Киста на яйчника

  • 249 581
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Ох, и аз се надявах при мен така да се случи, но трима доктори ми казват все операция, а и моята киста не се пука  Confused Притеснено ми е, защото операция ми звъчи зловещо, но няма как...

# 76
  • Мнения: 0
Здравейте, и аз съм си "отгледала" една киста - преди 4 години беше 4 см. а сега вече е 8. Засега съм ходила само на един лекар, който ми каза че без операция няма да мина. Искам да отида при още един и да чуя второ мнение, защото колкото и да е лека тази операция пак си е операция. Сега пия невен, но прочетох във форума за шведската горчивка и искам и с нея да пробвам. Както казва лекарят ми - "щом досега не е станало най-страшното" значи не ми е злокачествена. Все пак си я нося 4 години. Ако може да се разминя с операцията....

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Raia, и аз моята си я отглеждам дълги години с надеждата, че ще съм я стопила. Пила съм какви ли не билки, но все си е там, а и расте помалко. Вече искам, не искам, се принуждавам да отида на операция, за да не си загубя яйчника. Желая ти успех в твоите начинания. Дано да не се стигне до ножа при теб.

# 78
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 544
момичета  операцията не е от леките,  но за сметка на това може да е животоспасяваща както моята-кистата ми беше изяла яйчника и  бях с невероятни болки....мога спокойно да кажа, че дори са по-силни от контракциите  Confused,

# 79
  • Мнения: 53
Здравейте , и аз имах киста . По време на бременността започна да расте и ми създаваше много проблеми - за това е най-добре да започнете да приемате нещо по-сериозно от билки и отвари - не ,че имам нещо против билките и бабините рецепти ,но в случая няма да помогнат. При мен поне не помогнаха. За това родих чрез секцио - тогава ми махнаха и кистата - операцията не е толкова страшна , възстановяваваш се горе-долу бързо ,ако не става с лекарства - това е начина. Не се страхувайте.  smile3530

# 80
  • Мнения: 1 610
Мацки, и аз да се включа в патили...
Преди около 20 год имах киста - направо оперирах. Не пих лекарства, защото доктора каза, че кистата е от вид, който може само да расте за съжаление. Операцията мина - за около 20 мин 30 мин /през корема/..под упойка разбира се. Оперираха единия , другия нещо изрязаха ... Първите 3 дни  Weary след около 3 дни болките преминаха и сама се обслужвах. След 5-я или 7-я ден си бях в къщи. Мина успешно.
Тогава ми обясниха, че кистите били 40 и няколко вида!!! По добре да се махне веднага, ако се установи, че няма да се повлияе от лекарства, защото може да се превърне в злокачествено образувание... Радвам се, че всичко мина тогава ...
Преди 3 год. отново ми се появи киста, но този път лекарката ми предложи-  алое вера, невен и цистофемин...пих и след 1-2 месеца беше изчезнала!!! Много се зарадвах. Идеше ми да си ударим гъзо у тавана като ми каза че всичко е ОК!!!
Аз немога да търпя да имам нещо и да си го влачим с години...това ме подтиска...действам...особенно когато става въпрос за здраве....

# 81
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
някой може ли да ми каже горе-долу колко време се лежи в болница за тази операция, колко време трае самата операция, и колко време след това се възстановяваш? В момента съм без работа, а много ми се иска да работя, защото никак не е лесно да живеем 4 човека с 500лв. заплата на мъжа ми.
Благодаря предварително.

# 82
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 544
моята операция беше в онкологията-държаха ме 10 дни....после едни месец  е  болничния ....това ако всичко е наред....

# 83
  • Мнения: 0
Raia, и аз моята си я отглеждам дълги години с надеждата, че ще съм я стопила. Пила съм какви ли не билки, но все си е там, а и расте помалко. Вече искам, не искам, се принуждавам да отида на операция, за да не си загубя яйчника. Желая ти успех в твоите начинания. Дано да не се стигне до ножа при теб.
Стаска, извинявай че чак сега ти отговарям,
но вчера ходих на втори гинеколог с надеждата, че ще ми каже без операция. Но за съжаление ще трябва да се оперирам. Обаче това, което ме радва е че кистата ми е намаляла от 8см. на 6см. Доктора казва че можело да има разлика в см. между два ехографа, а аз си въобразявам че е от невена, който пия от месец и половина. Ще се позабавя още малко с операцията - дано пък изчезне.
Желая ти много здраве и късмет.

# 84
  • Мнения: 2 222
Ако кистата е например дермоидна, тя няма никога да изчезне с никакви билки. А каква е точно се разбира впоследствие. Ако не е фоликулна киста, да изчезне за 1-2 цикъла и ако расте, значи си е за операция. Учудвам се на смелостта ви да траете с години. Аз от моята киста навремето е можело просто да си замина, ако не бях се оперирала навреме.

# 85
  • Мнения: 163
Както вече и други са казали, с кистите шега не бива! Отглеждах си една такава три години, стоеше си и не  мърдаше, не растеше, но не се и махаше. Тъпкаха ме с хапове и накрая попаднах на добра лекарка, която каза, че ако не се оперира ще продължава да вреди на яйчника. Преди операцията не можеха дам и кажат дали ще го спасят. Слава Богу, спасиха го! Вече не помня размерите, но кистата не беше малка.
Аз преживях лесно възстановяването, но тогава бях на 19....След това с първата бременност пак имах, но тя изчезна сама....

# 86
  • Мнения: 29
Здравейте.    bouquet
Преди време бях писала в този форум, защото ми бяха открили киста на единия яйчник, а преди това си мислех, че съм бременна... Проведох лечение с билки три месеца и за щастие - отидох на гинеколог и кистата я нямаше.  Blush  Аз все пак продължавам да си пия билките.
МЦ стана редовен!  Simple Smile
Никакви оплаквания,
НО..

на 4 март трябваше да ми дойде МЦ, уви - не дойде.   ooooh!
А днес сме вече 19-ти март...

Не искам да си правя прибързани заключения. Другата седмица отивам на преглед, реших за всеки случай да изчакам максимум две седмици.
Но все пак да попитам - при наличие на киста .. може ли да има симптом големи и болезнени гърди? Ту са по-големи от обикновено, ту пак си връщат старата форма, после пак .. и така се редува. Не са много болезнени, но като ги пипна и се усеща лека болка.

От сърце се надявам, че кистата не се е появила пак.  ooooh!
Все си мисля, че толкова скоро след като една киста е изчезнала.. няма как да се появи пак.... ?!  ooooh!

П.С. Дано не ми се смеете, но ми направи впечатление и друго.. не знам дали има нещо общо въобще с кистата, но от скоро започнах да се задъхвам без да съм се натоварила - дишането е тежко най-вече като легна да спя. Дори в момента съм задъхана...

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 13:52 от lexinka

# 87
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Бременна си.

# 88
  • Мнения: 29

Ехх, много ме е яд, че аптеките в квартала ми не работят, до вечерта дано разбера дали съм бременна.. .Ако трябва да бъда честна бих се радвала да е така, но не искам да си втълпявам преди да се убедя. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 29

Преди малко си направих тест - Lady Test... и резултата е EFN

Общи условия

Активация на акаунт