Пълнени чушки с....?

  • 6 259
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Вчера ги правих сурови, пълнени със ситно нарязан домат, магданоз и сирене. Много вкусни!

# 16
  • не там където искам
  • Мнения: 29
Нарежи на парчета чушките,колкото за една хапка и ги изпържи в няколко лъжици олио в едно тиганче.Когато се изпържат натроши обилно сиренце и пържих още около минута.Ако има нужда посоли накрая.У нас така много ги тачат.

# 17
  • Мнения: 219
Аз пък ги пълня с настърган картоф! Любимите ми са така  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 216
Печени, обелени и запържени леко с повечко натрошено сирене са ми любими.
Или пак печени с доматен сос.

# 19
  • Мнения: 1 269
Аз пък ги пълня с настърган картоф! Любимите ми са така  Simple Smile
Кажи по-подробно, моля те!

# 20
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Аз ги пълня с овкусено картофено пюре и запичам във фурната.(може и само сварени, и нарязани картофи).
Страхотно е няма да съжаляваш.

# 21
  • Мнения: 601
На салата с патладжан

4-5 печени чушки нарязани на парчета (може и повече)
2 парладжана печени, нарязани на парчета. аз ги пека в микровълновата - 8 минути на 750В
2 домата на парчета
зелен лук, чесан, магданоз, сол, зехтин

става много вкусна кьополоподобна салата

# 22
  • Мнения: 219
Настъргвам суров картоф, изстисквам хубаво, сол, подправки, ако желаеш, сиренце също става. Пълня чушките и пека -това е  Simple Smile
Не съм пробвала със сварен картоф, все си мисля че прекалено "кашаво" ще се получи, а и така си стават супер  Peace

# 23
  • Мнения: 6 713
И аз правих запечени на фурна оня ден - с два вида плънка - сирене и яйце плюс чеснов сос, и вторият вид за мъжо - кашкавал, шунка, царевица, пак от същия сос.

# 24
  • Мнения: 73
Насуши ги. И после си ги готви когато ти дотрябват.

# 25
  • Мнения: 945
Аз съм пълнила червени чушки с кисело зеле - стават много вкусни Peace Червените чушки са сладки и убиват киселината на зелето. Задушавам малко праз с червен и черен пипер, чубрица, добавям малко ориз и нарязано на ивици кисело зеле, пълня чушките, пека във фурната с малко вода и олио. Знам, че сега не е сезона на киселото зеле, но по магазините не може да няма буркани.
Това са постни чушки, но може да добавиш и кайма към плънката.

# 26
  • Мнения: 11 747
С картофи и свинско месо - месото на малки кубчета, картофа също. Запържвам месото до полу- или почти до готовност, катофите също, но отделно. Подправки, едно друго, пълня и пека. Разкошно става.

# 27
  • Мнения: 114
1. Аз приготвям постни чушки с повечко гъби: нарязвам на дребно гъбите, задушавам ги и добавям кромид лук (или пресен), настърган морков, червен пипер, домат (или доматено пюре), ориз, чубрица, черен пипер, сол. Пълня чушките Simple Smile.
2. Печени чушки с яйца, сирене (и гъби)
3. Панирани

# 28
  • Мнения: 4 569
Хвърли малко чушки и насам за любимата ми салата-чушки с чесън. eat
Пека на чушкопек,беля ги,режа и слагам ситно нарязан чесън,сол,олио и оцет.
Свършва много бързо. Embarassed

# 29
  • Мнения: 155
Наскоро правих пълнени чушки с кус-кус и гъби, отделно пенне с чушки, тиквички и патладжан. Много се харесаха и двете в къщи. Ако искаш мога да напиша рецептите. И двете са от "Малката голяма вегетарианска книга". Гледах там и една рецепта за макарони на фурна с червени и жълти чушки, но не съм я правила още.

Общи условия

Активация на акаунт