Къде да учи моето дете?

  • 1 024
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Изправена съм пред голяма дилема.  newsm78 Моята дъщеря е в 4ти клас вече.Но тъй като имам проблем с бившият си съпруг,той живее извън БГ и дъщеря ми прекарва всяко лято при него,та това лято той пожела да я остави при него против моята воля.Разбира се аз вече съм задействала процедура по принудителното и връщане #2gunfire,но тъй като това не става така бързо а учебната година почна съм много притеснена къде ще запиша моето дете когато си го върна.До сега тя учеше в частно училище което баща и плащаше.След задържането и при него обаче сега като си я върна,трябва сама да поема нейното обучение и това ще е в държавно училище тъй като аз нямам финансовата възможност да си позволя частно.Тя е с прекрасен немски език което в БГ е проблем за държавните училища,тъй като чак от 5ти клас започват да учат немски предимно английски се учи от 1-ви те класове.Разбира се аз съм се примирила ,че  ще взимем частни уроци по немски за тази година.Но все още остава въпроса -Къде да я запиша?Да ли в училища като 38- например(което ме впечатли като мнения които прочетох за него)
 биха я приели по средата на 1-ви срок.Реших да пиша тук за да потърся Вашия съвет.В момента съм се средоточила  да си я върна,но след това трябва да я запиша някъде и разбира се като всеки родител предпочитам за детето си най-доброто училище.Ще Ви бъда много благодарна ако получа съвет от Вас.  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 031
Училища със засилено обучение по немски още от 1-ви слас са 20-то и 73-то.

# 2
  • Мнения: 58
в 5 у-ще "Иван Вазов" също се учи немски от първи клас и групите са малки, а не цели класове. училището е малко и много спокойно. намира се в кв. Павлово.

# 3
  • Мнения: 1 879
Erika75, попитай директно майките в темата за петокласниците (независимо, че детето ти ще е в четвърти клас) - те вече имат цялостни впечатления от обучението по език от първи до четвърти клас - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520224.0

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
55 СОУ към Шилер.

http://www.schillerbg.org/

# 5
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Има доста у-ща с немски. Освен езика, важно е и до колко училището е отдалечено от дома ви. Гледай ако пътува, да е максимално удобно, например само 1 прев. средство.

Общи условия

Активация на акаунт