Въпрос към НЕзабелващите майки

  • 24 994
  • 396
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ivka_007, ще мислите за това когато му дойде времето.
Промивки могат да се правят, но когато има индикация за това.

да, права си..аз нещо много се разбързах...Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 473
Към авторката на темата, смятам, че нямаш основание за притеснение.
Напълно нормално е отлепването на кожата на пениса да става бавно и постепенно, важното е обаче този процес да протече без външна намеса.

При синът ми, който е на 2г.5 месеца още не се е отлепила напълно.
Освен нормалната хигиена на пениса не правя нищо друго, няма и нужда.

Това да се дезинфекцира пениса ми звучи абсурдно, при положение, че няма инфекция, която да се лекува.
Урината е чиста и не разбирам за какво е необходима дезинфекция  Thinking

Често срещано явление след насилствено отлепяне на кожата, дори направено от хирург, тя пак да се залепи.

Така че, моят съвет, не се притеснявай, след за хигиената на детето и всичко ще е наред. Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 1 335
Ивка, промивки с дезинфектанти на ежедневни начала по-скоро биха му повредили ph-то и естествената микробиологична среда - което в дългосрочен план би довело до неприятни резултати по мое мнение.
Хигиената на бебока не би трябвало да се различава от твоята общо взето - измиване с нещо с неутрално ph, чиста водичка и разбира се честа смяна на памперса (много противопоказно е да седи детето в силно подгизнал и спарен памперс). Това е Hug

# 78
  • Мнения: 15 379
Урината е чиста и не разбирам за какво е необходима дезинфекция  Thinking

Урината е стерилна, ако отделителната система е здрава.

# 79
  • Мнения: 1 473
Урината е чиста и не разбирам за какво е необходима дезинфекция  Thinking

Урината е стерилна, ако отделителната система е здрава.

Е, даде, нали за здрави деца си говорим, за това се чудя, какво ще се дезинфекцира.

# 80
  • Мнения: 15 379
То си е за чудене Hug.

# 81
  • Мнения: 15
Ето ти линк и от American Academy of Pediatrics, според мен няма от какво да се притесняваш  Peace

http://www.healthychildren.org/English/ages-stages/baby/bathing- … 3a+No+local+token

Изобщо тука не се прави на въпрос това, педиатъра казва не и толкова, дори много се учудиха като попитах дали трябва да дърпам по-силно като го къпя, само наблюдавам и виждам как нещата си стават от само себе си   Party
Като чета в Бг как някои доктори се имат за светила, направо ми става зле, в развитите страни всяка година се ъпдейтват и държат изпити , за да имат право да продължат практиката си... Има си определени методи, по които се работи и никой не си придава важности! Чети повече източници на английски ако питаш мен....

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 07:58 от eingi

# 82
  • София
  • Мнения: 1 335
Чета, чета, но и форума чета и като добавим леката ми форма на хипохондрия - ето ти обяснение за "тревогата" ми Rolling Eyes
Благодаря ти за линка, ще гопрегледам внимателно! Hug

# 83
  • Мнения: 647
Синът ми е на 4г и 4м, не съм забелвала, кожичката почти се е отдръпнала, надявам се до 5-6 години окончателно. Peace


А моят големият на 4 г. и 8 месеца и почти е отлепена кожичката, остава малко от едната страна. Никога нищо не дърпам, не е имал никакви проблеми до сега. Водих го преди година за всеки случай на уролог все пак да погледне и той каза, че няма проблем, малко остава и ще стане, не се препоръчва хирургична интервенция. Така че не виждам защо да си създавам проблеми, като ги няма.  Peace А и ако някога се наложи да се отлепва хирургически, колкото е по-голям, толкова по-добре, поне ще му обясня какво ще се прави, за да не страхува. Точно като при зъболекаря, обясних му и вече има 8 пломби, които му направиха без упойка и без да го боли, но преди това му обясних, а и зъболекарката е изключително внимателна! Сега с голям мерак ходи на зъболекар. Аз лично не вярвам, че трябва докато е малко детето да се тормози безпричинно, защото стресът бил по малък! Пълни глупости!  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 2 508
Stelfy, и аз съм от психиращите се майки и съвсем добронамерено ти казвам, че не съжалявам, че забелих (с кръв и риванол и всичко Sad )... То и при нас не е напълно забелено (на 1.8 г. е), не се въжда ръбът на главичката, но сега ми е много по-спокойно. Но пък при сина ми на два пъти се събираше смегма и се възпаляваше бялото топченце, така че беше наложително.

И с ръка на сърцето казвам, че до 5 години няма да издържа, ако трябва да чакам да се появи цялата главичка. Главно защото имам един приятел, на когото му я забеклиха на 20 и беше страхотен кошмар за него...

Извинявам се, ако спамя от другата страна на барикадата. Embarassed

# 85
  • Мнения: 6 446
И аз незабелвам.
Оставям го да я почиства само докато се къпем.
Не е забелена докрай, но има време.
Не сме имали проблеми досега.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 795
autumnsphere, проблемите са почнали преди забелването или след него?  Rolling Eyes newsm78

# 87
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Вероятно преди  Laughing затова е и направила тази стъпка.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами... Не помня честно казано... Вторият път беше след, но тя смегмата беше доста надолу и не мисля, че имаше връзка със забелването. Искам да кажа, че възпалението се появи да кажем 1-2 месеца след частично отлепяне, а то после кожичката си е съвсем слепена и не вярвам да пропуска бактерии.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 795
Ясно. Трудно ми е да си представя, че може да стане преди това.

Общи условия

Активация на акаунт