4 годишно дете и английски език ?

  • 10 646
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 343
Има смисъл от чужд език и на най-ранна възраст, стига да е поднесен в подходящия за възрастта вид. Защото след една година детенцето най вероятно ще знае не повече от стотина думи, в най-добрият случай, но ще е чуло много английска реч, под формата на песнички, приказки и пр., които остават като пасивни знания, и в следващ момент, много по-лесно биват научени и влизат в употреба.

Точно така е. Моята девойка ще я пусна още в първа група.

# 16
  • Мнения: 989
Аз смятам, че това е една много добра възраст за започване на изучаване на чужд език. Баща ми започна да ми преподава на 4 години и сравнявайки моите постижения тези на ученици и студенти, казва че колкото по-малко е детето толкова по-бързо и качествено попива наученото.

# 17
  • Мнения: 99
Ох, за съжаление, моите преки впечатления от АЕ в ДГ коренно се различават от написаното тук. В първа група записах дъщеря си на АЕ, народни танци и джаз балет. Няма да се спирам на резултатите от танците/ бяха потресаващи/, но най-потресаващ бе резултата от АЕ. На открития урок бяха събрани деца от 1 до 3 група. Участваха единствено деца от трета група и то да назовават - момче, момиче. Останалата част от урока съставляваше три песнички, които се пееха предимно от госпожата, а децата просто обикаляха около нея. Не ме е яд за дадените пари / макар че три извънкласни занимания са немалка сума/, а за провалените очаквания и надежди. Тази година пообиколих в нашия град за курсове, извън детската градина, но се оказа, че такива има едва от подготвителен клас и по съвет на една от директорките на тези школи ще изчакам детето да навърши 6 години, за да го пусна на по-сериозни занимания с езика.

# 18
  • Мнения: 2 885
Учителката по АЕ в ДГ не е била добра. Оплачете се на директорката.

Открит урок по АЕ - 15 картинки с думи на формат А4, не че могат да четат. 14 от тях са обърнати и размесени като пъзел пред нас няколко пъти, само една е нагоре. Децата за секунди казват какво е изобразено на английски. Бях  Shocked Бяха на 4 г, 2 група в ДГ. Сега наученото по английски много му помага за по-бързата адаптация в училище в чужбина.

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 19:35 от Heм

# 19
  • Мнения: 9 814
Съвсем нормална възраст за запознаване с чужд език.
Детето ми ходеше в ДГ. Бях повече от недоволна. Отписах я. Не искам да учи и в школи преди 7-годишна възраст.
Обучавам я сама у дома от преди да навърши 2 години. Два пъти в седмицата ходи на частни индивидуални уроци.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 508
Според мен изобщо не е загуба на време това,нищо не пречи да запишеш детето си и на спорт,едното не върви с другото за ръка,нищо общо нямат.Simple Smile
С ранното чуждоезиково обучение се създава в детето един усет и по-лесно ще му бъде нататък в обучението му по език
Дечицата на тази възраст главно пеят песнички,учат стихотворения,играят игри ...

# 21
  • София
  • Мнения: 38 810
Ох, имам дилема!
Пиша тук, за да не отварям нова тема.
Както съм писала вече Габи учи английски в градината от 2 група /от 4 годишна.
Доволна съм общо взето, но не е кой знае какво.
Обаче тази година отвориха басейна.
И Габи сама иска да се отпише от английкия и да се запише на плуване.
Тя знае много добре, че можем да си позволим само едното от двете. Те са и на една цена.
Ох, сърце не ми дава да и откажа.
Пък и английски може да учи и догодина и то много по-усилено.

# 22
  • Мнения: 9 814
Дилянка, аз бих избрала плуването.  Peace
От английския в ДГ няма да спечели нищо кой знае какво.
Още повече, че сега с отворения басейн, няма да има желание да ходи на английски.  Simple Smile
За да не се занемарява все пак ученето на език, бих занимавала детето у дома.
А догодина в първи клас ще го запиша в някоя добра школа.

# 23
  • Мнения: 7 162
Ох, сърце не ми дава да и откажа.
Пък и английски може да учи и догодина и то много по-усилено.
Подкрепям. Peace
Да имаш плувен басейн в ДГ е голямо удобство, тъй като всичко е на едно място, има топла връзка с градината и не се налага детето да се води до отдалечен плувен комплекс, ползвайки градски или друг вид транспорт.
А да се откажеш от басейна в градината, не ми се вижда разумно, освен ако детето не желае да го посещава поради някаква причина.

# 24
  • Мнения: 907
Дилянка, абсолютно подкрепям Гос'жа Мафани и Фран Джонсън!

# 25
  • София
  • Мнения: 38 810
Благодаря момичета!
Така ще направя.
Тя много обича водата.
А с английския ще се занимавам аз тази година - в края на краищата съм малко нещо преподавател.

# 26
  • Мнения: 2 090
От английския в детската градина (II група) се въздържахме тази година.

Дилянка, плуването е чудесен избор. Синът ми също посещава басейнът в ДГ, е няма такава радост! Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 25
Като преподавател в детски център искам да кажа на госпожата, която е отворила тази тема, че на 4 години  детето е съвсем готово. В моята ЯСЛА аз уча децата от 2 годишна възраст и мога да кажа че знаят много повече от 2 песни и стихчета за едната година, през която ги обучавам докато станат на 3 и ги изпишем! Имам видео материал на килограм, с който мога да илюстрирам тезата си.
Хубаво е чуждият език, какъвто и да е той да бъде представен на детето в една по-ранна детска възраст и ако педагогът, който се занимава с него е достатъчно мотивиран (което зависи само от него) детето може да научи как точно да произнася особените звукове на чуждият език или казано просто да говори на английски, френски или немски БЕЗ КАЦЕНТ, тъй като на тази възраст то още не се е научило напълно да говори на майчиния си "твърд"  български език.
относно ПЛУВАНЕТО и СПОРТУВАНЕТО съм твърдо ЗА! За ученето има време по-нататък. Спорта според мен е по-добрият избор!
 Hug

# 28
  • Мнения: 1 517
Различните езици заемат различен мозъчен дял. Като учат от малки чужд език, дечицата по-скоро свикват със звученето му и казват на мозъка си "ей този дял ще го използвам". Даже някъде четох, че и първите гукания звучат на майчиния език Simple Smile. Така че ученето на чужд език от рано има смисъл, особено ако се преподава от добър педагог и е забавно за децата. Остава да им осигурят и от малки достатъчно пространство и възможности да развиват и физическите си възможности, не само главите Simple Smile

# 29
  • Мнения: 162
Категорично съм за ранното изучаване на език, сега повече от всякога. След като професоналист в тази област съм запозната с теориите, защо е по-добре, по-лесно от малки и пр. сега виждам на практика как възрастта се отразява на възприемането. Дъщеря ми е на 2 и от малка си говорим с нея на английски, слуша неща на английски. Сега като и кажа нещо ново се случва го запомни и повтравя по-бързо от 5-годишните ми ученици, закоито това вече е "чужд език". И колкото по-големи стават, толкова по-чужд става и е необходимо повече съзнателно усилие за да учат, отколкото при малките гъбки, които попиват без да усетят.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 23:42 от SunnySideUp

Общи условия

Активация на акаунт