Странни обичаи по света

  • 20 796
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 945
А като си казват " Довиждане" как го правят - със "Здравей" ли Mr. Green

# 31
  • Мнения: 87
А като си казват " Довиждане" как го правят - със "Здравей" ли Mr. Green

НЕ!  Точно това е странното.

Като се изпращат с "Довиждане" се целуват/по двете бузи задължително/.

# 32
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Като се разминават по улицата не казват "Здравей", а се поздравяват с "Довиждане".

 Thinking За първи път го чувам това. Коя точно дума използват? И за коя област става дума?

# 33
  • Мнения: 1 536
А може би думата за здравей и чао е една и съща?
В много стани го има   newsm78
В Испания не беше ли нещо като ''олла'',с меко л?

# 34
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Колко по-мръсен бара толкова по-добре, значи е посещаем/всичко хвърлят на земята:фасове,салфетки,костилки.../.
Crazy Страхотна традиция, а болести и зарази не се ли развиват? Някакви развалени храни не миришат ли? newsm78
А за къщите им важи ли?      Joy

За Канада ми е странно, че Нова Година се изнизва тихомълком, все едно е нищо. Чух от тук, от там, че тинейджърите си ходели по приятелите - обикаляли няколко къщи. Ама знам ли, то без заря и т.н.- каква е таз Нова Година.

Понеже стана дума за булки, чувала съм, че тук на моминските партита правят съревнование - булчински рокли от тоалетна хартия - коя ще е  най-хубавата рокля. Също се ходи в бар и бъдещата булка кани мъж/е от бара да танцуват блус - обикновено никой не отказвал /така дочух/ Wink

Като се прави рожден ден на детето, родителите на рожденика взимат еднакъв подарък за всяко гостенче. Понякога е нещо дребничко, но Владко досега като е ходил, винаги са били много хубави подаръците, в никакъв случай евтини или боклуци. Идеята е, че всяко дете трябва да се чувства значимо и щастливо, че е било на партито. Тъй че някой, ако си мисли да си избие парите от тортата с подаръците към детето му /по стар български обичай/, да си помисли пак  Wink
Обикновено партитата за рожден ден са много приятни траят два часа и на поканата ти пише от колко до колко часа са, родителите не присъстват - само водят и взимат детето, има конкретни забавления за децата на определена тема - например партито е за супер герой или за принцеси или за джим забавления и т.н.

# 35
  • Мнения: 87
А може би думата за здравей и чао е една и съща?
В много стани го има   newsm78
В Испания не беше ли нещо като ''олла'',с меко л?

Точно така "олла"е здравей, а "довиждане" е - "асталего".
Говоря за Виалба /градче на 40мин. път от Мадрид/.
 
А за къщите им важи ли?      Joy

Да! Има къщи, в които е чисто, но в тези дето ходи да чисти момиче е смрад./не всички де/.



# 36
  • España
  • Мнения: 342
И на мен ми беше чудно с това с "hasta luego".  Обикновено го използват като се разминават набързо или са се виждали веднъж този ден. Питах испанка за това кога се казва "hola" и кога "hasta luego" и  ми отговори  " и аз не знам точно, както ти дойде".
За къщите - в която и испанска да съм влизала, винаги е много чисто, без значение има ли момиче да чисти или не.

# 37
  • Мнения: 87
Къщите, които аз съм чистила бяха ужасно мръсни/3 деца, куче и папагали- едната/.
Друга: стари хора с памперси същия ужас, другите също.  Явно на такива съм попадала и, за това ми е такова мнението.
На гости съм ходила в испанци, да чисти са. За това в по-горния пост писах - не всички.

Работя в ресторант. От началото в кухнята там имаше куче/овчарка/ в клетка/в кухнята/представете си какви косми се носеха в чинийте с храна, но на шефовете не им пукаше на клиентите още по-малко. Никога не ми е направена забележка, че има косъм/от тогава не ям в ресторанта независимо, че кучето почина преди 4г.
п.п. работя в този ресторант вече 9г/всяко лято/.

# 38
  • Мнения: 1 436
Къщите, които аз съм чистила бяха ужасно мръсни

Е, естествено, че къщите които чистиш са мръсни  Laughing. Нали затова са те наели - за да не чистят те. Все едно доктор да мисли, че всички са болни, защото при него все болни идват.

# 39
  • Мнения: 87
Къщите, които аз съм чистила бяха ужасно мръсни

Е, естествено, че къщите които чистиш са мръсни  Laughing. Нали затова са те наели - за да не чистят те. Все едно доктор да мисли, че всички са болни, защото при него все болни идват.

Права си, но в Испания чистех и къща на германка/омъжена за испанец/ всичко беше като под конец,светеше чудех се защо ме вика newsm78, но мотах се там докато минат часовете, за които ми плаща.
Извинявам се спама.

# 40
  • Мнения: 1 271
И тук по нашия край се е случвало това с довиждане вместо със здравей  Joy Например водя малката училище и на портата се разминаваме с друга майка и тя ми казва довиждане, вместо здравей....  Laughing А пък аз културна-казвам първо здравей и после довиждане-имам чувството че ги мързи да кажат и двете и за това пропускат първото  Joy

За къщите имзависи си от испанците-има и -и!В повечето е чисто  Peace

Вес, личи ти че хойкаш по света и у нас и скоро не си си била тук  Mr. Green Вече има пепелници по масите-това на външните де- в баровете  Mr. Green Даже гледам, че се и използват  Whistling

# 41
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Вес, личи ти че хойкаш по света и у нас и скоро не си си била тук  Mr. Green Вече има пепелници по масите-това на външните де- в баровете  Mr. Green Даже гледам, че се и използват  Whistling

Нововъведение ще е това, до февруари месец с лупа ги търсех пепелниците, както и оливерниците  Laughing

# 42
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Силрай, това със смяната на здравей/чао е по-скоро грешка, отколкото навик, както и ти си забелязала. А за пепелниците - нормално е отвън да има, то и аз извън бара боклук не съм виждала да акумулират  Laughing, само вътре и то най-вече около бар-плота  Laughing, че и ако е някъде по-надалеч, си го подритват докато го закарат до бара.  hahaha hahaha hahaha Crazy

# 43
  • Мнения: 1 271
Вес, личи ти че хойкаш по света и у нас и скоро не си си била тук  Mr. Green Вече има пепелници по масите-това на външните де- в баровете  Mr. Green Даже гледам, че се и използват  Whistling

Нововъведение ще е това, до февруари месец с лупа ги търсех пепелниците, както и оливерниците  Laughing
Аха да, сега от това лято започнаха да се появяват  Joy И аз преди това ги търсех и като си поискам ме гледаха като извънземно  Mr. Green

Силрай, това със смяната на здравей/чао е по-скоро грешка, отколкото навик, както и ти си забелязала. А за пепелниците - нормално е отвън да има, то и аз извън бара боклук не съм виждала да акумулират  Laughing, само вътре и то най-вече около бар-плота  Laughing, че и ако е някъде по-надалеч, си го подритват докато го закарат до бара.  hahaha hahaha hahaha Crazy
Да, нещо като грешка е с поздравите!Няма лошо, важното е, че все пак поздравяват-не са някои  темерути
Ааааа ше ме извинтяваш  Mr. Green ама у наше село, нали сме курорт нещата доста се промениха, особенно това лято-чистим си боклуците и това е  Mr. Green Мноооого рядко вече има такива мръсни заведения, обикновенно там играят карти възрастните.Иначе по новите които отвориха това лято-чистички, подредени, направо да не повярваш....  Simple Smile Абе, моля ти се, влизаме в Европата и ние  Mr. Green по чистота  Mr. Green

# 44
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Хм, аз където живея, баровете са чисти и обикновено никой не си хвърля боклука по пода.
При ресторантите конкуренцията е още по-голяма, така че е много чисто. Да поясня, че живея в туристическо селище, популярно в цяла Европа.

Такива барове с боклук по пода съм виждала в големите градове и чесно казано, не бих повторила да вляза повече в тях.

Общи условия

Активация на акаунт