Расте АПРИЛското мишле, каша ли ще хапва или пък пюре? - 6

  • 26 058
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 401
МЕЧОПУХ, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК,  ДА СИ МНОГО ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!

Честити месечинки-половинки на Димитър, Евелина и Антон! smile3525 newsm51 smile3525

Ерика, за за млечните! Няма начин да е вярно това, че щом даваш АМ все едно си въвела млечните, според това, което съм чела за млечните е добре да се изчака детето да стане поне на 9-10м. !
За солта и захарта до годинката не би трябвало да се дават, защото само товарят организма, а и детето е излишно да се приучава толкова от малко да яде сладко и солено. Сега като четох една тема се подсетих, че на каката и купувах от Фантастико едни оризовки, които са без сол и стават за гризкане, та сега и за бебо сигурно ще купя от тях!

# 691
  • Мнения: 48
 честит празник Metchopooh!
мили-ванили- и аз мисля че е от зъбките. Мони 2 седмици беше точно така- и му се появиха 2 зъб4ета! От 2-3 дни пак стана такъв кисел, заспива и след 15 минути се събужда с писъци! Това никога не е било. Преди малко му разглеждах усти4ката- почти се е подал и 2-рия горен зъб.
Междудругото много се притесниавам да не си ги счупи- нонстоп си търка горния и долния зъб и скърца!!! И как да му обясня да не прави така newsm78
Момичета кърмата ми взе да намалява и преди няколко дни взехме нколко пакета АМ .Два пъти давам пюре и каша с плод,а през другото време на кърма. Снощи оба4е излизах с приятелки и направих на Мони АМ- ако  се събуди , мъжа ми да го нАХРАНИ. Познайте- прибирам се към 3ч и Мони веднага се ококори. Реших да му дам АМ- да, ама иска 4овека цицата! Днес пак го пробвах- не иска!!!Аз му казвам че мандрата скоро ще затвори и трябва да пие млекце от шишето Joy
Някой имал ли е такъв проблем??

# 692
  • Мнения: 2 401
marisa, не се притеснявай, тази мандра е доста упорита не затваря така лесно! Laughing Аз се сещам две основни причини поради, които може да ти е намаляла кърмата, предстоящ цикъл или доста заместени хранения, защото тогава обикновенно и кърменето намалява! Важното е да имаш достатъчно на брой кърмения за денонощието, за да има достатъчно стимулация на гърдите, а пък и нали все пак захранваш, това също може да компенсира порастналите нужди на бебо от храна ! А иначе доста пъти съм чувала за кърмени деца, които отказват АМ, но в твоя случай предполагам ще можеш да минеш и без АМ.

# 693
  • Мнения: 2 494
Честито на всички празнуващи!!!!!


Аз не съм в настроение, каката ми е болна с Т и болки в гърлото , аз почти се оправих, ама безсънието ме мори яко, Коки се буди по 100 пъти, суче, не суче реве, зъби ли е що ли......  Sad гадост........

# 694
  • Мнения: 70
Честит рожден ден, Metchopooh! Много здраве, любов и усмивки!!!

От Бочко и аз съм много доволна след ексериментите с разни скъпни. Ама аз го мия, не ползвам от мокрите кърпички, защото нещо не му понасят. Възглавнички слагате ли на съкровищата и ако да какви? Аз се чудя дяли да му купувам вече, че въобще не знам кога трябва да почне да лежи на възглавница.

# 695
  • Мнения: 38
4естит рожден ден на metchopooh!!!!!!!!!бъди най-оби4аната мама и най-желаната съпруга!!!!!!!!!!!!!весел празник!!!!!!
съжалявам 4е не мога да слагам от онези хубавите карти4ки,които ти винаги ни слагаш за рожденните дни!!!!!
4естити месе4инки на МИТКО НА МАМА ВЕСИ,
                                     ЕВЕЛИНА НА МАМА ТАНСУ
                                    И АНТОН!!!!

нурии,пишипо-4есто,нали и твоята госпожица е талисман4е N 2  Hug
ние сме добре ина4е,цял ден бяхме по магазините да си търся ботуши,но най-много намаза пак Ивето Simple Smile))))
целувки на вси4ки Heart Eyes

# 696
  • Мнения: 1 072
Mechopooh, честит рожден ден! Много позитивни емоции, здраве и любов  bouquet
Добре дошли на новите майчета  Hug Пъпчиците гоня още от сина ми с Нахкерцен на доктор Тайс.
Карина днес яде и морков след 3 дни картоф. Обаче колкото й сложа, всичко изяжда и малко се притеснявам каква е максималната доза Thinking Днес погълна около 110 мл пюре - дали не е много като за 4-ти ден newsm78
 С наближаването на нашата 1/2 годинка си спомням за раждането - Джулии, къде се загуби? Как е Ема, не пишеш?

Възглавничка ползвам от комплекта която е - символично дебела
Активната гимнастика не я харесваме вече много много. Слагам я на пода (с мокет сме) или едно одеяло на пода и там бебето с играчките.

Още се чудя какво столче за хранене да вземем.. Някой има ли Chicco Happy Snack? Такъв съм харесала - има всичко, което ми трябва, не е скъп, но дали е достатъчно стабилен Thinking Някъде видях, че бил до 15 кг?

# 697
  • Мнения: 3 695
Честит рожден ден, Metchopooh!

С пожелания за здраве, семейно щастие, късмет и много любов!

Бъди все така лъчезарна, отзивчива и усмихната!



# 698
  • Мнения: 8
Честито на Митко, Евелина и Антон ....... и на мама Metchopooh!
meg@na дано да на Йони да и мине по-бързо и Коки да се поуспокои, че да можеш и ти да си поемеш въздух.
Ние днес си имаме баба на гости и на мама го дава едно лежерно Simple Smile
Да ви споделя снощи забелязах че бебенце е цялото на малки ситни червени точици, които днес вече бяха преминали, подозирам, че се появиха, защото от два-три дни го мазах с бебешко олио. Много му е чувствителна кожата ние по-принцип се мажем с Нахткерцен, но аз реших, че щом е студено мога да започна да го мажа пак с зехтин (или олио), е да ама не.
marisa и при нас в началото не се харесваше АМ, после свикна с вкуса, но и сега понякога не го иска. Аз нали ви се похвалих, че давам оризова каша и я ядем с охота, но явно всичко е временно последните два дни не я иска и аз не го насилвам, реших да опитаме с пюре от тиква другата седмица.
Ние също не обичаме да седим по корем и не се обръщаме сами, за момента все още не сядаме, само се надига като му подам ръчички.
За активната гимнастика, в началото я слагахме на едно голямо бюро и я "заграждахме" със стол, в момента е на канапето като е застопорена в ъгъла да стената и е подпряна с кошарата от другата страна.
За възглавничките, спи на тази от комплекта за количка, много е малка, с минимален наклон и на дупки(уж против задушаване).
Стол за хранене взех на Graco на супер смешна цена, дано да е качествен и да издържи по-дълго.
Ани2002 и аз съм така не мога да се спра да му купувам всякакви щуротии и най-вече дрехи. Момичета в момента неговите дрехи се събират в гардероба, в който преди години се събираха и моите и на баща му, часта с закачалките ще се пръсне вече!

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 22:39 от kapico

# 699
  • Мнения: 3 695
Да ви споделя, че самотният картоф се хареса от нашто бебче. Дадох днес на каката да го храни, че имаше голям мерак.  hahaha Пюрето е наистина супер гъсто, но момчето го дъвче и гълта.  Mr. Green
Мегана и другите болни, да оздравявате бързо!  Hug
Капико, не разчитай много на кошарата за преграда - омекотява удара, но и двете ми хлапета са се шмугвали между кошарата и леглото в посока към пода.  Laughing Peace

# 700
  • Мнения: 914
 
Карина днес яде и морков след 3 дни картоф. Обаче колкото й сложа, всичко изяжда и малко се притеснявам каква е максималната доза Thinking Днес погълна около 110 мл пюре - дали не е много като за 4-ти ден




За ориентир аз използвам количеството мляко,което пие в момента и възраста в месеци на бебето.Ако е на 6 месеца около 160мл са добре,но зависи и от детето.

# 701
  • Мнения: 8
Tini-mini, докато редактирам и ти си писала Simple Smile надявам се, че няма да има инциденти, тя кошарата е натъпкана между леглото и едното бюро (сложих снимка в албума на биби, не че е много по темата ама да не ровиш много), а и мойто човече по принцип само не седи дори и на активната гимнастика, мама трябва да му е под ръка  Joy

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 22:36 от kapico

# 702
  • Мнения: 6 069
Ех този самотен картоф Joy Joy Joy какво издирване го издирвах преди няколко седмици,днес малечко пробва и тиквичка- домашна, но имаше части от катрофа които не са се смлели много добре та вече и по едро смляно хапна т.т изплю избутва с езика всичко което не му хареса.
Днес разглеждах кашите на хумана по точно Млечна каша без варене с череши и банани
дали може да се дават череши и цвекло защото на опаковката пише червено цвекло на прах ?

# 703
  • Мнения: 252
Звездичка, много ти благодаря!!!  Hug
Иветка, какво става с теб? Пиши как си и докъде я докара?

# 704
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Здравейте,
Не съм ви чела подробно, но нямах време  Blush. Поредната жалба срещу мен и съпътстващите я разходки до Закрила на детето и психолози  ooooh!. Този път и майка ми е потвърдила думите на бившия и беше неприятно. Изморих се вече!
Още не съм се местила, бившият не е освободил квартирата и водим някакви преговори. Не знам до кога ще остана тук. Паричките си седят и чакат. 
В петък бяхме на консултация 7.500кг (0.250кг) и 65см (+3см).

Марк пълзи и се върти във всички посоки. Едвам му сменям памперса. Не гука, само като е гледен казва мам, амам, мамам. Нещо като мама и ам накуп  Laughing. И като е доволен пищи силно.
Активната гимнастика не я харесваме, шезлонга също. Спи максимум 2 часа през деня, като му остана само следобедният сън. За да свърша нещо го пускам на земята да пълзи в стаята в която съм. Преди постилах одеяло за да не му е студено, но той винаги излиза от него и вече го пускам направо на пода, но една идея по облечен.

Общи условия

Активация на акаунт