Въпрос към НЕзабелващите майки

  • 25 002
  • 396
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 1 455
 Благодаря ви, момичета. Не знам каква друга би могла да е причината, със сигурност не е от липса на правилна хигиена, а вече и няма значение, след всичко което изживяхме  Tired Само знам, че дай Боже да имам пак момченце, около годинката му, ако не му е напълно забелена пишката, ще го заведа на детски уролог  Peace
 Да са живи и здрави дечицата ни Praynig

# 346
  • Мнения: 131
И аз не мисля че проблема е в следствие на незабелване в бебешка възраст, но важното е че сега детето е добре. Моят син е на 7 години, не съм пипала изобЩо пиШката, сама се е забелила, с негова помоЩ. Живеем в Швеция, не се практикува забелване тук, не се препоръчва изобЩо. Не съм чувала за проблеми поради незабелване, поне сред познатите ми. Видях, че темата е стара, но просто споделям как се практикува тук.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 11:17 от tilde

# 347
  • София
  • Мнения: 1 455
 Добре, моля ви, споделете според вас от какво е? За жалост сега като говоря за нашия кошмар с други семейства, се оказва че въобще не сме изолиран случай. Разказах, защото мисля, че доста хора мълчат за такива случай, не знам защо.

# 348
  • София
  • Мнения: 6 221
На мен на първо четене ми хрумва някаква бактериална инфекция - не казвам, че не поддържате хигиена, но може детето да се е пипало с неизмити ръце, и да е попаднало в подходяща среда... А при вашите познати същата картина ли се е проявила?

# 349
  • Мнения: 3 379
Добре, моля ви, споделете според вас от какво е? За жалост сега като говоря за нашия кошмар с други семейства, се оказва че въобще не сме изолиран случай. Разказах, защото мисля, че доста хора мълчат за такива случай, не знам защо.

Аз не разбрах каква е била диагнозата на лекарите? Защото констатацията "аман от модерни родители" не е диагноза, нали?

Причините могат да са много - инфекция, замърсяване, усложнение в следствие на друго боледуване или на прием на определени лекарства...

Добре, че сега всичко е наред, но проучи нещата по-основно преди да взимаш решение за нероден петко  Hug

# 350
  • София
  • Мнения: 1 455
 Разбирам, че темата е за незабелващи майки, затова спирам да пиша. Днес имаше в Токуда, дете на 4 год. с незабелена и възпалена пишка  Sad При нас беше същото - възпалена пишка.  Ако някой има контретни въпроси да пита, ако мога ще отговарям  Hug 

# 351
  • Мнения: 273
Eвa, не се засягай. Просто повечето мами тук са на различно мнение от твойто, темата е такава. Мненията на хората се менят и това е правилно. Но възпаления на пишлето може да се получат дори и да е забелено. А лекарите трябва да поставят диагнози и да не плашат родителите.

# 352
  • София
  • Мнения: 1 455
Verinka , благодаря ти, не се засягам. Аз също бях от незабелващите ....

# 353
  • София
  • Мнения: 1 335
Аз пък макар че се наложи да минем през операция, заради фимоза все още продължавам да подкрепям изцяло незабелването!

Съжалявам за неприятностите ви, но причините за тях може да са най-различни, така както неприятности се случват и на забелваните момчета (заради нескопосано забелване и от родители, и от лекари, от там десетки и стотици разкази във форума за "довършване на започнатото" без упойки и какви ли не хорър истории). Също не бива да се забравя и факта, че една злополучна лична история не е достатъчна база, на която да се правят общи заключения.

Изказване от рода на "да бъде забелен задължително до 1 година" щеше да е комично, ако не беше тъжно и в някакъв смисъл - опасно.

А това, че на лекарите им липсва елементарно възпитание и професионализъм (каквито заключения си вадя не само от факта, че си позволяват подобни персонални забележки, но и от естеството на самата забележка) си е цяла отделна тема...

# 354
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Моля за съвет, мили незабелващи майки! Синът ми е на 11 месеца, не го забелваме, но от известно време насам върхът на пишката му се зачервява и той сякаш изпитва дискомфорт. Обикновено за един ден или една нощ зачервяването отминава, но след няколко дни се появява отново. Едно от предположенията ми е, че се получава така, защото му позволяваме след измиване да играе с нея: той е страшно заинтригуван да я дърпа, усуква и стиска и с баща му адмирираме това поведение, като смятаме, че това е начинът да се самозабели. Не винаги обаче ръцете му да идеално чисти. Дали той сам не предизвиква раздразнение, от което да се появява зачервяването?
Не съм се консултирала с лекар, в Русе трезвомислещите са силен дефицит.

# 355
  • София
  • Мнения: 1 455
   Stelfy, не мисля, че съм правила общи заключение, говоря единствено и само за себе си. Да, ако дай Боже имам второ момченце, ще направя необходимото да е с напълно забелена пишка до навършването на първата му годинка. Но, това го казвам за моя нероден Петко и за ничий друг   Hug
 Казах, че спирам да пиша, но темата ми е много болна и не въздържах.

# 356
  • Мнения: 118
Моля за съвет, мили незабелващи майки! Синът ми е на 11 месеца, не го забелваме, но от известно време насам върхът на пишката му се зачервява и той сякаш изпитва дискомфорт. Обикновено за един ден или една нощ зачервяването отминава, но след няколко дни се появява отново. Едно от предположенията ми е, че се получава така, защото му позволяваме след измиване да играе с нея: той е страшно заинтригуван да я дърпа, усуква и стиска и с баща му адмирираме това поведение, като смятаме, че това е начинът да се самозабели. Не винаги обаче ръцете му да идеално чисти. Дали той сам не предизвиква раздразнение, от което да се появява зачервяването?
Не съм се консултирала с лекар, в Русе трезвомислещите са силен дефицит.
   Да,това е правилния начин.Нормално е ако се е заиграл повече...да се зачерви малко.Ако се оправя бързо ...всичко е ОК.Поздрави!

# 357
  • София
  • Мнения: 6 221
Евентуално промивки със смрадлика, за успокояване на възпалението, ми хрумват...

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 687
И ние имаме същия проблем, от време на време му се зачервява отпред. Мажа с масло от невен и то се оправя, но след известно време пак се появява. Аз си мисля, че е от памперсите  newsm78 Иначе и Влади си играе много с пишката, но не ми се вярва да е от това  newsm78

# 359
  • Мнения: 118
Кожата е много нежна там,според мен най нормалното нещо е да се възпали лесно...Пишката е за това...да си играят с нея .Simple Smile Simple Smile Simple SmileПоне в тази възраст, Simple Smileи не само в тази... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт