Юлските бебоци по-големи стават, първите ни дрешки вече омаляват

  • 23 607
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
Честит Рожден Ден, Тейка!

Пожелавам ти най-вече здраве, всичко останало можеш да постигнеш сама, стига да повярваш в себе си!


# 61
  • Мнения: 85
Преди малко прочетох темата за косъмчетата и веднага я хванах мойта да я масажирам-нищо не излезе,само дето ревна,защото вече хич не иска да лежи по корем.Обаче толкова съм се впечатлила от темата,че преди малко във фейсбук вместо "Вълшебни късметчета" прочетох "Вълшебни косъмчета" Crazy

# 62
  • Мнения: 107
Тейка мила, ЧРД!!!!! Много здраве на теб и Денис, много щастливи моменти занапред  Hug Hug Hug

# 63
  • Мнения: 107
Момичета моето бебе цял ден спи след ваксината (против пневмококи).
При вас така ли беше?
Едва се събуждаше да хапне през няколко часа - беше направо като дрогиран. Ни звук ни картина.
Притесних се доста.

Дани, и ние сме по същия начин, от вчера се събужда само да яде, което не е присъщо за него, голям сън....даже направи пауза от 6 часа вчера следобяд което беше за пръв път. Максималната пауза без храна досега ни е била 4-5 часа

# 64
  • Мнения: 107
Ваксините, които ни биха вчера бяха 2 - имаха ги в наличност

# 65
  • Мнения: 15
Цитат на: Гаца Баца (марита) в Петък, 10 Септември 2010, 11:07
аз се присетих още нещо да ви питам. в какво,освен в специално закупените за целта съдове може да се съхранява кърма в камерата з апо-дълго време? примерно в малки стъклени бурканчета? ама дали капачката,която е от метланите няма да е вредна? тези на винтовете като от лютеница примерно. имам такива много малки и са идеални за целта,но тази капачка ме опасява.или само с купените специални е добре?
Аз още откакто съм родила субирам кърмата в пласмасови шишетан от минерална вода - така ме посъветва педиатърката, като ми каза, че и при донорската кърма пак се предава така. Пълня ги почти догоре и ги надписвам, като постоянно седят в камерата  Peace

# 66
  • Мнения: 2 369
стоунче,пожелавам ти бързо да се възстановиш от операцийката и бързо да експедираш свекървичката Mr. Green

тейке,честит рожден ден!голяма да порастнеш,и семейството ти голямо да порастне  Wink

ането и noriscat вече искрено се учудвам все повече и повече на тези трънчета/косъмчета! не съм пробвала,защото аз не къпя детето всеки ден,а го бях къпала предната вечер,обаче снощи нещо се омаза и ми намирисва на млекце повечко,та довечера ще го изкъпя и ще пробвам да видя дали ще стане нещо.брей,че странно това....

galinna_pj
хахахахааа ама аз разбрах,че трябвало след баня да с емасажира задължително с леки кръгови движения в продължение на минутки.до две минути не излизало нищо...абе шантава работа!

Qkova(Elena) е то най-малкото шише е 500 мл нали? ми това е много количество бре.аз каквото съм чела съвети (малко) за съхраняване на кърма навсякъде пише да се слага по много малко количество в разделени съдове,че примерно може да не ти трябва много.нали се ползва после и за направата на пюрета и каши разни,а за едно пюре едва ли повече от няколко лъжички ти трябва.аз ги събирам в бурканчета от пюрета.малките и ги пълня горе-долу.то около 100-тина мл май побират и пак се опасявам,че е много така.ми реших,че щом правят бебешка храна и седи с месеци по магазините в тези бурканчета може би не е толкова зле.доверявам се.

# 67
  • Мнения: 4

Мили момичета, благодаря ви от сърце за страхотните пожелания и вниманието!

# 68
  • Мнения: 4
Катче,  Hug Hug супер тема!

Стоунче, бързо да оздравяваш и да те заобикалят в бъдеще такива тревоги.

# 69
  • Мнения: 2 011
Марита, аз едно време замразявах кърма в големите контейнерчета за стерилна урина, които се продават в аптеките. Вярно, звучи гадно. Но нали са стерилни, с капаче с винт. Почти като контейнерите на Авент(и такива ползвах). Ако намериш там такива, ползвай си ги. Тук са 50ст. бройката.  Wink

# 70
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Преди малко прочетох темата за косъмчетата и веднага я хванах мойта да я масажирам-нищо не излезе,само дето ревна,защото вече хич не иска да лежи по корем.Обаче толкова съм се впечатлила от темата,че преди малко във фейсбук вместо "Вълшебни късметчета" прочетох "Вълшебни косъмчета" Crazy

опитваш ли да я поставяш по корем - препоръчват го за укрепване на мускулчетата по гръбчето - при нас по 15 минути рди всяко хранене; би следвало да прави и т.нар активно пълзене; да си вига главичката, да се опитва да се обърне  Peace

за съхраняването на кърма - аз ползвам - стерилните торбички на Лансинох - разграфени са до 180 мл, но гледам да влагам, колкото би поел на 1 хранене  Peace 25 бр - 14 лв

# 71
  • Мнения: 15


Qkova(Elena) е то най-малкото шише е 500 мл нали? ми това е много количество бре.аз каквото съм чела съвети (малко) за съхраняване на кърма навсякъде пише да се слага по много малко количество в разделени съдове,че примерно може да не ти трябва много.нали се ползва после и за направата на пюрета и каши разни,а за едно пюре едва ли повече от няколко лъжички ти трябва.аз ги събирам в бурканчета от пюрета.малките и ги пълня горе-долу.то около 100-тина мл май побират и пак се опасявам,че е много така.ми реших,че щом правят бебешка храна и седи с месеци по магазините в тези бурканчета може би не е толкова зле.доверявам се.
Доки каза че размразяването трябва да става постепенно вхладилника и после да се дава на детето, аз замразявам в половинка, защото ако ми секне кърмата или намалее ще дохранвам със замразената. А като почнем захренването ще давам вече и от замразената да пиива в шишенцето и ще й слагам в кашите.
А иначе за сега моята кукла е само на цица и не признава нищо друго, не давам вода, само отначало към втората седмица до към петата и стисках в устенцата по малко за да плакне от млекцето, но се отказах. Залъгалки също не признава - всичко плюе. В понеделник  искахме да ходим със сестра ми по магазините и се изцедих в шишенце та баща й да я храни ако стане напечено и не се върнем навреме. Да ама не реш не ще от шише и аз със сестра ми един дривт му одарихме до вкъщи направо ужас. Малката не е глупава силикона не е като на мама цицата  Joy

Тея Честит рожден ден!
Ако има нещо по-ценно от здравето,
по-хубаво от щастието
и по-сладко от любовта,
нека то да бъде твое!

# 72
  • Мнения: 0
Тейка, Честит рожден ден и от мен!
Желая ти да си много здрава, щастлива и винаги така позитивна и усмихната!   bouquet  bouquet  bouquet


Стоунче, бързо възстановяване  Hug

# 73
  • Мнения: 366
Тея, желая ти здраве, здраве и пак здраве!!!! Другото си го можеш  Wink  Hug

# 74
  • Мнения: 41


За Тея с най-добри пожелания!!!

Общи условия

Активация на акаунт