Имен ден на Белослава?

  • 9 345
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 382
На какво по-точно Thinking? Какво изнервящо има в любезното задаване на един нормален въпрос?

# 16
  • Мнения: 9 814
На какво по-точно Thinking? Какво изнервящо има в любезното задаване на един нормален въпрос?

Преди време имах хубав подпис.
Нещо за форумите беше....

# 17
  • Мнения: 4 569
Като се избира име на дете освен това дали да е кръстено на някой,дали ще е с дълго/кратко/българско/чуждо име се мисли за имен ден дали има или не.

Подписа за форумите го помня-в българския ти обясняват колко си прост.

# 18
  • Мнения: 2 382
Това е най-глупавото нещо, което съм чувала - да предпочетеш едно име пред друго в зависимост от това дали има имен ден Stop.
Както поясних въпросът ми беше напълно информативен и още веднъж благодаря на отговорилите.

# 19
  • Мнения: 24
Дъщеря ми се казва Белослава и не мога да открия на коя дата би трябвало да празнува имен ден.
Ако някой знае, ще се радвам да ми помогне   bouquet.
Здравейте, дъщеря ми се казва Белослава. Родих я на 3ти януари и още на следващия ден ми попадна някакво женско списание, в което имаше календар за цялата година с всички именни дни.... е това се казваше късмет....съвсем случайно намерих името й там... Белослава-14ти декември. Празнуват Снежана, Белослава, Белчо и подобни. Прикачвам ти и линк, където също намерих инфо.
Да ти е жива и здрава дъщеричката, Шайн и да празнувате мнооого именни дни заедно Simple Smile
http://www.dance-koukery.com/naroden%20kaleddar1.htm

# 20
  • Мнения: 10
Здравейте, дъщеря ми се казва Белослава. Родих я на 3ти януари и още на следващия ден ми попадна някакво женско списание, в което имаше календар за цялата година с всички именни дни.... е това се казваше късмет....съвсем случайно намерих името й там... Белослава-14ти декември. Празнуват Снежана, Белослава, Белчо и подобни. Прикачвам ти и линк, където също намерих инфо.
Да ти е жива и здрава дъщеричката, Шайн и да празнувате мнооого именни дни заедно Simple Smile
http://www.dance-koukery.com/naroden%20kaleddar1.htm

Той наближава значи!Благодаря gramatikova   bouquet

# 21
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
И аз много благодаря за инфото, защото аз също бях засякла нещо подобно като нформация, но нали съм скарна с датите, изобщо не запомних коя е датата  Embarassed, но сега наближава и ще го запонмня   bouquet

# 22
  • Мнения: 0
Здравей Шейн ,
моята дъщеричка също се казва Белослава и искам първо да ти кажа , че когато избирах името исках да е къстено на определен човек и последното нещо което съм се питала е дали има имен ден или не.Благодаря ти за темичката .Благодаря и на граматикова , че е пуснала такъв полезен линк.
не мога да повярвам , че във форум като този се позволява такова отношение на някой мами.За мен това е недопустимо.Уж тези форуми били създадени за да си помагаме и да споделяме опит , а не да се отнасяме лошо , само защото една мама се чуди дали детето й има имен ден.Срамота !!!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 248
Аз пък не мога да разбера какво толкова се сърдите и фръцкате...
Да, това има или не празник едно име се мисли обикновенно още като се избира...или като вече сте се спрели на името...не като се роди чак детето(ако наистина този въпрос изобщо ви вълнува, а за да има чак пусната тема такава, явно е така).
Освен това е изключително лесно да се разбере - пуска се в гугъл - името + имен ден и то си излиза има или не...ако не излезе веднага явно няма и тогава ако наистина не ви е важно премате че няма и  толкова, а не се чуди за кой друг празник да се лепне, че сакън да не остане детето без празник (скоро пак имаше една тема дето лепнаха пък Сияна да празнува със Светлана...)....

За това как може за някой да е важно дали едно име има или не имен ден и това да е критерии - ми може...особенно ако имаш повече от едно дете принципно е малко тъпо едното да има другото не имен ден например...
Хора разни за други критерии при избор е имало ли хубаво галено име....


Ако детето е кръстено(или родителите кръстени или вярващи) то тогава е редно да се гледа само православният календар(или календарът на дадената религия) кога и дали има празник детето...
Защото по православният календар Белослава имен ден няма.

Ако са атеисти и детето не е кръстено - да и народен празничен именник може да се ползва.

# 24
  • Мнения: 1 615
Белослава е славянско име, струва ми се, и като такова няма как да има реален правослвен имен ден. Но всички, окончаващи на "слава", с успех могат да се присламчат към Славите и Славчовците, ако искат да си припознаят някакъв ден. Не знам кога е и не ми се търси, но знам със сигурност, че те празнуват на Православна Неделя.

# 25
  • Мнения: 4 555
Освен еврейските имена, имен ден имат и хората с имена на светци, станали такива след разпространението на християнството в Европа. Георги и Димитър са имена с езически произход и значение, но също така са имена на светци. Така че славянското име не изключва по подразбиране имения ден.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 248
да не изключва, разбира се и славянски и гръцки и латински и т.н. имена освен библейските имат именни дни...ама баш това си няма такъв по православен календар.

Общи условия

Активация на акаунт