Избор на сушилня

  • 124 543
  • 749
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 71
Как ще си остана само с мераци за сушилня аз  Laughing

# 91
  • Мнения: 2 172
Пфууу,колко грешки съм оставила в поста,сигурно нищо не разбра  Laughing

Мисълта ми беше,че сензорът си определя.Определя,определя,ама ако сложа смесено пране на синтетична програма,вътре ми ги суши с по-хладен въздух.И след 2 часа памучните са ми влажни  Confused ако пък задам увеличаване на температурата,те пък се смалили  Laughing

И в крайна сметка,май най-добре да се суши на памук.Бухаш всичко,и след 2 часа ги вадиш сухи.Изкуствените не са се смалили,защото те не се променят,памучните може и мааалко да са се свили,но то е еднократно  Joy
Междувременни поларени неща не слагаш,защото те от пералнята са почти сухи и въобще съхнат изключително бързо и ако ги сложиш на памук в сушилнята ще ги извадиш съвсем малки  Laughing

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 22:55 от elfi4ka

# 92
  • Мнения: 71
А върху самата машина някъде написано ли е какъв й е класа да знам къде да оглеждам като ходя по магазините   Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: 2 172
А върху самата машина някъде написано ли е какъв й е класа да знам къде да оглеждам като ходя по магазините   Rolling Eyes

Ами ако  е 2-ра употреба Не пише.Той продавачът ще ти каже.ама може и да те излъже  Laughing Иначе можеш да си поровиш из нета и да видиш кое какъв клас е.
Но по принцип от скоро се правят сушилни клас А,така че тези по-старите обикновено са Б и С.
Сега като се замисля,даже май Бошът не е Б ,а е С  ooooh! А продавачът каза,че е Б  #2gunfire

# 94
  • Мнения: 71
Точно, че като е видал блондинка и е решил да ме метне  Laughing На мен ми казаха, че Боша бил А  Joy което е невъзможно след като дори твоя не е, а е по нов модел.

# 95
  • Мнения: 2 172
Точно, че като е видал блондинка и е решил да ме метне  Laughing На мен ми казаха, че Боша бил А  Joy което е невъзможно след като дори твоя не е, а е по нов модел.

О ,нее  Joy

Сега ще поровя и ще видя за класа,но съм почти сигурна,че е С,защото търсих тогава да го проверя  Laughing

П.С. Проверих.Ето това е моята.Пише си клас С :
http://www.shoppydoo.de/preis-waschmaschinen_waschetrockner-bosch_wtl6400.html
 Тази,за която ти се интересуваш,е малко по-стар модел,така че няма как да е клас А със сигурност  Joy

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 23:23 от elfi4ka

# 96
  • Мнения: 71
Добре а в сушилнята от високата температура може ли някоя дреха да боядиса друга?

# 97
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз като горда собственичка на сушилня да се разпиша в темата. Моят съвет е да си изберете модел с вградени сензори за влага. Така те сами скъсяват или удължават времето за сушене. Повечето програми са по добър вариант. Моята е с транспортен дефект, но е нова АЕГ. Имахме спорове у дома дали да бъден кондензорна или с въздухоотвод. Живеем в къща и място много. Вкрайна сметка наддела мъжът ми и взехме с въздухоотвод. Не съжалявам нито за момент. Количестовот пара,което се отделя наистина е доста. Втози уред вкарах и бодливите си родопски одеала, на програмата за освежаване. Излязоха топли и меки а във филтъра беше останало солидно количество влакна и боклуци, при все че одеалата бяха прибрани след изпиране. Сега даже съм пуснала да суша дънки и блузи от трико.По някое време вадя блузите защотот те съхнат по бързо и оставям по дебелите дрехи. Нямам свити дрехи въпреки че суших доста на които е указано че не стават за сушилня.
Тази вечер прибирах детето от парти в едно заведение, и понеже там се пуши се върнахме умирисани на катун. Веднага сложих нейното дебело яке и моята плетена жилетка на програмката за освежаване. След по малко от 30 минути ги извадих свежи, меки и топли като след изпиране без грам мирис на цигари.

# 98
  • Мнения: 17 987
Моята също е АЕГ, с транспортен дефект, клас В, струваше 600 лв, имаше клас А, беше 1000 лв. На моята  си пише колко е разхода, не знам за другите.
Никога не ми е сушила 2 часа, даже се учудвам на поста на Елфичка, мислех, че нещо е повредена моята, що така си сменя времето, то се оказа, че този сензор го коригира. Времето за сушене зависи много и от центрофугата, аз центрофугирам най- често на 1000 оборота. Задавам програмата за памук, или за гладане, или за гардероб, зависи какви дрехи съм сложила, дънките и тях на тази програма, не видях разлика. Много съм доволна, в 18 часа пускам пералня, в 21 прибирам дрехите в гардероба.

# 99
  • Мнения: 2 172
Моята също е АЕГ, с транспортен дефект, клас В, струваше 600 лв, имаше клас А, беше 1000 лв. На моята  си пише колко е разхода, не знам за другите.
Никога не ми е сушила 2 часа, даже се учудвам на поста на Елфичка, мислех, че нещо е повредена моята, що така си сменя времето, то се оказа, че този сензор го коригира. Времето за сушене зависи много и от центрофугата, аз центрофугирам най- често на 1000 оборота. Задавам програмата за памук, или за гладане, или за гардероб, зависи какви дрехи съм сложила, дънките и тях на тази програма, не видях разлика. Много съм доволна, в 18 часа пускам пералня, в 21 прибирам дрехите в гардероба.

Аз като ви казвам,че моята не става  Joy

На програма за гардероб си излизат направо доста влажни.Само на най-сухото от сухото излизат сухи и то на памучната програма.
Центрофугата ми е 800 обората.Но наистина ви казвам,че под 2 часа не е сушила.Може би заради центрофугата  newsm78
Предполагам,че ако слагам еднородни дрехи,изкуствените ще се сушат по-бързо.Но понеже винаги прането ми е семесено и няма как да ги отделям,защото ще се получи да суша 2 парцала точно ,те се сушат дълго време.Интересното е,че все пак ми се свиват памучните,а те би трябвало последни да са готови.Изкуствено не ми се е свивало.
Единствено един пуловер,който пише,че е 100% полиакрил ми се сви доста.Пусках го 3 пъти и трите пъти ми окъся все повече и повече и ръкавите ми станаха три/четвърти  Joy аз си мисля,че полиакрила е изкуствена материя,но да не се окаже,че е естествена.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Аз центрофугирам (баси думата) на 1400оборота, за 2 часа изсушавам 6 кг или 6,5кг, зависи как съм пуснала пералнята. И НЕ съм съвсем доволна от сушилнята Simple Smile сега я дебна да се развали да уговарям за нова, да не я ремонтираме. Обаче Пенка-пералнята е пушка! Нищо и никакъв самсунг, не съм я избирала особено, обаче факирска, обичам си я.

# 101
  • Мнения: 2 172
Аз центрофугирам (баси думата) на 1400оборота, за 2 часа изсушавам 6 кг или 6,5кг, зависи как съм пуснала пералнята. И НЕ съм съвсем доволна от сушилнята Simple Smile сега я дебна да се развали да уговарям за нова, да не я ремонтираме. Обаче Пенка-пералнята е пушка! Нищо и никакъв самсунг, не съм я избирала особено, обаче факирска, обичам си я.

И аз много искам нова сушилня.Чисто новичка и ароматна.Но като си представя за тази втората употреба какви уговорки и навиване беше на мъжкоти тяло, не ми се мисли как трябва да го обработвам за нова и то при положение,че вече веднъж ми се върза и се оказа ,че не става почти за нищо  Joy

# 102
  • Paris
  • Мнения: 1 727
За Беко някакви отзиви? Двоумя се между Аристон и Беко. Моля за съвет! Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 276
Благодаря за съветите и нещата които споделяте, мъкар, че не намерих отговор на своя въпрос- какво мислите за комбинираните пералня + сушилня?

Добре а в сушилнята от високата температура може ли някоя дреха да боядиса друга?

Според мен, щом в пералнята не са се оцветили, в присъствието на вода, Не би трябвало в сушилнята да има проблем newsm78  , но нека по- компетентните тук , отговорят.....Защото, пък от друга стана в сушилнята  се развива по- голяма температура .

# 104
  • София
  • Мнения: 95
За Беко някакви отзиви? Двоумя се между Аристон и Беко. Моля за съвет! Peace

Jaklin, от месец имам Беко - модел DCU1670. Имаше промоция в технополис - за 499 лева,кондензаторен тип с доста програми. В нея суша прането от винаги пълната си пералня с капацитет 5.5 кг. Не мога да опиша възторга си от този уред! До тука имам предвид сушилнята като уред, а не конкретния модел.
Доста ме учудват времената от 2 часа за изсушаване на прането. При моя модел има сензор, който сам определя влажността и съответно времето за сушене. Винаги се побирам в рамките на 1 час, но предварително центрофугирам на 1000 или 900 оборота. За да са "изгладени" дрехите, разделям бельото от ризите на 2-мата мъже (обикновено 10 ризи за седмицата). Така за тях пък ползвам специалната програма за ризи, след която само ги приглаждам за свое успокоение. Най-голямо юастие намирам във факта, че престанах да гладя тениски, потници, трикотажни блузки и т.н. Изобщо - гладя само ризи и то много бързо. Естествено, не е за пренебрегване и факта, че не се вея по балконите в този студ да простирам.
Конкретно за марката Беко - за мен е добър компромис качество/цена. У дома имам телевизор, миялна, готварска печка и сега и сушилня - доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт