Въпрос към НЕзабелващите майки

  • 24 940
  • 396
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Знам от хирурзи-детски, че не се забелва ,тоест не се пипа до втората година на детето. Казаха ми го и тук във Варна-в детска хирургия, и в Пирогов-бяхме там по други проблеми. Сега имам второ момченце и не пипам. С големия , като стана на 3, с помощта на едно кремче-мисля, че беше Дипрозон, много внимателно придърпвах около седмица и работата стана. Така, че споко-стига да не прави някакви инфекции, де.

# 61
  • Мнения: 1 217
Калоян е на 3.7 годинки,кожичката е наполовина отлепена.
Отлепи се съвсем спонтанно при поредното къпане.Имаше ревове и казваше,че го боли.
Сега при всяко къпене го карам да си я мие и дърпа сам и според мен скоро ще се отлепи и другата част.

# 62
  • sofia
  • Мнения: 8 949
На баткото я отлепвах постепенно, при къпане, бавно и славно, без проблеми и се беше показала цялата. НО стана към 3 годишен и бойкотира всякакви мои опити да го пипам "там". Пак се скри, после (след 4-та година) го карах сам, докато се къпе и се показа цялата главичка. И сега при всяко къпане се оголва без проблем.
Малкия не дава изобщо да го пипам, но покрай батко си и той я прави процедурата - неговата се е показала съвсем малко.

# 63
  • Мнения: 2 641
Anaise,на мен за това ми казаха тогава в урологията,че ако не виждам никаква или минимална промяна до 2 г,да отидем да преценят какво да се прави.При момченца с "хоботче"(каквото и да значи това) ставало по-трудно спонтанното издърпване на кожичката.Но изрично ме посъветваха да не пипам до 2г.,защото после идвали при тях насилствено забелени бебета с ужасни възпаления и проблеми от това  Sad
Не знам дали тези бактерии са заради това,че не е забелен,защото ги има и при малки момиченца,стига се дори до пиелонефрити...

естествено, че не само незабаелената пишка дава възможности за инфекции, но при нас се случи така. водила съм сина ми 3 пъти при д-р Бранков като съм казвала за проблема с тези бактерии и пак нищо. накрая го заведох при д-р Момчилов от урологията в Пирогов и той го забели. при нас това беше гаден процес, явно сме от тези с "хоботчетата". пишока беше като отекъл 2 дена и адска болка. но другия вариант според мен щеше да е операция след няколко години и пак същата болка при пикане след това + несекващите Протеус и антибиотично лечение. так аче в нашия случай забелването си беше направо наложително и с него ни се решиха всички проблеми. просто си има явно различни случеи и тези които могат да се оправят сами без забелване са направо щастливци. за протокола не съм фен на насилственото забелване.

# 64
  • Мнения: 46
И аз да се отбележа за статистиката.
Не съм пипала нищо и при двамата, освен нормалната хигиена. Там, където живеем, не се препоръчва насилственото забелване. Децата сами инстинктивно се подръпват, природата си е решила въпроса. /ако, разбира се, няма някакъв проблем като къса юздичка или истинска фимоза/
На големия ми син се забелваше напълно на около 4 години, при малкия засега приблизително наполовина, така че може да стане и по-рано, отколкото при батко му. Не мисля да форсирам нещата и при него.

# 65
  • Мнения: 1 461
И аз съм от незабелващите Peace Големия ми син има отвор и сам си го дърпа понякога, но все още няма изгледи за пълно отваряне. Въпреки това не се притеснявам и съм сигурна че ще стане от само себе си
При малкия не съм пипала изобщо и иима много миниатюрно отворче  Peace
И аз не мисля че има поводи за притеснение Hug

# 66
  • Мнения: 15 379
Големия ми син има отвор и сам си го дърпа понякога, но все още няма изгледи за пълно отваряне.

Няма начин да няма, нали оттам излиза урината - през уретрата Wink.

Има момчета, които абсолютно сами се забелват през пубертета - чак.
Идеална хигиена е единственото условие и никакво дърпане естествено.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Могат ли да се правят промивки с калиев перманганат?

# 68
  • Мнения: 15 379
Могат ли да се правят промивки с калиев перманганат?

Какво го налага?

# 69
  • Мнения: 1 461
Големия ми син има отвор и сам си го дърпа понякога, но все още няма изгледи за пълно отваряне.

Няма начин да няма, нали оттам излиза урината - през уретрата Wink.



Пропуснала съм "не много голям" Wink Благодаря ти за цитата,нямаше да го видя  Naughty

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Могат ли да се правят промивки с калиев перманганат?

Какво го налага?


Ами за сега нищо, просто за дезинфекция...

# 71
  • Мнения: 15 379
Дезифенкция за какво и от какво?
Измиването сутрин и вечер с мек сапун е напълно достатъчно!
Никакви дезинфектанти, интимни гелове, отвари и пр.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ivka_007,можеш да правиш баня с калиев перманганат,но щом няма оплаквания-няма смисъл

ей така за дезинфекция му по топи в Смрадлика,но не е никак наложително,нали се къпете

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Благодаря ви много за отговорите..Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 39 845
ivka_007, ще мислите за това когато му дойде времето.
Промивки могат да се правят, но когато има индикация за това.

Общи условия

Активация на акаунт