Имен ден на Белослава?

  • 9 341
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 382
Дъщеря ми се казва Белослава и не мога да открия на коя дата би трябвало да празнува имен ден.
Ако някой знае, ще се радвам да ми помогне   bouquet.

# 1
  • Мнения: 1 092
Всички имена, които нямат собствен имен ден  празнуват на свети  40 мъченици (9.03 ако не се лъжа)
Би трябвало Белослава също да има имен ден тогава.

# 2
  • Мнения: 11 747
Не всички имена имат имен ден.

# 3
  • Мнения: 4 555
Белослава не ми звучи като име, произизащо от християнски светец.

# 4
  • Мнения: 15 379
Белослава не ми звучи като име, произизащо от християнски светец.

Не е задължително едно име да произлиза от името на християнски светец, за да празнува имен ден.
Моето име е такова например.

Белослава няма имен ден.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 17:54 от Sourcherry

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
Именният ден е почитане на светията, чието име сме взели. Изключение прави Цветница, която има връзка с Възкресението. Аз поне така съм чувала.

# 6
  • Мнения: 4 555
Именните дни почитат даден светия. На съответните дни може да празнуват и хора с имена, производни на името на светеца, но имена, които нямат абсолютно никаква връзка със светец или съответния църковен празник (например Цветница), не знам какъв имен ден биха имали.

# 7
  • Мнения: 15 379
На съответните дни може да празнуват и хора с имена, производни на името на светеца, но имена, които нямат абсолютно никаква връзка със светец или съответния църковен празник (например Цветница), не знам какъв имен ден биха имали.

Според ортодоксалния канон - може!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
Аз съм го споменавала, ама пак ще го кажа, че е по повода. На една позната детето се казва Мирела - и тя си е наумила, че има имен ден на 1 октомври - международен ден на музиката, защото името било съставено от три ноти - ми, ре и ла. Дори го караше да черпи в детската градина, но като тръгна на училище детето само отказа, защото взеха да се смеят на измисленото и майката много се сърдеше.

# 9
  • Мнения: 4 555
На съответните дни може да празнуват и хора с имена, производни на името на светеца, но имена, които нямат абсолютно никаква връзка със светец или съответния църковен празник (например Цветница), не знам какъв имен ден биха имали.

Според ортодоксалния канон - може!

Какво може, че не разбрах?

# 10
  • Мнения: 4 569
Белослава няма имен ден.
Майката като е избирала име да е мислила има ли,няма ли имен ден.Не да избере име и да пита кога му е празника. Tired

# 11
  • Мнения: 2 382
Белослава няма имен ден.
Майката като е избирала име да е мислила има ли,няма ли имен ден.Не да избере име и да пита кога му е празника. Tired

Това последното е уникално мъдро изказване Sick. Като съм избирала име на детето си, най-важното нещо не е било дали има имен ден или не. И какво лошо има да попитам Stop?

Благодаря на всички, които се включиха. Не държа детето ми да има имен ден и не искам измислен такъв. Пуснах темата, защото не искам, ако има такъв празник , да го пропусна.
Това е старо българско име и предположих, че е свързано и с църковния ни календар.

# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дъщеря ми се казва Белослава и не мога да открия на коя дата би трябвало да празнува имен ден.
Ако някой знае, ще се радвам да ми помогне   bouquet.

Ако детето е кръстено, може преспокойно да празнува на датата, на която се е случило това.  Peace
Иначе и аз не знам да има конкретна дата за това име.

# 13
  • Мнения: 9 814
Едната ми братовчедка е Белослава и празнува на 15 август, защото тогава е кръстена и така я е посъветвал свещеникът, извършил кръщението.

Естел, излагаш се.

# 14
  • Мнения: 4 569
Нервя се.  33uu

Общи условия

Активация на акаунт