Едно бързо питане за яслата и конюнктивита

  • 3 203
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Като чуя за лечение с кърма, се сещам, че някои и с урина се лекуват... Абсолютно съм съгласна, че е крайно неуместно!!!

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Спор няма, че е много заразен. Ако болни деца ходят на ясла с конюктивит, не е ли редно да се обърнете към старшата сестра? И аз веднъж се бях заразила от една детска градина,където водех английския.  Tired

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Хора, моля ви се! Не ви питам с какво да я лекувам - преди да пусна тема тук прерових Здравния и прочетох всички теми за конюнктивит. За ъм-найсти път - питам само за яслата...Благодаря Simple Smile

Спор няма, че е много заразен. Ако болни деца ходят на ясла с конюктивит, не е ли редно да се обърнете към старшата сестра? И аз веднъж се бях заразила от една детска градина,където водех английския. Tired
Елфина, знам, че едно от дечицата е с конюнктивит, но не знам дали и кога са го спряли от яслата...Разбрах впоследствие, че има конюнктивит, и два дена по-късно и Мая има.

А само за протокола - има различни видове конюнктивит, както знаете, но лятото на морето с капане на кърма напълно успешно излекувах детето...стига сте скачали, нали се разбрахме - всеки си гледа децата както намери за добре...Като преценя, и на доктор ще я заведа, и капки ще слагам. За момента не го намирам за нужно. Исках да разбера дали трябва да я спра от ясла, отговора е "да", благодаря ви. Ще предупредя в яслата, да следят и за други деца, а когато детето е здраво, пак ще го пусна...макар че е много вероятно да се зарази отново, щом веднъж е тръгнало в групата.

# 18
  • Мнения: 179
 
Цитат
Кой е явен и кой е таен? Т.е. различни видове ли има? Кое да е зачервено, самият клепач отвътре ли? Или окото? Защото от сутринта са й зачервени очите, предполагам, че има връзка.
Цитат
Конюнктивита бива остър и алергичен.
Очевидно дъщеря ти се е заразила с остър в градината - предава се лесно от дете на дете - заразеното дете си пипа очите, след това пипа играчките , следващото дете пипа играчките и си разтрива очите - инфекцията е налице .
Моят съвет е да слагаш капки Офталмосептонекс межди 3 и 5 пъти дневно и да не я пускаш на градина , докато не отшумят симптомите , изразяващи се в силно зачервени отвътре клепачи ( конюнктивата ), сърбеж и наличието на обилен, гъст жълтеникав секрет , често пациента се събужда със залепнали клепачи сутрин.
 

# 19
  • Мнения: 1 214
Лека или тежка форма на конюнктивит -каквото и да е детето не трябва да отива на ясла ако не е НАПЪЛНО излекувано.Ако в понеделник още не ви е минало направете  очен секрет-най-добре на мастно ,защото резултатите стават по-бързо,а до тогава ти си я лекувай с  каквото си решиш -ти си знаеш.Хубаво е очите да се почистват след сън с тампонче памук напоено с  отвара от лайка или смрадлика или просто с преварена вода.Офталмосептонекса няма да навреди в никакъв случай,но няма и да помогне  за съжаление.Бързо оздравяване на Мая! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 179
Офталмосептонекса няма да навреди в никакъв случай,но няма и да помогне  за съжаление.
Защо смяташ, че Офталмосептонекс-а няма да бъде ефективен ?
Сулфацетамид-а е по-добър, но е твърде "щипещ" за малки деца .

# 21
  • Мнения: 1 214
Офталмосептонекса няма да навреди в никакъв случай,но няма и да помогне  за съжаление.
Защо смяташ, че Офталмосептонекс-а няма да бъде ефективен ?
Сулфацетамид-а е по-добър, но е твърде "щипещ" за малки деца .


Не смятам.Цитирам д-р Облашка от болница Вита.Имаме доста голям опит с конюнктивита.
По-добър ефект би имал тампонът с лайка отколкото Офталмосептонекса.А пък ако очите са слепнати след сън ,мисля че е наложително предписването на антибиотични капки.Конюнктивита  е опасен за окото и силнозарезен.Това е бактериален конюнктивит.

# 22
  • Мнения: 179
Първо трябва да се уточни какъв е конюнктивита , ако е упорит и не се повлиява от Септонекс и Сулфацетамид , това значи , че не е обикновен вирусен , (който е най-често срещанияти за който предполагам , че става дума в темата ) , тогава се взима секрет  и чак въз основа на резултата от секрета  се прибягва до антибиотични капки .
Обилен секрет и залепване на клепачите не е задължителен признак на бактериална инфекция , наличието  на същите е много вероятно , независимо от вида конюнктивит- дори и при алергичният ( взависимост от степента ) има подобни реакции .

Последна редакция: нд, 06 ное 2005, 02:51 от Anabell

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Лека или тежка форма на конюнктивит - каквото и да е детето не трябва да отива на ясла ако не е НАПЪЛНО излекувано.

Благодаря, точно това исках да знам. Макар че вероятно са се изпоназаразили вече от което дете е било първо с конюнктивит, поне моето няма да го разнася.
Не знам за какъв вид става дума, понеже днес се събуди нормално, без секрет по очите  newsm78 (предния път като имаше, си се будеше със секрет сутрин и следобед). Малко съм озадачена, но ще наблюдавам очите и няма д я пускам, ако имам съмнения, че й има нещо.

# 24
Бу, конюнктивитът е заразен и не трябва да я пускаш на ясла.

Лъчезар също се събуди тая сутрин със залепнали очи. Обадих се в яслата да съобщя и да питам дали има и други болни деца. Казаха ми ,че няма.  Thinking
Както и да е, днес следобяд ще го водим при педито, а дотогава го почиствам със силна отвара от лайка и стерилни марлички.
За кърмата съм чувала, но нямам мнение, а и "матрял". Grinning

Свеки ми каза и още един метод, който оставям без кометар. Завеждане високо в планината. #Crazy

# 25
  • Мнения: 2 755
...Бу, конюнктивитът е заразен и не трябва да я пускаш на ясла...
Вярно е. Има ли едно дете конюнктивит, вероятността и останалите да го "лепнат" е огромна.
Освен Офталмосептонекса, може да използваш и очни капки- Tobrex. Преди това със стерилни марлички ( продават се в аптеките ) и преварена вода ( може и с физиологичен серум ), засегнатото око се почиства от външният ъгъл към носа ( дано съм била ясна ).
Това за кърмата, няма да го коментирам... Shocked
Относно педиатърката ти, вече си задавам въпрос, относно нейната компетентност... Crazy

# 26
  • Мнения: 1 214
...Бу, конюнктивитът е заразен и не трябва да я пускаш на ясла...

Освен Офталмосептонекса, може да използваш и очни капки- Tobrex.

Основната съставка на капките Тobrex  е Гентамицин.По-добре лекар да ги изпише,ако ще се ползват,особено при дете.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Днес сме си у дома Simple Smile Не знам освен детето, от което вероятно се е заразило моето, има ли и други.
Още от събота следобяд спряха да й се слепват клепачите, днес я водих на лекар. Нямаше я нейната джипка, та колежката й я прегледа - каза, че очите са наред, "Явно кърмата е помогнала", да я цитирам, и че мога да я пускам на ясла.
Благодаря на всички за включването.

# 28
  • Мнения: 1 220
 Хей, джипитата взеха хляба на офталмолозите! То "не е голяма филосифия" - цитат! newsm12

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Тази тема е като развален телефон...Едно питам - друго чувам... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт