Расте АПРИЛското мишле, каша ли ще хапва или пък пюре? - 6

  • 26 059
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 95
Metchopooh,  честит рожден ден ! Да си много здрава, обичана и щастлива!

Vivere, sonne_bg, добре сте дошли!

Iveeeta, абе човек, що за хора са те наобиколили!!! Милост нямат ли?! И майка ти - за кой отбор играе??!?

Звездичка!, обикновено Али е в скута ми когато се храним. Понякога я слагам и в стола за хранене, но този стол още не ни е по мярка - дребосъчката направо се губи в него, независимо, че височината и облегалката на стола се коригират. Сложих й под дупето нагъната една по-голяма хавлиена кърпа, за да може личицето й да е над масата, но въпреки това й идва малко високо и не й е удобно да взема храната от таблата. Налага се да й я подавам. Иначе в следващите дни съм намислила да включа в менюто на госпожицата тиквичка, броколи, карфиол и отново морков (миналата седмица не му обърна никакво внимание).
За оризовките, за които споменаваш, подобни неща съм виждала на диетичните щандове в магазините на ДМ. Мисля, че там могат да се намерят по-подходящи неща за децата, отколкото т.нар. "специални детски" бисквити.

Nurrii, и нашата Али проявява засилен интерес когато някой от нас пие нещо. Направо протяга ръчички и жадно разтваря устни  Grinning Затова съм й купила една пластмасова чаша, която тя с удоволствие надига, макар че засега чашата нищо не пуска - отвратително подла мама !!!  Mr. Green Иначе на масичката й за хранене освен чашата съм поставила и една лъжичка - ей така, да свиква с приборите.

gest, и преди тук е ставало дума, че до навършване на първата годинка, основната храна за детето си остава млякото, било то майчино или адаптирано. Принципно не се препоръчва през първата година от живота на детето да се замества млечно хранене с твърда храна - както kaat е написала в един предходен постинг детето се "захранва", а не се "нахранва" с тази храна. Целта е по-скоро опознавателна, детето да опита други храни, да се запознае с различни вусове, консистенции и т.н. Но има майки, включително и тук в нашата тема, които вече са заместили едно хранене и даже мислят за заместване и на второ. Аз лично съм от тези, които не бързат да го правят и не смятам, че това на този етап е правилно и необходимо. Но всичко е въпрос на личен избор в контекста на цялостната концепция за отглеждане и възпитание на детето, която всяка от нас има.

kaat, надявам се, че Йоана вече е добре и че ще можем скоро отново да се видим. Ние със сигурност имаме да споделим новости. Предполагам, че и при вас е така. Ще ми е интересно да ми разкажеш и за срещата с баховия терапевт Grinning

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 21:45 от froh

# 706
  • Мнения: 78
Ивета, наистина ти съчувствам Sad Между чука и наковалнята - кой от кой "по -"
Има такива хора, за съжаление - колкото ти е по - трудно, повече притискат. Номерът е да те притеснят и да се наместят в угодни тях условия и уговорки.
Или пък по някое време следва фазата на милите очи.... /което е фазата вкъщи, правя се, че имам амнезия и не помня разни работи, но... отлично помня/
Между другото, чувала ли си за Анимус? Ако ще те обвиняват в измишльотини и "мъкнат" по психолози, понякога е по - добре да ползваш услугите не на отделен специалист, а на организация с повече ресурси
http://www.animusassociation.org/

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 12:19 от кака Гоша

# 707
  • Мнения: 151
 Peace Мами немога да ви изчета ,че барзам да стягам багаж  ooooh! отиваме на Троянският манастир .
Но искам малко  помощ от вас   Praynig Ивайла е с посдечено дупе ,ама зверската и двете устни на пишето са и се цепнали  #Crazy и не минава с нищо от 4 дни  Sad какво да взема ,препоръчайте нещо .Опитах с маз,с Себа мед ,с Бочко ,сега ползвам някакъв аптекарски мехлем ,ама пак няма ефект  ooooh!

# 708
  • Мнения: 48
Excellent- аз ти предлагам при всяка смяна на памперса да я миеш с вода от тетра и след това да я мажеш. Мони като беше на 1-2 месеца много се подсе4е-кожата му беше станала на рани! Бях се видяла в чудо! Няколко дни го мих с вода от тетра и след това го мажеш с един хомеопатичен мехлем- Хомеоплазмин. И му мина много бързо... Кремчето преди съм го ползвала за разни рани, пъпки, лишеи- винаги ни помага!
Приятно изкарване на Троянския манастир!

# 709
  • Мнения: 265
froh  Peace - напълно съм съгласна с теб.... аз захранвам между двете кърмения към обяд и нямам заместено хранене, но сина ми го захранвах по малко по-различен начин... цедях се и добавях кърмата към пюретата.

# 710
  • Мнения: 1 072
Excellent, подкрепям да миеш с водичка без сапуни и препарати.  PeaceПо-добре не сменяй разни мазила, защото смяната дразни още повече раздразнената кожичка. Избери само 1 /мас, бочко или това хомеопатичното/, но само 1 нещо и му дай шанс да подейства - няма да стане отведнъж. Подсеченото може и да е алергична реакция към някоя храна, така че направи критичен преглед на това с какво я храниш /какво ядеш ти ако я кърмиш/. Не на последно място, макар че сезона не ти помага, прави въздушни бани - затопляш помещението до към 23-24 градуса, сваляш памперса, миеш дупето с водичка и маате по голо дупе поне 30 минути Mr. Green Успех и приятно пътуване:-)
Ивеета, съчувствам ти, но знам, че има такива майки Crazy Баба ми, Бог да я прости, можеше да завре майка ми в кучи г.з заради 'любимия й зет' Sick
gardenia1979, благодаря за отговора. Аз бях чела някъде, че в началото на захранването бебетата не трябвало да ядат по повече от 70 грама, за да им свикне стомахчето и затова се бях притеснила. Ще я пробвам днес на повече от 110 грама Grinning

# 711
  • Мнения: 5
Добро утро момичета wavey!

Excellent - пробвай с Special Wundschutz Creme на Bübchen. Аз ли4но много съм доволна. Той е за рани. Използвам го за вси4ко, дори когато се удере по лицето, минава за 2 дена.

Ивета - тая твойта т. нар. "майка" ще взема да доида и аз да я "пообработя" малко. Да вземе тя да живee с откачения и насилствен зет. Много ме е яд на такива изверги (извинявай че ги убижам така, ама малко в пове4ко си позволяват говедата) #Cussing out.

Днес имаме и повод да по4ерпим. Бианка става на 5 месеца.






Нямам време да ви пиша пове4е, времето е страхотно и бързаме да излезнем с моя мъж Mr. Green.
Лек и спокоен ден на всички Hug.

# 712
  • Мнения: 3 695
На Ники изникна и 2-то зъбче.   Party
Момичета, имам въпрос - колко дни въвеждате нова храна?  Thinking
Ивеета, пак проблеми при теб. Sad Hug  

# 713
  • Мнения: 2 494
Ивайла е с посдечено дупе
препоръчвам ти Имазол


# 714
  • Мнения: 4 358
Момичета привет.
Не мога да смогна да ви изчета.
При нас захранването се отлага.Нефер при кого ходиш от Токуда.
Там ходихме ние на детска консултация.Заради проблеми с акото мен ме сложиха на диета без никакви млечни продукти.За слон като мен е голяма мъка.Сега за да задоволя глада си за сладко съм изровичкала посни сладкиши.То почти не остана кво да ям. Но за детето се жертвам.Имаше  и други мами на безмлечна диета - кои бяхте момичета, че не помня.
Та ние незнайно кога ще се захранваме.
И моя шише не иска.Цица и това е.Едвам му давам да изпие предписаните прахове.
Биби тортите на Буболинката са супер яки Peace.Тя пише в тортената където пиша и аз, но моите торти са делеч от нейното съвършенство.
За спането нощем е ужас - будим се на всеки час.Спи при мен гушнат, той разположен на леглото  а аз сгъчкана като сърдела.Ходя като на сън.Отдавна не помня какво е това сън и почивка.
Не знам докога ще е това чудо.
Зъби още нямаме.Мислех, че се подават но на консултацията казаха, че скоро няма да е.
Замислям се за одеяло на пода да лази.Страшно му е скучно.Вчера накупих доста нови играчки.Старите са му скучни и безинтересни.
Ох това от нас.Викат ме пак Hug

# 715
  • Мнения: 6 069
Честити:
7 месеца на Атанас  на  Елчето

6 месеца на Владил - мама Nelia_ice
                    Румен - мама Pozitivnata


5 месеца  на Бианка- мама radi


Тини честито ви второ зъбче ,аз давам два три дни едно пюре/зависи колко съм сварила/ и след това въвеждам новото първо картоф,след него морков,тиква,тиквичка сега се чудя още за броколи или пащърнак да въведа от утре

# 716
  • Мнения: 8
mama.radi честита месечинка на Бианка!
tini-mini при нас периода на въвеждане на единствената за сега друга храна (оризова каша) беше около 7-8 дена, като започнах от една чаена лъжичка, удвоявах количеството всеки ден, докато стигнах до 25мл и след това добавях всеки ден по около 15 мл докато стигнахме количество от 60-70мл.
По въпроса на Excellent не мога да взема отношение, за сега не сме имали подобен проблем, но най-разумно и логично ми се струва миенето с вода в комбинация с въздушните бани.
iveeeta, много жалко, че не се разбирате с майка ти и то точно когато имаш нужда от покрепа
froh много ми допадна идеята с тази празна чашка, ще я заимствам, когато дойде момента.

О редактирам се веднага, добре че JMM ме подсети Wink
Честито и на Атанас, Владил и Румен!

# 717
  • Мнения: 42
Здравейте мами! Аз също съм с априлско бебе и бих искала да се присъединя към вас  bouquet



Excellent, купи си Епителиал А.Н. крем на А-Дерма- върши чудесна работа за разранено дупе. Може да се пробваш да си поискаш тестер в някоя аптека / по принцип имат такива /.

# 718
  • Мнения: 30
МОМИЧЕТА МИНАВАМ САМО ДА ВИ ПОЧЕРПЯ HugДНЕС Е ПЪРВАТА НИ ГОДИШНИНА ОТ СВАТБАТА.Година в която минахме през много трудности,а единственото прекрасно нещо беше Марти
 

И преди ви бях пускала клипче от сватбата ни ,но няма как да не го пусна и сега http://zarovideo.dir.bg/_wm/video/item.php?did=139434&df=102968&dflid=3

Честит Рожден Ден Metchopooh-Пожелавам ти да си винаги да си много усмихната
Честити месечинки и на всички бебчовци  Hug

# 719
  • Мнения: 70
NAVAIL  Честита годишнина! Да празнувате дълги години, които да бъдат осеяни с много здраве, любов и щастие!  bouquet[/img]

Ние днес се захранихме с картофче, приготвено с кърма. Е голям кеф беше! Както се бях притеснила дали ще потръгне, това дете като си заяде като за световно, чак по едно време реших да спря, че доста ми се стори като за пръв път.

Общи условия

Активация на акаунт