Истанбул 2

  • 85 697
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 747
Aaaa, bz , смазващи снимки! Тази жена е зъл гений на фотографията!  Simple Smile

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 3 556
pina, впечатлена съм от разказите и пунктоалността ти, относно транспорт, разстояния, местонахождения.
Останах с усещането, че сте прекарали не 5, а много повече дни.
Трябва да издадеш пътеводител!

# 212
  • Мнения: 11 747
Мерси!  Peace  Дано да е за хубаво. Аз така обичам да обяснявам и така очаквам да ми обясняват, но съм получавала остра критика точно в този подфорум, че обиждам хората, като им обяснявам като за неходили и непътували по света.

# 213
  • Varna
  • Мнения: 2 594
ПИНЕ Hug
Давай, аз детУ съм Одила, пак ми е кеф да тЪ слушам Hug

# 214
  • Мнения: 11 747
От името на krista2009, която няма достатъчно мнения, за да пише в подфорума:


Момичета върнах се от Истанбул.    bouquet     Благодаря на всички вас .Толкова изчерпателна информация , здраве му кажи.В събота  полета  беше в 8.00 в 9,00 вече си в Истанбул.Хотела ни беше на Таксим ( магнетично , невероятно , приказно , многолико , абе нямам думи , а и въобще не мога да се меря  с тука списващите по сладкодумие.Това е един прекрасен град , отварям скоба и за  чистотата - еми много е чисто , къде го видяха боклука някой не знам .В събота направихме обзорна разходка по Стария град , вечерта по Истиклял- миди , кестени , ох тия миди  Tired, искам пак ......тоя Чичек пасажи ( като на сватба  малко  се чувствах , но ми беше хубаво)В неделя  след хубаво наспиване Багдат Джадези и успоредната на нея ( Крайбрежната ) -- прекрасно място Peaceда се посети.За следващият път си си оставила комплекс Рейна  и всичко което ми  подхвърлите като идея.От всичко изчетено тук  и допълнено от нета,  чувството  беше ,  че съм живяла там поне 1 година .Не сме се заблудили и за секунда - знах по нещичко   за местата където минавахме. За храната - няма нещо да не съм опитала   Embarassedне знам имената на повечето неща , но по - вкусно приготвена храна не съм яла никъде. Леле какви банички , "подлогата " която си купувам  в България не мога вече да й казвам баничка .Наложи се  да си купя куфар , за да си домъкна локумите, кестените, джезветата , чашите за чай, превърнах се на търговец  Grinning.Снимките ни  са правени от  детето ми и  Laughing, но на нас ни харесват , ще кача нещо . В неделя в 20,15 обратният полет - летище Сабиха Гюкчен е много приятно и добре подредено летище  .До следващото идване.Това  от мен , малко съм телеграфиична , но толкова си мога .


Пиер Лоти , забравих. Невероятно

# 215
  • Мнения: 418
u TyK Da nycHa oщe cHuMku oT Zeynep Hnm  Mr. Green  :

Цитат на: bz

# 216
  • Мнения: 11 747
Тя ми скъса сърцето, днес, тая жена! Иде ми да пусна отделна тема в подфорум 'Хоби', да й обсъждаме снимките. Някои отделни кадри просто ме съсипват!

# 217
  • Мнения: 3 447
Скъса ми сърцето и на мен  Simple Smile

# 218
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
BZ, може ли и тук да те помоля за 22-та купола на Истанбул? Както си говорихме с теб, добре е да се организира една тематична екскурзия - по кубе на уикенд, т.е. по джамия/църква и т.н.  , а където са по-на гъсто - може и по 2 на ден...
Въпросните 22 кубета бяха включени като отделна зала в експозицията в Сабанджъ Мюзиъм и са една от най-най- хубивате експозиции, които съм виждала. А  BZ като един истински отдаден и обзет човек собственоръчно преписа сградите в които се намират , затова я моля.  Hug
Куполът на Султанахмед и куполът на Ая София бяха само 2 от тях.

Зейнеп е върха! Когато порастна , искам да си направя такъв блог . И да снимам така.

# 219
  • Мнения: 418
Ange'cim Mr. Green - Може разбира се, как да не може Mr. Green Laughing. Ще се опитам да ги пусна утре ... Наистина усещането да стоиш под тези kubbe=dome=куполи(прожекция) беше върховно ..... плюс суфи музика(на ney=ней(end-blown flute)-->Ней(BuD флейта) и манастирски напеви  Whistling Heart Eyes... А бе на мен лично ми се напълни душата  Wink Peace


Pine, Done Mr. Green - И аз бях така първия път като се сблъсках с нейни снимки ...някои от тях още ми държат влага  Wink
 

# 220
  • Мнения: 11 747
Аз ги видях тия куполи, поседяхме отдолу. Да, суфи музичка, приглушена светлина - щях да задремя  Laughing Не искам да кажа, че беше скучно, искам да кажа, че беше 4-ти ден и вече бях скапана  Simple Smile
Това 'ней' го знам като 'най' и не знам дали е флейта, ама е роднина на българския кавал.

# 221
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Ами, аз заТва си мълча, щото със отоворена устЪ  и не могЪ си
 кажа мнениетУ. То красУтЪ, до красУтЪ и човек онемява и гледа ей така newsm09.
Гледаш една снимка, след това продължаваш, ама се сещаш за нещо във предните и пак се връщаш......и те така.....не може да им се нагледаш.
А от тоя Ней, ми настръхват косите като го слушам, изстръпвам буквално.

http://www.youtube.com/watch?v=J_xFkfK4OEg

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 15:57 от DELTA_DELTA

# 222
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Понеже стана въпрос в една друга тема и за да зарибя евентуалните посетителки на Истанбул и музейни мишки, позволявам си и тук да сложа малко информация за музеят на Сакъп Сабанджъ.
Умишлено не говоря за изложбата , посветена на Истанбул , защото тя приключи вече, акцентът тук и сега върху къщата на човекът, превърната в музей и със специална постоянна експозиция на османска калиграфия, събирана лично и дългогодишно от покойния вече меценат.
На първата снимка вдясно е входът на музея, а в ляво е къщата. В нея се влиза по топла връзка зад музея, може би и от входа, ние обаче използвахме топлата връзка.


http://www.whattodoinistanbul.net/2010/09/sakip-sabanci-musuem/
На сайта пише: "За местните самата къща вече  се е превърнала в забележителност, тъй като винаги е било любопитно как живеят богатите. Но Сабанджъ е дарил и колекцията си от художествени произведения , която сега е част от постоянната експозиция на музей Сабанджъ, Османска калиграфия. Би могла да се разглежда като прекрасно представяне на Османската епоха."  
- това е част от експозицията на Османската калиграфия. А аз в моите снимки във ФБ имам малко от двора, защото вътре не беше позволено да се снима ( май).

# 223
  • Мнения: 119
Oгромен , впечатляващ ...само да си почина и ще споделя впечатления.
Четейки програмите на тур операторите горещо съеетвам  всички да заложат на самостоятелна организация.
На ключови места видях български групи и ако така процедират  винаги  е нещо страшно.
Просто , когато решите  да отидете намерете начин и си организирайте седмица за този невероятен град.
Аз започнах да го харесвам чак след задължителните туристически маршрути  и оставих неща и  за следващ път , защото съм сигурна че трябва да се върна на това място.

# 224
  • Мнения: 11 747
mallkata , от кога те чакам!  Hug  Не мога да не сложа емотикона с прегръдка, защото така ми идва от вътре в момента. С нетърпение ще чакам по- подробни впечатления. Canon ще направи тема с разказ и снимки в другия форум, нали?

Общи условия

Активация на акаунт