Избор на сушилня

  • 124 554
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Е, аз купувам размер за големия, като се свият носи малкия, въобще нямам притеснения, по редицата надолу - все ще ги носи някой Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 1 555
При моята сушилня програмата за освежаване е с пара. Но ефектът не е кой знае какъв.

Ника много хубави съвети е дала.  Peace

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте мили дами и аз ви чета от известно време....определено няма да съберем парички за нова,а ми е толкова необходима,зимата идва и за да не преживея още един кошмар,като минала,ще се примеря с втора употреба или транспортен дефект.Може ли някой от Пловдив ,ако има опит и си е купувал да ме насочи,намерих 2-3 места в нета,но ми се иска в събота,като обикалям да знам всички и да купувам вече.Благодаря ви,както винаги безценен си е нашия форум  Heart Eyes

# 723
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242

Друго се сетих да питам - съобразявате ли се с написаното относно килограмите на дрехите? Защото малко сложно ми се вижда програмата на прането да е за 5кг, а сушенето за 2кг. Да не говорим за деленето на дънки, кърпи, блузи и т.н. До тук не сме го спазвали и може би това е причината да не изсъхват като за директно обличане  newsm78

И аз не се съобразявам много, но за памучни неща не е ефикасно: сушат се, но мнооооого и се мачкат. След такъв експеримент чаршафите ми излязоха на хармоника от сушилнята #Crazy
Но и хванах цаката WinkОткрих, че имам програма за сушене на 2 кг ризи/блузи и когато ми е била много пълна програмата пускам 2 пъти сушилнята: 1ви път с 5-6 ризи, които се сушат няколко минути и после излизат почти изгладени, а след това бухам всичко останало в сушилнята и нямам грижи  с прекомерно намачкани дрехи. Grinning
Тествала съм и повечето дрехи, на които на етикета е указано, че не се сушат в сушилня: с поли и панталони от костюми проблем не съм имала, само скъсих леко ръкавите на едно зимно яке на сина ми ooooh!
И мойта има програма за освежаване, но още не съм я пробвала.Не сме ходили на дискотека откакто я имам newsm44, но след първото ходене ще тествам дали се отмирисва наслоеният цигарен аромат от връхните дрехи.

# 724
  • Мнения: 52
На мен ми стана любопитно и в момента я тествам тази програма с потни дрехи на синковеца Simple Smile  Като свърши ще дам отзиви Crazy


П.С.Извадих дрехите и резултата е кръгла 0 ooooh! Напълно безсмислена програма. Може би целта й е да се ползва с кърпичи и по този начин да се ароматизират 1-2 дрешки.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 10:12 от `GHOst whisSpeRer* ~

# 725
  • Мнения: 13 191
С потни дрехи едва ли ще стане, дрехите трябва да са чисти, просто престояли в гардероба или задимено помещение.

# 726
  • Мнения: 377
С потни дрехи едва ли ще стане, дрехите трябва да са чисти, просто престояли в гардероба или задимено помещение.
Чисти, мръсни, задимени или миришещи на каквото и да е резултата пак е 0. Тази програма се ползва със  специален препарат или кърпички. И като си помислих,след моите неуспешни опити да отмириша каквото и да е,няма как да се случи за 10 мен. без необходимите миризливки  Mr. Green

# 727
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ника, Господ здраве да ти дава  Grinning Пуснахме днес на програмата за чаршафи и кърпи, демек за 8кг и всичко е тип - топ - сухо  Party

При вашите сушилни, които имат Sensor Dry (не знам дали всички имат или не), забелязали ли сте сушилнята да зацикля на оставащо време? Редовно зацикля нашата на 8мин и така половин час. Днес, като се прибрах, пишеше, че остават 10мин, а след малко изведнъж станаха на 43мин.  newsm78 Вярно, че уж този сензор би трябвало да прецени според дрехите, ама не би ли трябвало да намалява постепенно, а не после изведнъж пак да се увеличи?

# 728
  • Мнения: 52
Ника, Господ здраве да ти дава  Grinning Пуснахме днес на програмата за чаршафи и кърпи, демек за 8кг и всичко е тип - топ - сухо  Party

При вашите сушилни, които имат Sensor Dry (не знам дали всички имат или не), забелязали ли сте сушилнята да зацикля на оставащо време? Редовно зацикля нашата на 8мин и така половин час. Днес, като се прибрах, пишеше, че остават 10мин, а след малко изведнъж станаха на 43мин.  newsm78 Вярно, че уж този сензор би трябвало да прецени според дрехите, ама не би ли трябвало да намалява постепенно, а не после изведнъж пак да се увеличи?



Нормално е Peace Моята започва от 2:31 и започват след няколко минути като секунди да спадат минутите. Случвало се е и също и на едно място да стои много време, да. Не се притеснявай, умница си е тя Heart Eyes

# 729
  • Мнения: 6 031
...
При вашите сушилни, които имат Sensor Dry (не знам дали всички имат или не), забелязали ли сте сушилнята да зацикля на оставащо време?
 ...

Сензорът се включва на определено време и мери влажността, така че се променя оставащото време. На мен не ми се е случвало да зацикля, но редовно променя времето в зависимост от количеството и вида на сушените дрехи.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Според мен тоя сензор не мери влажността на цялата сушилня, а само на това, което се е паднало пред него. Знаете, че различните материи съхнат различно време (затова препоръчват да се слага в сушилнята еднакви като материи дрехи). Тоест въпрос на късмет е какво се е паднало върху сензора като се включи.

Това са мои размишления по темата, може да са съвсем грешни.

Няма начин да слагам винаги само определена материя дрехи, стига ми, че ги отделям по цвят, ако почна и по материя ще пера веднъж седмично 10 перални ooooh!

# 731
  • Мнения: 377
На мен ми стана любопитно и в момента я тествам тази програма с потни дрехи на синковеца Simple Smile  Като свърши ще дам отзиви Crazy
П.С.Извадих дрехите и резултата е кръгла 0 ooooh! Напълно безсмислена програма. Може би целта й е да се ползва с кърпичи и по този начин да се ароматизират 1-2 дрешки.

Вчера купих кърпички, за да пробвам точно тази програма, отново. Резултата е +0 Laughing С голяма доза фантазия може да се каже, че миризмата от застояло леееко се променя към по-добре.

# 732
  • София
  • Мнения: 6 011
Гита Ог, радвам се, че напредвате!  Hug Hug
Май всички сушилни имат такъв сензор, не съм обръщала внимание дали зацикля, защото не съм стояла много-много около нея по време на работа.
Така обаче ми зацикля пералнята примерно - пише, че остават 5 минути и центрофугира още 20 примерно, затова си мисля, че може би е нормално. Много логично звучи обяснението на Янтра.  Peace
Щом имаш сухо пране вече,  Laughing е време да пробваш и номера за намаляване на времетраенето на сушене и съответно да реализираш малко икономия - Двойното центрофугиране.  Peace
Аз винаги като приключа с прането пускам всичко да се изцентрофугира още веднъж, като вадя само ризите на мъжа ми и някои определени дънкови неща, които знам, че много се мачкат при двойна центрофуга. Пускам на макса на пералнята - 1200 оборота.
После като ги натикам в сушилнята, тя си съкращава времето за сушене поне с 30%. То си е видно и от водата, която се събира - преди контейнера ми се пълнеше догоре, сега е наполовина, че понякога и по-малко.  Peace

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Аз си купувах пералня след като имах сушилня и затова моята по принцип ги върти на 1400 оборота. Ако тръгна сега да купувам пак ще глдам пералнята с най-много обороти на центрофугата. И ако някой казва, че при толкова обороти се мачка повече прането - може и така да е, но сушилнята го оправя.

# 734
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, оправя го сушилнята, иначе е стряскащо първоначално като извадиш тоя дзвич от пералнята.  Joy



А някой дали е чувал отзиви за това - много добри показатели.  Rolling Eyes
http://www.technomarket.bg/products/09069243/daewoo-dwc-ld1413
http://www.technomarket.bg/products/09041668/daewoo-dwc-ud121dc-red

Малее, ще спя на черджето, ако ме чете мъжа ми.

Общи условия

Активация на акаунт