Кръщене и цикъл ?

  • 16 287
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз имах дядо свещеник. И от него знам, че много често се смесват езически и други обичаи и поверия с православното християнство.
Това с цикъла няма нищо общо с кръщенето.

Не че е по темата, но едно време религиозните хора, доста добре познаваха религията. Сега направо се чудя защо се кръщават, правят църковни сватби и т.н., а съм абсолютно убедена че не знаят нито една молитва, да не говорим, че на някои изобщо не им е ясно какво правят в църквата.
То и за това има такиви въпроси, защото никой не се ограмотява по въпроса, а чул недочул някви стари поверия... И в кръщенето вече май най-важни станаха тоалетите, подаръците и напиването в ресторанта.

Така, че си направете кръщенето, но по-добре помисли на какви християнски ценности ще възпитате, ти и кръстницата, детето, вместо да мислите за цикъла си.

# 16
  • Мнения: 9 467
А аз пък съм чувала, че жена с МЦ не трябва да докосва новородено, защото  ще му избият пъпки  Crazy
Към авторката - ами попа от къде да го знаеш дали не е грешник ( да е я гей, я педофил ) и да си трае...

Аааааа,моля ти се!То не трябва да се влиза при бебе,когато си в цикъл,ти пък,чак да го докосва Crossing Arms

# 17
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Джуличка, бях свидетел на това "Взех ти го еврейче, връщам ти го християнче" и останах ей така  #Crazy От кога еврейството  Mr. Green е нещо ужасно? Не е ли по-правилно да се каже атеистче  Thinking

# 18
  • Мнения: 2 658
Не бе, жениии... абсолютни невежи сте  ´начи... Като си в цикъл и отиваш при малко бебе (всички zнаем, че като отиде жена в цикъл при него и то се обрива), си има начин и толкова логичен това да се случи, беz да навлечеш неприятности на бебето. Съобщаваш/обяваваш това, че си "нераzположена" още на входната врата и всичко се оправя. Не zнам, ако го публикуваш във вестника дали няма да е по-добре даже...  Thinking Не го ли zанете това? Еееее, майки сте тука, пък така да се иzлагате. Е, не ме питайте какво се променя, та бебето не се обрива, когато обявиш цикъла си, ноооо това е всеиzвестен факт  Joy

Та така, българина е суеверен до беzумие просто. Толкова много, че чак си усложнява живота така...
Много се радвам, че точно от това се отървах, да ви приzная  Whistling

По темата....................................................  Peace

# 19
  • България
  • Мнения: 757
Иначе- в библията никъде не пише, че кървенето на жените е гнусно за бога- напротив, Исус изцелява една такава кървяща жена и й казва, "Дерзай, Дъще!" (Гугъл казва, Евангелие от Лука, 8:44).
Ей това ми беше приказката-всеки си е съчинявал на воля-кой както му изнася,и сега просължава тази тенденция!
И как хората да вярват в Бог,Библия,Завет-и и т.н.т!
Някой поп,в някое селце,решава,че от днес ще е така и от простотии нагоре са се съчинявали:ooooh:

# 20
  • Мнения: 6 274
Джуличка, бях свидетел на това "Взех ти го еврейче, връщам ти го християнче" и останах ей така  #Crazy От кога еврейството  Mr. Green е нещо ужасно? Не е ли по-правилно да се каже атеистче  Thinking

Знам ли, то човек спокойно може да откачи, ако се задълбочи във всички измишльотини.  ooooh!

.... Е, не ме питайте какво се променя, та бебето не се обрива, когато обявиш цикъла си, ноооо това е всеиzвестен факт...  Joy

Ама, чакай ся, кат си почнала, обясни го поне подробно деее - нека всички да го знаят.  Mr. Green
Та, събрали са се жени, за погачата на детето.
Решаваш и ти, "нечистата" да отидеш.  hahaha
Влизайки при всички, силно се извикваш три пъти:
"Аз съм в цикъл! Аз съм в цикъл! Аз съм в цикъл!"  Shocked ooooh!
И ако никой не ти тегли една майна и не ти каже, че 'ич не му дреме в цикъл ли си, не си ли, сядаш си спокойно на трапезата и продължавате нататък.
 Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 3 453
Джуличка, бях свидетел на това "Взех ти го еврейче, връщам ти го християнче" и останах ей така  #Crazy От кога еврейството  Mr. Green е нещо ужасно? Не е ли по-правилно да се каже атеистче  Thinking
Аманитка,
всички некръстени са евреи по презумпция.  Peace

Иначе по темата - това...правило или не знам как да го нарека наистина съществува. То произлиза точно от липсата на санитарни материали и занижената хигиена в миналото. Тогава жена в цикъл се е считала за нечиста  - в буквалния смисъл. Затова не е било позволено да се влиза в храм, да не се присъства на богослужения и св тайнства.
В настоящето нещата са съвсем различни. Разговаряла съм със свещеник по въпроса. Месечното неразположение не е от значение, освен за възрастните свещеници по селата, които си карат по старому.

Колкото за малко бебе и неразположена жена - заради това веднъж ме накараха да оставя конец от горната си дреха в леглото на бебето.  Shocked Едва не си разплетох блузата, заради това. Да не говоря, че в кошарата му видях наредени едно до друго - чесън, икона, синьо око и конци някакви. ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 658
Три пъти ли се вика? Кажи честно? Поне да zнам, мислех, че тихо и кротко съобщаваш това само на майката на бебето. Еееее.
Ми начи може сигурно и в църквата това да с направи, а? Влиzаш там и по същия начин. Според мен ефекта ще се zасили от акустиката и ще стане прикаzка. Примерно даже бебето да има някакви пъпки от преди, ще му минат  hahaha

Оф, сериоzно, простете, че оспамвам, ама много са ми ужасни тия неща. Имам чувството, че даже са вредни, като ПРЕвярваш в тях...
Не се подигравам на авторката, в БГ с толкова глупости ти/ни пълнят главите, че от желяzо да си, все ще поддадеш на някоя....   bouquet

# 23
  • Мнения: 6 274
Три пъти ли се вика? Кажи честно? Поне да zнам, мислех, че тихо и кротко съобщаваш това само на майката на бебето. Еееее....

Божеее, колко си неука, 'начи!  Crossing Arms
Ма, как само на майката?!
Ми, нали трябва да "разпръснеш злото"!
Викаш силно, да те чуят всички, иначе "заклинанието" не проработва.
  hahaha Joy

# 24
  • Мнения: 105
Като си в цикъл и отиваш при малко бебе (всички zнаем, че като отиде жена в цикъл при него и то се обрива), си има начин и толкова логичен това да се случи, беz да навлечеш неприятности на бебето. Съобщаваш/обяваваш това, че си "нераzположена" още на входната врата и всичко се оправя.

И при мен беше така-знаех на коя и кога и е дошъл цикъла Joy

# 25
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Шегуваш се

# 26
  • Мнения: 9 467
Три пъти ли се вика? Кажи честно? Поне да zнам, мислех, че тихо и кротко съобщаваш това само на майката на бебето. Еееее....

Божеее, колко си неука, 'начи!  Crossing Arms
Ма, как само на майката?!
Ми, нали трябва да "разпръснеш злото"!
Викаш силно, да те чуят всички, иначе "заклинанието" не проработва.
  hahaha Joy

То е важно да стигне до мъжката аудитория! hahaha

# 27
  • Мнения: 571
Нa 4истaтa молитвa все още бях с лохии newsm78 Не робувaм нa подобни суеверия.Дори свещенникa кaзa,4е по-добре нa 40 ден дa се нaпрaви зa дa е вси4ко според кaнонa и дa не се притеснявaм,4е още съм "4ервенa" Peace
По тaзи логикa aко покaниш 150 4овекa нa свaтбaтa си в църквaтa...все някоя женa може дa е в цикъл...дa не влизa ли???И дa омъжих се в цикъл Peace Кaкво,дaли не съм вен4aнa пред господ newsm78
П.с. При мaлко бебе му се прошепвa нa ухото.Не се кaзвa нa мaйкaтa!Поне тaкa нaпрaви моятa мaйкa с дъщеря ми.Докaто се усетя кaкво и шушукa и тя свършилa рaботaтa.Кaто рaзбрaх зa кaкво е вси4ко щях дa я изгоня!

# 28
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
 hahaha такава глупост съм чувала и за гробища не трябва да ходиш ако си в цикъл. newsm78 в църква също. Joy стига глупости

# 29
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Абе изобщо в цикъл ли си ако можеш да се затвориш някъде, да заключиш и т'ва е... hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт