето, живота на друго дете, ще разбера майката,  която е изкрещяла.Едва ли има  човек, който обича да крещи, но определени ситуации го предизвикват.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 190
Ако случайно се визира една съседна тема, мисля, че там ставаше въпрос за:

Скарах се на въпросната тарторка и я предупредих , повече нито тя в къщи, нито моето у тях.


Тоест не точно за крясъци.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Не , не можеш да крещиш на детето ми . Можеш само на мен , но чакай да видиш тогава на какво ще те направя.

# 8
  • Мнения: 9 814
Не, Шанел, не желая да се караш на детето ми, нито да му крещиш, нито да го нагрубяваш, нито каквото и да било, първо, защото ти си на възраст, на която не отива на един разумен, интелигентен и възпитан човек, да зее като хамалин на дете, и второ, защото не това е начинът да се разреши един конфликт. А и трето- аз не се карам с децата ви, моля не го правете и вие с моето.
Може да направиш забележка, но с тон не целящ скандал. Така забележки правя и аз на вашите деца, особено, ако по някакъв начин застрашават своята или нечия чужда сигурност.

Ако имаш нещо против възпитанието и държанието на детето ми, ела и отправи критиките си към мен. Те /възпитанието и държанието/ са плод на мои грешки/успехи и би следвало да ги обсъдим заедно, а не ти с детето ми или обратното аз с твоето.
Но и на мен не крещи, мразя кресливи жени.

# 9
  • Мнения: 2 161
Можеш само на мен , но чакай да видиш тогава на какво ще те направя.
О,аз съм много притеснителна и ти просто би ме съсипала!

Не, Шанел, не желая да се караш на детето ми, нито да му крещиш, нито да го нагрубяваш, нито каквото и да било, първо, защото ти си на възраст, на която не отива на един разумен, интелигентен и възпитан човек, да зее като хамалин на дете, и второ, защото не това е начинът да се разреши един конфликт. А и трето- аз не се карам с децата ви, моля не го правете и вие с моето.
Може да направиш забележка, но с тон не целящ скандал. Така забележки правя и аз на вашите деца, особено, ако по някакъв начин застрашават своята или нечия чужда сигурност.

Това е и моят подход.Но ми беше интересно,колко жени с лека ръка ще напишат:да,можеш!

# 10
  • Мнения: 24 467
Ако случайно се визира една съседна тема, мисля, че там ставаше въпрос за:

Скарах се на въпросната тарторка и я предупредих , повече нито тя в къщи, нито моето у тях.


Тоест не точно за крясъци.

Коя е тази тема?
Ако е само този цитат, то определено не е налице еквивалент на крясъци и недопустима саморазправа.

# 11
  • Мнения: 9 814
Judy, темата е на Пали.
Попаднах в неочаквана ситуация
И единствено май само аз обвинявам авторката.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 7 190
Цитат на Шанел

Ако знам,че детето е с такъв характер,не бих го допуснала в двора си.Не бих разрешила на дъщеря си да играе с него.Обаче възрастен да се саморазправя с малко дете-това е ужасно и долно.Децата затова имат родители,ако има проблем,говориш с хора на твоето ниво,не крещиш на малко дете.

от http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524971.0

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е, Шанел, има ситуации, в които не можеш да запазиш благия тон  Simple Smile Визирам примерно бутане от високо, пред кола, небезобидни удари и т.н. Ще се разкрещя, нито ще има време за благ тон, нито да търся родителя  Simple Smile
В безобидни ситуации естествено, че не толерирам назидателен тон или крясъци.

# 14
  • Мнения: 383
Не, не може!Може да направиш забележка, ако не съм до детето и то върши нещо опасно за себе си или за друг.Без заплахи, крясъци и физическа намеса.Аз постъпвам така, ако нещо не ми изнася - търся родител/придружител. Peace

Общи условия

Активация на акаунт