Избор на сушилня

  • 124 527
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 987
Добре, само трябва да го намеря къде е и как се вади. Засега съм чистила само този под вратичката и този кръглия, който е на самата врата. В книжката пише, че мога да използвам водата за ютията и аз се зарадвах, а в книжката на ютията пише да не се ползва такава вода....Вие ползвате ли я?

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Долния филтър на всички сушилни, които съм виждала е отдолу, под вратата - централно или не, ама е съвсем долу. Обикновено е скрит зад декоративен капак. И като кажа филтър - голям бумбалник е. Паралелепипед с дължина 50-60см, височина 10-15 и ширина 20-30см, не е нещо малко, няма как да се пропусне при внимателно оглеждане. Това цялото нещо е потънало навътре, навън се показва малката стена.

Водата не я ползвам, защото отива в канала, мързи ме да се занимавам да изпразвам съда. Сушилнята и пералнята са ми една до друга.

# 32
  • Мнения: 17 987
И моите са една до друга, трябва да го направим този номер, не че е голяма грижа изливането де.... Като каза паралелепипед и се сетих, че ни вадиха нещо такова. Значи го знам, та на колко време да го чистя него? За другите май 2 светят индикатори, ама за този няма трета лампичка....

# 33
  • Мнения: 1 072
Момичета, моята чуденка пък е относно изпарителния тип.
До сега изобщо не сме ползвали, но съпругът ми е категоричен, че трябва да е такава. И вече е инсталирал въздуховода. Осв. това ще я слагаме върху пералнята.
Моля, дайте съвети - коя марка, от къде, други подробности...
Благодаря предварително!   bouquet
И мен ме интересуват същите съпроси:
всяка сушилня ли може да се сложи върху пералня или сямо някои newsm78 трябва ли да питам специално в магазина за това положение? Ще пречи ли това положение на изчистването на мъха или друго? Thinking
Всяка сушилня на кондензен принцип ли трябва да е свързана с канала? Изпарителните много ли изпаряват  Crazy А по-добри ли са?
При нас сушилня върху пералня ще са в килер/мокро до банята. Задължително ще сложим вентилатор от килера към банята (но не към комина), защото каквито и да са пералнята и сушилнята, влага ще си има, все пак е и "мокро" помещение. Канал ще има заради пералнята, но трябва ли и сушилнята да е вързана с него? А ако е "изпарителна" този вентилатор към банята дали ще е достатъчен и дали няма да сме като в мъгла в банята?

# 34
  • Мнения: 17 987
Аз като най- прясна притежалка, не знам що реших да се изкажа, но останах с впечатление, че тези с комина са по- стар тип някакви, малко така пренебрежително се изказваха за тях продавачите, не знам защо така, просто каазвам, че ми направи впечатление.

Кондензационните са нуждаят само от ток.

# 35
  • Мнения: 539
Аз като най- прясна притежалка, не знам що реших да се изкажа, но останах с впечатление, че тези с комина са по- стар тип някакви, малко така пренебрежително се изказваха за тях продавачите, не знам защо така, просто каазвам, че ми направи впечатление.
Точно такова беше и моето впечатление... За съжаление, отношението на младежите в  "Техно..." към изпарителния тип е именно такова, въпреки че всъщност това е нещо като да ви кажат, че гаражите са остарели и е по-добре да си купите паркомясто и брезентово покривало за колата. При липсата на комин (гараж), решавате въпроса по друг начин (паркомясто). А някой беше споменал и за разликата в количеството консумирана енергия...

# 36
  • София
  • Мнения: 7 990
И мен ме интересуват същите съпроси:
всяка сушилня ли може да се сложи върху пералня или сямо някои newsm78 трябва ли да питам специално в магазина за това положение? Ще пречи ли това положение на изчистването на мъха или друго? Thinking
Всяка сушилня на кондензен принцип ли трябва да е свързана с канала? Изпарителните много ли изпаряват  Crazy А по-добри ли са?
При нас сушилня върху пералня ще са в килер/мокро до банята. Задължително ще сложим вентилатор от килера към банята (но не към комина), защото каквито и да са пералнята и сушилнята, влага ще си има, все пак е и "мокро" помещение. Канал ще има заради пералнята, но трябва ли и сушилнята да е вързана с него? А ако е "изпарителна" този вентилатор към банята дали ще е достатъчен и дали няма да сме като в мъгла в банята?

Да, всяка сушилня може да се сложи върху пералня. Има специални приспособления, струват около 70 лв. и се поставят между пералнята и сушилнята. Целта е да е стабилен уредът отгоре. При нас този въпрос го решихме с обикновена плоскост. Вече 1 година ги използваме така.
Сушилнята на кондензен принцип има контейнерче, в което се събира водата. Може да се върже и към канала, но не е задължително. При нас не сме връзвали нищо, изливам контейнера след всяко сушене. Има и датчик, когато контейнерът е препълнен.
При нас уредите се намират в мокро помещение, бивша тоалетна. Не сме слагали никакви вентилатори. Става топло, но не влажно.

Ако сушилнята е на тип "изпарение", трябва да се върже към комина/отдушника (малко ги бъркам двете понятия). Не се оставят да се изпаряват в помещението. Този тип сушилни са по-пестеливи откъм консумация на ел. енергия. По-рядко срещани са, защото предполагат повече условности при монтажа.

# 37
  • Мнения: 17 987
Кои са предимствата на тези, които се свързват към комина? Аз и комин имам, да не съм се прекарала сега пък .. newsm78

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Кои са предимствата на тези, които се свързват към комина? Аз и комин имам, да не съм се прекарала сега пък .. newsm78
По-малко ток харчат Simple Smile Това е по принцип. Щото все пак има по-спестителни и от кондензационния тип, зависи си от самия уред Simple Smile

Големия бумбалник - долния филтър се чисти веднъж месечно, при ежедневно(еженощно) пускане на две сушилни го чистя веднъж на две седмици. Всъщност хващаш филтъра и старателно го изплакваш под течаща вода, не може да се бръкне навътре, трябва вода. Обаче нещото пуска мъхчета и ако не внимаваш може да запушиш канала на мивката.  Mr. Green  Личен опит, доказано изпробвано.


Задължително ще сложим вентилатор от килера към банята (но не към комина), защото каквито и да са пералнята и сушилнята, влага ще си има, все пак е и "мокро" помещение. Канал ще има заради пералнята, но трябва ли и сушилнята да е вързана с него? А ако е "изпарителна" този вентилатор към банята дали ще е достатъчен и дали няма да сме като в мъгла в банята?
Имат нужда от определен обем въздух, не помня точно колко. Пише го в упътването на сушилнята. Тоест не може да затворип сушилнята в шкаф и да очакваш да действа добре. Нашето перално помещение се оказа не достатъчно голямо и сушим на отворена врата.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 13:08 от Янтра

# 39
  • Мнения: 63

Да, всяка сушилня може да се сложи върху пералня. Има специални приспособления, струват около 70 лв. и се поставят между пералнята и сушилнята. Целта е да е стабилен уредът отгоре. При нас този въпрос го решихме с обикновена плоскост. Вече 1 година ги използваме така.


Ако имаш възможност би ли показала как изглежда вашето приспособление, защото сме решили да си разположим сушилнята над пералнята.
Предварително благодаря.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 990
Няма проблем да снимам довечера. Но ние не ползваме приспособлението, а сложихме обикновена фазерна плоскост отгоре, която съпруга ми укрепи, за да е стабилна сушилнята върху пералнята.

# 41
  • Мнения: 1 072
Янтра, много благодаря!
Задължително ще сложим вентилатор от килера към банята (но не към комина), защото каквито и да са пералнята и сушилнята, влага ще си има, все пак е и "мокро" помещение. Канал ще има заради пералнята, но трябва ли и сушилнята да е вързана с него? А ако е "изпарителна" този вентилатор към банята дали ще е достатъчен и дали няма да сме като в мъгла в банята?
Имат нужда от определен обем въздух, не помня точно колко. Пише го в упътването на сушилнята. Тоест не може да затворип сушилнята в шкаф и да очакваш да действа добре. Нашето перално помещение се оказа не достатъчно голямо и сушим на отворена врата.
Тук говориш за 'изпарителните' нали? А ако вентилатора е само към банята, а не към комина newsm78 При нас 'мокрото' е около 2м2. Минибанята до него - около2,5м2 Rolling Eyes
А ако са една върху друга, нещо пречи ли да се почиства филтъра, конденза (ако е такава)?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Янтра, много благодаря!
Задължително ще сложим вентилатор от килера към банята (но не към комина), защото каквито и да са пералнята и сушилнята, влага ще си има, все пак е и "мокро" помещение. Канал ще има заради пералнята, но трябва ли и сушилнята да е вързана с него? А ако е "изпарителна" този вентилатор към банята дали ще е достатъчен и дали няма да сме като в мъгла в банята?
Имат нужда от определен обем въздух, не помня точно колко. Пише го в упътването на сушилнята. Тоест не може да затворип сушилнята в шкаф и да очакваш да действа добре. Нашето перално помещение се оказа не достатъчно голямо и сушим на отворена врата.
Тук говориш за 'изпарителните' нали? А ако вентилатора е само към банята, а не към комина newsm78 При нас 'мокрото' е около 2м2. Минибанята до него - около2,5м2 Rolling Eyes
А ако са една върху друга, нещо пречи ли да се почиства филтъра, конденза (ако е такава)?
Не, говоря за кондензационен тип. Пише да има обем помещението за да има нормална циркулация, в инструкциите за безопасност някъде на моя аристон пише да не се позволява на уреда да използва изходяшия въздух, според мен това означава да не върти все един и същ въздух, като трябва да се има предвид, че и отзад се черпи въздух, тоест да не е плътно до стената. За филтъра не пречи и да е отгоре, и двата филтъра са достъпни.

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте! Относно водата, която се събира в легенчето аз я използвам след като изстине (понеже не го изпразвам веднага, ако няма да я пускам втори път) за поливане на цветята. Откакто ги поливам с нея направо станаха невероятни, много добре им се отразява.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт