Расте АПРИЛското мишле, каша ли ще хапва или пък пюре? - 6

  • 26 089
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Честита половин годинка на Леа и Кая (малко на патерици) ,
 БИБИ каква почерпка само, направо ми скри шапката слурп слурп  Party
И аз мисля до 2 год да гледам Денис...работила съм цял живот малко почивка няма да ми се отрази зле Simple Smile
Днес след 3 дена морковче Денис опита и оризова каша...осладиму се доста, сега мисля така 3 дена и после пак някакъв зеленчук да дам...Абе да ви кажа много мърда това човече, клепа всичко наред, представям си като вземе да яде сериозно каква мазаница ще пада  Tired
Цикъл и аз нямам и ми е суперско  Peace
Да ви попитам нещо, [b]как стоят нещата с бащинствот, я някой да ме светне[/b]
Наваил ама тоя марти голям буболек, да го нацелуваш от нас и много да го нагушкаш патето, от сега нататък само радостни моменти с него  Hug

# 61
  • Мнения: 157
Здравейте, най-накрая ви прочетох  smile3529 и мога да пописателствам  smile3523
Първо искам да ви благодоря за пожеланията за нашето християнче  Hug Всичко беше много хубаво, ама понеже съм Мара-подробната няма да разказвам целия ден  Crazy Тортата беше невероятна обаче неможах да снимам Габи с нея, тъй като тя спеше когато я нарязахме, за ради едни гости, които си тръгваха  Confused - исках да я види и да я оставя да я пипне ама ...........
Чета, че има бебета, които още ядят през ноща -направо съм забравила какво е това, но все с АМ е друго. Габи сама спря да яде нощем още в Албания  Flutter
Честита половин годинка на сладката Кая, която имах честа да видя на живо преди месец и надявам се пак да видя, че имам да ги черпя
ГериК прави ли торта? Да ви е жива и здрава половин рожденничката и все така да ви радва   bouquet
Честита половин годинка и на приказната принцеса Леа  Mr. Green - много усмивки и забавления и желая със щурите си красиви каки  family newsm19
За цикъла -аз уж имам ама нещо май ми трябва лекар  Sad Имам кафяво ама ръждиво такова гадно около 5 до 7-8 дни преди да ми дойде, ужасно е -май е хормонално нещо и тия дни ще си запиша час, че доста време мина май от как родих  Crazy
look_ani Честита половин годинка и на вас с Моника  Hug Жива и здрава да е малката сладуранка!
Гале, давала ли си Биогаиа за да не се мъчи Страшко така с акането?
DenniЧРД на патерици  Hug Здраве, щастие, любов ти желая  Heart Eyes
За пюретата  -Габриела си яде всичко с наслада. От две седмици обедното храненен ни е пюре. Няма нещо, което да отказва. Вече не се цапа и яде много чисто. Отваря широко уста и ако се забавя ме подканва с аааааааааааааааааааааааам  Mr. Green -много е сладка и клипче и правихме  photo
Злати това, което сподели с нас е прекрасно  Hug и много точно  Peace Благодаря ти  Hug
deni Сложно е това с родителите на мъжа ти  Sad На нашето кръщене не дойде майка ми ( с баща ми са разведени, а той почина преди 3 години) Ние с нея се скарахме в Бургас, тя направи едни панаири без да има причина и на цялата рода разправяла после, че аз съм я обиждала и незнам си кво -аз си я знам и не и се връзвам, ама е въпрос на време да я отрежа както отрязах татко на времето и да я отпиша напълно Naughty. Наложи се да се приберем тогава посред нощите преждевременно, защото тя ревеше и вдигаше геролтия очакваше да ида да се разправям с нея, както правех навремето като тийни, но сега имам семейство, доста по-голяма съм въпреки че не го забелязва, имам  дете и не ми се занимаваше изобщо с нея, та за прекрати театъра си тръгнахме -- всъщност тя говореше на братовчедка ми че трябвало да с тръгнем по-рано, не можела тя така и разни такива .... Сега за кръщенето ако за висеше изцяло от мне -покана щеше да види през крив макарон , но баба и мъж ми настояха да и изпратя та топката да е внейни ръце и да не ме изкара виновна. Е пратих и покана ама не дойде,, аз знам защо затънала е до гуша в бакии  ooooh! ама на баба казала, че не можела така само с една покана (и това и е много) трябвало да и се обадя-хаха ей сега) Та мисълта ми е, че те разбирам напълно -хич  да не ти пука, ние си изкарахмне супер, а това кой дошъл и не дошък не ми дреме. Това беше празника на ГАби!!!
Страхотна е снимката на Мила- целувки  Heart Eyes
J_M_MАз започнах с домашно картофено пюре и Габи не го хареса особено, но все пак първа храна нормално. Иначе аз видях че на Хип има само картоф, но явно не навсякъде го зареждат, защото само на едно място видях
Уиниии, така се радвам че писаааа  Hug Hug Hug Hug - липсваш ми пиле, целувки на Лили и батко и Нико  Heart Eyes

Габриела се събуди и си говори сама, трябва да ставам, а и по разходки ще ходим да ни духне вятъра. Сниките от кръщенето ще взема в петък, аз исках само на диск, ще си изкарам сама и веднага ще ви ги покажа.

Аа мами, я кажете как сте със сядането?
Габи иска да седи все седнала, ама още не може де. Откри,че на стола за хранене може да се придържа за таблата и седи така, дори ако и дръпна облегалката тя си седи седнала  Crazy
Дали мога да я слагам в количката вече поседнала за малко?

# 62
  • Мнения: 52
Верче, аз мойто диване от месец го слагам на средното положение - полу легнала. Ама вече и това не й изнася, много се сърди, иска все седнала. И така си плачем, докъто разбере, че няма да е нейната.  Laughing Мисля, че няма проблем да я изправиш в полу легнало положение.

Да ви кажа, момичета, вчера сутринта какво стана...

Вчера свеки пържила мекици, закусваме, мъжо държи бебето... Сияна да не изпусне случайно нещо, му брои всяка хапка, още малко и ще си счупи врата да види какво става.   Мъжо решава, че на бебето му се яде мекица и й я тъпче в устата, при което аз подскачам и казвам:"Пържено е, яйца има, бяло брашно, захар и т.н. Ти не си добре... До вчера е била само на кърма, едва яде по половин зеленчуково пюре... " И си нареждам аз, чета си лекцията. Свекъра подскача, още малко ще ме бие: "Ти какво си мислиш?! Това, дето му го даваш от буркана е по - малко вредно ли?" Първо  #Crazy #Crazy , после  Joy Joy  Не намерих просто какво да кажа...

Давайте спокойно мекици на децата... Какво ще си играете кърма, пюрета, дрън дрън. Нищи по - полезно няма от мекици...

Искам да питам нещо майките, които са кърмили и още кърмят.

Значи, госпожицата отказва да заспива без да суче. Заспива само като я сложа на гърда. Само че, вече обедното хранене съм го заместила, а дребосъка не иска и не иска да заспи без да суче. А не е гладна. На втората минута е заспала. Много искам да заспива сама поне на обед. Вие имали ли сте такъв проблем и как го решихте?

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 10:35 от IceIceLady

# 63
  • Мнения: 157
IceIceLady  Shocked Shocked Shocked Shocked направо ужас, знам какво е да спориш и да се чудиш как да обясниш какво аджеба трябва да яде едно бебе и че не може да яде манджи и супи на 6 месеца.
ЗА сядането -та Габиела е полуседнала на 45 градуса от 4 1/2 месеца , ама дали да я слагам седнала за по малко се чудя вече  newsm78

# 64
  • Мнения: 52
В количата не я оставям седнала, защото смятам, че у дома достатъчно я държат изправена. Прочетох някъде, че в тази възраст бебета не трябва да са седнали повече от 10 - 15 мин на ден, за да не се натоварва гръбначният стълб. Незнам колко е достоверна информацията, но съм склонна да вярвам. Все още са мънички. Смятам, че когато е достъчно стабилна да седи сама, тогава е времето и за количката. Но пак имам колебания, защото все пак в количката е облегната и натоварването не е особено голямо. А пък, ако не й е удобно или я боли нещо, сама ще си покаже, то да не е глупаво.

# 65
  • Мнения: 30
poliville Hug
bibi Честита половин годинка на сладката ЛЕА
IceIceLady ти ме уби мила Joy Твойто свеки днес за обяд ще и даде пържоли с шопска салата Joy и ракия за преглъщане  smile3513
за сядането абе слагам го малко полуседнал ама пада Whistling не може милият и само по гръб лежи и неиска на една страна и незнам как ще я караме с този мързелан  baby_neutral

# 66
  • Мнения: 157
IceIceLady аз гледам да се водя по детето, много е относителна информацията навсякъде - все пак ние една с друга тук не си приличаме та да очакваме и децата ни ли да си приличат  Crazy
Аз също знам, че не е хубвао в началото дълго време се седи седнала, но както казах на столчето се държи и седи е какво да я направя да я бутам назад ли?
Тя като се умори сама с е обляга, а иначе за количката няколко пъти я надигах до седнало ама за да и видя рекацията за секунди просто и я връщам, юе си я бутам така за сега пък като се заседи ще я видя. Тя сяда но на секунди се задържа и пада, а иначе ако се е хванала за пръстите ми си седи и без усилия от моя страна -равновесеие не може да запази - хахах на всичкото отгоре като седне си гледа краката и иска да ги пипне и се кътурва напред  ooooh!

# 67
  • Мнения: 52
Мда, клатят се като кегли. И на мойта й е много интересно да си гледа краката. Тази сутрин се събудила, изритала одеалото, събула чорапите и крака в устата. Замръзнала беше, още малко ще й падне пръстчето от студ, ама мълчи и не се обажда, че е будна. Сакън, нали ще обуя чорапа. Пък аз си спя най - спокойно, нали си знам, че като се събуди, надава вик, че е гладна.  Laughing

navail, не свеки, а свекъра... Аз със свеки нямам проблем по тези въпроси. Тя и двете си деца е кърмила до година и нещо... Ама от свекъра няма по - умен и по - информиран. И всеки с различно мнение от неговото е тъп и глупав, и не заслужава да съществува.  newsm61

# 68
  • Мнения: 1 988
bibi, ЧЕСТИТА ПОЛОВИН ГОДИНКА НА МАЛКАТА СЛАДУРКА! МНОГО РАДОСТ И УСМИВКИ...
И да ви споделя най-новият номер на Ники - застава на колена и лакти в кошарата и почва бясно да се люлее напред-назад, ще обърне кошарата, голям смях.  Joy
И Теа прави същото, но още не е задобряла много - батко й като правеше така и си местеше креватчето по средата на стаята. Тя вече се поклаща по същия начин и на леглото и е доста смешна като почне да си тресе дупето! Wink
Excellent, още не е добре милото - голяма мъка беше тази нощ: спи й се, а не може да заспи от запушения си нос. Май днес ще я заведем на лекар да я преслуша, че вече три дена е с тая гадна хрема. За детските ясли - tini-mini ти е отговорила: за чиста ясла се подават документи на място в началото на годината, а за ОДЗ - регистрирай си я тук още отсега, но профилът й ще се активира чак догодина, т.е. тогава ще можеш да кандидатстваш в ОДЗ, което искаш.
Теа я слагах няколко пъти и в количката в доста поседнало положение, защото на малко по-полегналото се напъва да се изправя.
IceIceLady, не им се давай! Peace
Дени, за родителите на мъжа ти - аз бих пратила покана, пък те ако искат да идват. Тяхна си работа...ти си ги поканила! Peace
Приятен ден и марш навън...слънцето изгря! Sunglasses

# 69
  • гр.София
  • Мнения: 30
ЧЕСТИТА ПОЛОВИН ГОДИНКА НА ЛЕА,КРИСТИНА И АДРИАН! pacifier

Момичета ,немога да схвана това с яслата.Значи е задължително бебо да тръгне на ясла от септември т.е. преди да е навършила две години или на две и половина.Не може да я дам когато навърши точно две -през април 2012г.ТАКА ЛИ Е? newsm78

Благодаря за съветите.Въпреки че мъжа ми не е съгласен аз все пак ще пратя поканата,но ще напиша друга само за кръщенето без почерпката след това,а ако дойдат ще ги поканим.

ВЯРА,не е хубаво това с майка ти ,но от друга страна по добре по далече.
Хайде качвай снимки от кръщенето smile3509

МИЛА вече пети ден е с хрема ,която си седи на едно ниво.Сумти си детенце понякога и трудно диша.Вече почнах да се притеснявам.

IceIceLady,аз такива приказки ги отбивам веднага.НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ. newsm10
Откакто се е родила беба всички акъли дават но никой не е попитал как се справяме и имаме ли нужда от нещо.

ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ newsm51

# 70
  • Мнения: 2 494

ЧЕСТИТА ПОЛОВИН ГОДИНКА НА ЛЕА,КРИСТИНА И АДРИАН


Мамите с картофеното пюре я кажете заобичаха ли го децата и тези от вас които са започнали с купено споделете какво купихте дали има избор на самотен картоф или е комбинация с друг зеленчук ooooh!
Joy Joyтова ми хареса, милия, самотен картоф  hahaha

zlatomira, и мен ме разчувства, много е вярно и хубаво   bouquet  bouquet

# 71
  • Мнения: 52
 J_M_M, моят съвет е първо да пробваш да го приготвяш сама, дали ще е само картоф и АМ/кърма или ще сложиш и морков примерно, според мен няма голямо значение. Ако детенце го яде, добре дошло за теб. Мисля, че ще ти е по - лесно, вместо да купуваш.
Сияна категорично отказа да яде каквото и да било приготвено вкъщи и купувам. Но скоро пак ще пробвам да й правя аз пюрето.

Само при нас ли вали?  #2gunfire Пуста му Трявна, не ни пропуска дъжд, ей.  smile3515 Ще забягвам аз в Габрово при тати и сестрата, там може да е студено и облачно, ама поне не вали.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 590
`Айде за обяд, че като дойдат тати + талибанките - няма да остане :




п.с. Добре, че е късо името и малко цифрата не прилича на 6, ама вие знаете на колко ставаме.  Mr. Green Така е като вече не пия сутрин и ми треперят ръцете - муа ха ха  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.

п.с. много е лесно изпълнението и за пишман домакини като мен и е без печене, та ако обичате сметана и бял шоколад, ще споделя рецептата, ама е калорийна бомба.  Blush Blush




Честито на Кая с малко закъснение и на Криси и Адриан!

# 73
  • Мнения: 3
Bibi.......moje li da pusnesh receptata  Blush Blush Blush
Chestita vi polovin godinka!!! Da vie jiva, zdrava i mnoooooogo shtastliva!!!
Chestito i na Kaia, Kristina i Adrian!!!

Pozdravi i celuvki na vsichkiiiiiiii!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 74
  • Мнения: 65
bibi честито и всичко най-хубаво   bouquet
и да пуснеш рецептата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт