Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 104

  • 85 776
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Честит Имен Ден на всички именници, със здраве и късмет да си носят името!   bouquet

Безкрайно благодарна съм ви за коментарите и похвалите, трогнахте ме!
Вдъхновихте ме и днес продължавам с пълна пара, закуската за няколко дни е уредена.  Mr. Green
Исках да споделя рецептата за кексчетата, че се получи нещо много хубаво, но забравих вчера та сега преди да съм се отнесла искам да кажа, че тъй като съм фен на сладолед Нирвана на Делта все си търся повод да си карамелизирам орехи и да ги "хакна" в нещо. Направих кекесчетата по рецептата за пудинговите мъфини като сложих пудинг карамел, а захарта която е по рецепта карамелизирах и я добавих към млякото, което също е по рецепта + няколко лъжици от млечния карамел, който купих от магазинчето за подправки (много е хубав).
Рзбърках си всичко и добавих карамелизираните орехи и във всяка формичка сложих по 1 чаена лъжичка млечен карамел като плънка, от орехите не можа да потъне на дъното, обикновено от хартийката си я ядем плънката, станаха уникално орехово карамелени на вкус, страшно ми харесаха.
Милейди, тортите са много хубави, сподели вратата как я направи.
Ванче, този рог на изобилието е страхотен!
Не знам как ти хрумват тези идеи, обаче е страшно оригинално!
Краси, последната е много свежа!
Ивейн, тортата за свекърва ти е типично в твой стил, уникална!
Дарилка, мерси за информацията, аз се скъсах да търся от тези малките дето са за бонбони, даже ми мина мисълта да си купувам рафаело и да си ги събирам.  Laughing
Хрисив, кексчетата са станали супер, тортите наистина са за гордост, получили са се страхотни муцунки, все едно от гората излизат и двете.  Grinning
Шемет, това е много нежна торта, тази преливка на цветовете е страхотна!

Хайде и от мен закуската:









Повече снимки ТУК, утре имам да довършвам още малко, но съм решила на ягодките да наблегна, че да им се порадвам хубаво.

Пепи, мерси за темичката!  Hug




# 16
  • Мнения: 91
Искам да попитам каква глюкоза използвате? Влезнах днес в аптеката и ме застреляха с въпроса колко % да бъде?

# 17
  • Мнения: 225
Честит празник на всички именници! bouquet
Страхотни торти видях,но  кексчетата на Валерия ми взеха ума ..  newsm20.Толкова са реалистични..толкова изпипани...Браво за търпението и любовта с която ги правиш!по принцип не закусвам но ако са ми по наблизо тези кексеча не бих им простила Grinning
Ванче тортата е разкошна!Аз също в първия момент не видях рогът,но като се вгледах малко го съзрях.Блазе и на колежката ти Crazy
Красимира много добро цветово съчетание.копира се да знаеш!
Ивейн плетката наистина е много реалистична!Да ти кажа и вкъщи фонданите и въобще каквото и да е покритие не се харесва много..
хрисив  и мечо е много сладък ама патето ми  фаворита!
Шемет невероятни преливащи цветове,хем изчистена..,хем много нежна...
smarfieta Joy мисля че не си разбрала правилно,не си купуваме глюкоза от аптеката а от магазина.Опитай утре в магазина, ако там няма в големите супермаркети със сигурност ще намериш.
Имам една торта от миналата седмица ,не е нещо особено..Правих опит и дръжка да направя ама се провалих..Може би следващия път.Ида Ви попитам в тази връзка- Когато правите дръжка за кошница слагате ли нещо като тел ...или тем подобно,защото аз не сложих и се счупи Embarassed

# 18
  • Мнения: 255
Искам да попитам каква глюкоза използвате? Влезнах днес в аптеката и ме застреляха с въпроса колко % да бъде?

http://images23.snimka.bg/005009234.jpg Нещо такова трябва да изглежда, в тортената библиотека я има снимката.

# 19
  • Мнения: 59
Здравейте момичета!
Цитат
Честит Имен Ден на всички именници, със здраве и късмет да си носят името!  bouquet
И аз да се запиша в новата тема да ви следя, че нещо ви изпускам напоследък Embarassed
Валерия, поздравления за мъфините момиче  bouquet  bouquet  bouquet
Браво за търпението и за фантазията! Невероятни са!
Поздравления и на всички останали за творенията, които са толкова много, че не запомних кое на кой Embarassed
Надявам се скоро да съм по-редовна при вас Simple Smile
Чао засега!

# 20
  • Мнения: 634
Ивейн,страхотна торта HugМного интересна плетката,с какво си я щамповала newsm78
Хрисив ,гледам и тиб те е прихванало от Валерия ,поздравявам те  HugА мечока и патока са оригинални,как няма да се гордееш Wink
Шеметче ,тортата ти е красота.Колко време ти отнеха тези китки мила изглеждат ми безброй?
Ех,Валерия,Валерия не мога да се нагледам на тези красоти и все нови и нови измайсторваш  chef  chef  chefНаправо тайничко ти завиждам Winkтолкова са реалистични тези муцунки.Ще се радвам да показваш още и още не мога да им се нарадвам  Hug Hug Hug
Румянка ,пълна кошница с цветя точно за празника ,чудесна е Hugаз не слагам тел а правя дръжката поне два дена по рано от шоколадовото тесто на Ванчето и като стегне я намазвам с разтопен шоколад и тя става много твърда  та не се огъва.
Хайде и от мен нещичко шоколадово.

Снимките не са много както трябва но на лампа така излизат .Хайде лека нощ

# 21
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Албенче този път съм засичала време - по-малко от два часа за направата на цветчетата в това число омесване на цветовете, които са 8 нюанса от бледо розово до лилаво и още един час за да я налепя тортата и да сложа центърчетата - около 200 цветчета са общо.
Руми аз съм правила само малки дръжки за отстрани на кошницата - само клечки за зъби слагам за да ги бодна в тортата никаква друга арматура.
Valeria уникатите ти нямат край - искаш-неискаш ще крада .. колко ще ги докарам няма яснота .... може даже да не познаеш че съм краднала идеята от теб  Mr. Green
hrisiv много сладки буквички и личица - разбирам те чудесно за мечо - много е специфично да докараш някое животинче и като стане накрая се чувстваш горд от себе си ... патето много ме кефи как се е разпльокало милото.
Ванче рога е много хубав но много лошо се вижда на снимката.
Краси тази тортичка изглежда много висока и е много свежа.
Ивейн браво за плетката - много идейно.

Пепи мноооого съм отнесена днес - благодаря за темичката   bouquet

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 23:59 от shemet_neveroiaten

# 22
  • Мнения: 1 541
Така.....веднага да благодаря за консултацията за шоколадовия фондан   bouquet Heart Eyes Достраша ме да си правя опити в последния момент обаче и се метнах в епично месене с цел добиване на черно- кафяв цвят...Сещате се колко е било сполучливо, но пък мъжът ми да му мисли, ако утре ми намери кусур на тортата- какъв бицепс оформих днес! накрая се принудих да боядисвам отгоре, което е трудна задача с моите две леви ръце, но като притвориш едното око стават нещата на фасон  Whistling

Много благодаря за добрите отзиви към творбите ми   Blush , както и за коструктивната критика  Laughing Вратата е "стилизирана", както казва една моя приятелка за всичките не особено сполучливи елементи  Twisted Evil Сиреч- правих я набързо и не намерих на какво друго да я подра, за да съхне (ползвах бавно съхнеща ММ на фитилчета, защото нямах друго под ръка, а ме мързеше безугледно да бъркам нещо за едната футболна врата  Embarassed ) та се възползвах от панера си за хляб, който е в елипсовидна форма. За това е и този нов дизайн на футболната естетика- следващото световно го чакайте вкаран в употреба официално.
Лебедовото езеро и на мен ми е много мила, защото си я правих за моето си чадо- то беше черния лебед в постановката, та при все, че лебедките ми са в лицата като дърти руспии, а не като нежни балерини, аз пак си ги харесвам, защото са ми от зората на моделирането на хора...Имам мнооого още да се уча...Тя беше интересна и вътре, защото блатовете и са в цветовете на дъгата- идеята отдавна ми се въртеше, но разбира се се оказа, че не съм открила топлата вода с нея...Нета е пълен с такива, при все, че в моята глава просто бях възхитена от креативността си  Crazy


Някой питаше за италианската ММ- аз взех и от бавно съхнещата и от тази за моделиране. По- готина е на вкус- ние така или иначе не ги ядем де, но пък гостите ни към момента повече харесват тази. Тази за моделиране е гадна обаче- работих с нея по жегите и е пълна гад от към това, че е с каково масло и съответно то се топи в ръцете ти, което те промотират като плюс, но поне в моите ръце беше ужасен минус. не знам как ще се държи сега на по- хладното, но не ми се и занимава да пробвам за сериозни елементи- ще си играя някой ден като се упражнявам. Бъвно-съхнещата е готина, гладка и плътна, но ако съм честна не си заслужава разликата в цената. Сега пак си взех от българската- с нея някак ми е по- приятно, макар да ти омекват краката от тази сладникава миризма натрапчива....

Valeria, сивите мечоци са като плюшените направо! Страхотно, страхотно.....нямам думи просто колко съм впечатлена!

hrisiv,патето е адски сладко!  Peace

Ванче, рога на изобилието е страшно идеен и изпълнението няма грешка просто!

# 23
  • Мнения: 29
един запис от мен в новата тема Simple Smile
страхотни торти сте показали всички ! Браво  bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета Simple Smile

Да се разпиша и аз с една торта, стига само съм чела Simple Smile

Тортата е гараш, вита, исках да експериментирам Simple Smile Хиляди благодарности на Ванчето за клипчето, гледах го точно деня преди да пека блатовете и беше изключително полезно! С хартията за печене беше много лесно слагането им (не ми се мисли какво мазало щеше да стане ако бях пробвала без нея). Определно тая торта не е за тоя вид - не може да се среже малко парче Simple Smile Тъй като вкъщи фондана не го харесват много (много сладък им е) е залята с шоколадова заливка. Не стана много гладко, много гъста се оказа заливката.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 05:02 от airborn

# 25
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
airborn белите точки фондан върху шоколада ли са?
За памперс-тортите има друга тема при хобитата  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302605.0 твоята изглежда много добре.

# 26
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
airborn белите точки фондан върху шоколада ли са?
За памперс-тортите има друга тема при хобитата  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302605.0 твоята изглежда много добре.

точките са белите парчена "шоколад" на нестле набучени в тортата с върха навътре(в съдържанието му нищо какаово май не намерих.
не знаех, че има такава тема, мерси много Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 113
Много красиво начало на темата!

Ивейн, хубави пожелания за свекърва ти! Тортата е с онази атмосфера, която идва от списанията за декориране на дома, за това какво можеш да направиш и аранжираш сам - едно такова есенно, премислено, естестско с почерк:)

Шемет, нежна феерия! Много съм впечатлена от времето, което казваш, че ти е отнело - ти си организиран творец:)

Ванче, (то това беше миналата тема, но:)) в "Рогът на изобилието" много ми допадна идеята за символично представените идеи - късмет, любов...Много чиста и гладка работа! А, да добавя - надписът не е в твой стил, но е много добър!

Албенче, сърчицето с пеперудите  Hug

airborn, поздравления - грабваща визия!

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 07:25 от dimitrina73

# 28
  • Мнения: 305
Ееееее, какви красиви вкусотии сте натворили пак напоследък...Аз малко по-рядко се включвам, но не ми се случва често да имам поводи за тортоправене, но ви разглеждам и чета с интерес....

Валерия ти си направо скулптор на къпкейксчетата......Невероятна си! Имаш ръка на майстор!

Милади много ми хареса "Лебедовото езеро" тортичка.....белият лебед в реверанс, Черният като сянка отзад . страхотна......

Ванче Рогът на изобилието е станала много елегантна тортичка.....страхотни идеи имаш....

Сега да лепна тук и две от моите последни произведения макар и не на такова високо ниво - нито на изработка нито на снимка, ама карай



Бях споменала, че искам да докарам пепел от рози като основен тон, но така и не успях. Опитах и да боядисам просто белият фондан с една гъбка, но явно и това не е точният уред за тази цел. Някой наскоро пишеше, че боядисва отгоре за по-хубав цвят, но с какво - четка, тампонче някакво....Аз рисувах и върху цветята и тревичките, защото иначе са просто много гащени....

Правих и аз едни къпкейкс за майка ми и дори пропътуваха с колет два дни, но бяха пристигнали невредими...

# 29
  • Мнения: 157
Здравейте,майсторки Hug
Пак ви изпуснах...
Валерия,думи нямам за твоите уникални кекс4ета...поклон пред таланта ти  bouquet
Ван4е,страшно идеен е този рог ,а за перфектната работа няма какво да кажа ,от мен да мини едно  bouquet Heart Eyes
Ивейн,зарадвала си свекървата със страхотна торта
Милейди,тортите ти са супер,да ти е живо и здраво моми4енцето
Румянка,много добра кошница.Аз не слагам нищо в дръжката ,правя я няколко дни по рано да изсъхне добре
Хрисив,има защо да си доволна,тортите са много хубави
Албен4е,не спираш ти,винаги на ниво Hug
Шеметка,страхотно нежка и красива торта
Yorskrek,мнооогооо ми хареса тортата,копирам си я Heart Eyes
показвам днешните торти и из4езвам .Имам да правя 2 торти за по 100 пар4ета и няколко други..ще ви писне от мен Grinning



Общи условия

Активация на акаунт