Февруарчето не може да скучае, иска с мама да играе

  • 21 352
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Ей,верно голямо затишие в темата Rolling Eyes

Да ви питам вашите деца лигавят ли се много? Аз вече взех да се притеснявам , на това моето дете по цял ден му текът лиги  непрекъснато Rolling Eyes постоянно е мокър само сменям лигавниците ,а пък ако не сложа  блузката се намокря за отрицателно време,около устата е постоянно в пъпки които стават  на лишеи ,мажа непрекъснато балсама на др Тайс  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 163
Бела, Алекс е същия - то не са лиги, то не е чудо, а от зъб и помен няма. ooooh!
Смяна на лигавници, постоянно преобличане - това е положението, скоро ще свърши (надявам се). Praynig
Лишеи и възпаления по кожата поне няма.
За сметка на това, кака му му натресе такава хрема, че от снощи носът му тече като из ведро. Не може да спи, дави се от сополи - Ужас с главно У.  Sad
Чак сега разбирам борбата ви с прословутите сополи. Hug


Темата е изключително стилна и прекрасна, браво на дизайнера  Peace
bowuu

# 47
  • Мнения: 102
Далче  action032
Личи си че децата все по-малко време ни оставят за компютър, а и моето като го види включен и полудява та когато е буден си трая.
Бела  и Преслав се лигавеше много докато изби зъбчето, сега спря.
Да се похваля че снощи за първи път е спал непробудно от 10 до 7,30 сутринта. Даже не яде, което обикновено се случва към 5-6. Та днес бях уморена от спане, но дай боже всеки му такава умора. Hug

# 48
  • Мнения: 1 067
Далче  Hug
bela * не се притеснявай и на Явката до като му пробие първото зъбче,беше едно лигавене....  ooooh! имаше пъпки,чак по носа! Shocked Аз нищо не съм мазала,само ходех с пакет сухи кърпи и постоянно попивах  Peace
Аз сега имам друг проблем,заради алергията ни забраниха почти всички плодове освен ябълка,круша и слива и се затруднявам с избора за следобедна закуска,писнаха му горе изброените..... Tired та ако имате идеи слушам

# 49
  • Мнения: 71
Далче  Hug
bela * не се притеснявай и на Явката до като му пробие първото зъбче,беше едно лигавене....  ooooh! имаше пъпки,чак по носа! Shocked Аз нищо не съм мазала,само ходех с пакет сухи кърпи и постоянно попивах  Peace
Аз сега имам друг проблем,заради алергията ни забраниха почти всички плодове освен ябълка,круша и слива и се затруднявам с избора за следобедна закуска,писнаха му горе изброените..... Tired та ако имате идеи слушам

Преслав беше така, постоянно олигавен, постоянно мокър и дълго се лигавеше, почти до втората си година, докато избиха всичките 20 зъба. Постоянно попивах и преобличах, че и лигавниците понякога пропускаха  Crazy , но с Ина нямам този проблем сега. Зъбоникненето минава сравнително добре, само дето много рева, докато избият тези два долни зъба, добре, че температура не вдигна.
За алергията мисля, че пъпеш и банан също можеш да даваш, но не съм много сигурна, провери из нета или питай педито си.
На мен нещо не ми се пише тези дни, нямам никакво време, пък и така се ядосах с тоя Вигантол  Close , как може такова нещо, как може такава безотговорност, в каква държава живеем, какво е това здравеопазване  ooooh! ............................................. нямам думи   Sick
Айде, че започвам да се пеня и сега се сещам и за градината ни, та затова ще спра, много се ядосах............... Crossing Arms  #2gunfire

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Добро утро !

От днес официално е Есен ! Пожелавам си по-топли дни са разходки.



Кафето :



БелаДимана е в отбора на лигавещите се, но без зъби.  ooooh!

Далче  Hug

Мии,пожелавам ти по-често такива дни.

п.с.Велв,от лентичката видях,че скоро сте имали годишнина ! Честито ! Бъдете много влюбени и щастливи! Hug

Последна редакция: чт, 23 сеп 2010, 08:45 от Sunny Sky

# 51
  • Мнения: 4 187
Добро Утро !

Съни , прекрасен пейзаж !

Далче  Hug !

Коте, темата наистина е прекрасна , браво за труда по оформлението   bouquet ! Не прочетох да си писала , как мина РД  Flutter ?!

Бела, при Стас лигата беше намаляла, но вчера що плюнка изплю, явно започва нова вълна  Whistling !

За Вигантола много неприятно , добре че с това дете реших да не давам ! Този набор голям "късмет" извадиха , дефектни ваксини, липсващи такива, отровни витамини , пффф.... Tired

# 52
  • София
  • Мнения: 824
Добро утро мили дами!
Съни, прекрасна снимка на есента, благодарско за кафенцето, определено имам нужда от едно!   bouquet
Аз съм по-добре, най-после антибиотика ми подейства и мога поне да осъзная заобикалящата ме действителност. Кака Софи е да кажем здрава, мъжа ми и той от днес на антибиотик, Калина пак се събуди с повръщане на фонтан и една кашлица дето хич не ме кефи, та ще звъня на педиатърката, която май е в отпуск ooooh!
Коте, бързо да оздравява каката, и пазете Акулата, че е много прилепчив тоя ужасен вирус. Дано бързо се оправите  Praynig
И при Калина са яко лиги, зъб на хоризонта няма засега, има едни два ама им остава около 1 мм венец та май няма да са скоро.
Мики, аз на Калина съм давала и пюре от манго, няма проблеми с него. То с алергиите е малко на метода проба - грешка, освен
 ако нямаш изследвания към какво и как. Проблемът е, обаче, че на тяхната възраст са адски много фалшиво -положителните резултати и често се налага еднаа доста строга диета без да е нужно чак толкова. Иначе ако искаш, сподели какво ви е позволено - при Калина основно млякото е забранено + повишено внимание за протеините и изобщо животинските продукти - жълтък, месо. От месата са позволени пуйка и заек, и се старая да ги редувам, а ако всичко е наред евентуално след 8 м навършени, може да ни огрее и пиле, ама ...не е ясно. Колкото до съвета на Пина - внимавай и с банана и пъпеша, т.к. Калина определено е алергична към банан, а от пъпеша я хвана разстройство. Към хипоалергенните пюрета на Хип е включена и прасковата, ако ти стиска да рискуваш... Hug Иначе и боровинката Калина я прие добре (ябълка с боровинка има на Хип и гербер).
Шаманич, благодарности за листовката, и аз бях намерила нещо подобно да видя. А и понеже майка ми е лекар и тя е питала в болницата, в която работи. Е, аз си проверявам де, нал знайш какво казва др. Сталин  Mr. Green
Любезна, сетих се да те питам Биогая-та с антибиотика за теб ли беше предписана или за Тино? Щото Калина има разстройство и вече ми иде да са ФърлА, окончателно и безвъзвратно да сложа край на себе си та поне да си прекратя мъките.
Хубав ден ви желая и приятни разходки!  bouquet

# 53
  • Мнения: 219
ДУ!

Честит първи есенен ден!
Присъединявам се към пожеланието на Съни Скай!  Hug Ще е прекрасно, ако и октомври и ноември са хубави, каквито бяха миналата година!  Heart Eyes

Далче,  Hug Hug Hug!

И нашия Вигантол е от тези партиди...Педи не знаеше за този проблем. Опаковката ни свършва и затова я питах какво да правя и каза да изчакам 2 седмици и да купя пак тогава. Йони е с голяма фонтанела, а и не мисля, че разбирам повече от педи и да си позволя да не му давам...  Tired. Течността е абсолютно бистра и се надявам всичко да е наред.

Чакам малко да се постопли навън и излизаме. Смятам до 18ч да сме навън, а после отивам да спортувам.

Хубав и слънчев ден!

П.П. Забравих да споделя, че Йони хич, ама хич не хареса попарата (на мен ми беше вкусна). Направих я с вода. Мисля днес пак да пробвам да му дам, може би с чай...ще преценя... Това, при положение, че той яде всичко иначе и не е капризен.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2010, 09:30 от Ralipo

# 54
  • София
  • Мнения: 492
  Hug  Нямам време да пиша, но четааааа...добре, че ви има, за да разбера за вигантола...  bouquet

Последна редакция: чт, 23 сеп 2010, 12:18 от Karolin@

# 55
  • Мнения: 157
Здравейте мацки   bouquet !

Мерси за темичката, Слънчо  Hug! Разкажи малко повечко как сте, що сте...

Съни, прекрасна есен, чудесно кафе, благодаря!

Слънчи,  Hug, скорошно оздравяване на всички, дано на Калина й се размине бъррзичко и без усложнения! И щЪ замолА да не се ФърлАш, че ще ни липсваш!  Mr. Green

Коте, айде да минават сАполите на Акулата, многогадно, ама туй да е само  Hug!

Мии,  Hug!

Далче,  Hug Hug Hug!

Криси, на теб благодарности за ангажираността, а на редакцията за бързата реакция   bouquet!

Бела, Деа започна втора вълна от силно лигавене, ама няма и помен от зъм на хоризонта! Венците ту се подуват, ту побеляват, но само толкоз...

Рали, може би на Йони му трябва малко време да свикне с вкуса на попарата, все пак е доста по-различен от което и да е пюре. Пък и наистина с чай е по-ароматна и може да му се понрави!

Мики, и аз съм на мнение като Слънчи, че просто трябва да опитваш по малко различен плод за 2-3 дни и ако няма реакция да му даваш на Явко!

Знам, че имаше още питания, ама като чета по малко и не пиша веднага вече не помня, моля за извинение...

При нас нищо интересно... Деа все още е с упорита хрема, постоянно замервам Т, няма, следя за промени в дишането и т.н. Напрежение колкото искаш, а и съквартиранта е на ръба на нервна криза, щото не може да се псравя с болни деца и няма къде да забегне  Twisted Evil
Големия продължава да е заплес и половина, поради което си отнесе един мини семеен скандал от баща си и забрана за игра на компютъра за неопределено време...
Аз съм си същата шишка +10кг и не мърдам оттам... Явно нещо съм се сбъркала...

Засега толкова, девойчета, пожелавам ви разкошен есенен ден  Hug!

# 56
  • Мнения: 20
Привет и от мен. След вчерашният страхотен  почивен ден   днес отново сме в действителността.
Добре, че имаше един почивен ден да се поразходим малко с децата и да се поусетя и аз човек, че в последно време ми се струва, че съм се  превърнала на машина за готвене, чистене и пране. Ама то това е друга тема - да не се оплаквам все пак.
Дано има много  хубави есенни дни  та поне да се поразхождаме от време на време.

# 57
  • Мнения: 1 067
Мерси за съветите момичета,но при нас проблемат е не ,че е проявил реакция към банан или праскова,напротив преди престоя в болницата ядеше абсолютно всичко!Но след това ми казаха да не давам вече защото имало риск след като веднъж е имал реакция.При нас тъй и не стана ясно кой е виновника ,при все,че не бях въвела нов продукт в този период  Rolling Eyes  Май ще взема да направя една консултация с алерголог ... Thinking Иначе забранени са ни ,телешко,червена чушка,праскова,кайсия,банан,горски плодве и всички екзотични

# 58
  • София
  • Мнения: 824
Мики, май при вас е адски объркано... най-добре е алерголог да си каже думата и ти да знаеш какво да правиш. При мен е по-лесно, в смисъл, че знам - не понася банан, не понася мляко и т.н.
Във всеки случай, аз също сериозно обмислям консултация с алерголог, особено ако не й понесе соевото мляко, което така или иначе все още не съм дала и се надявам да не опирам скоро до него. Кърмата я понася, с нея проблеми няма, а аз ще оцелея ако не ям банан да речем. И без това в името на това да я кърмя качих толкова кила (20 кг) и приличам на хибрид м/у кит и слон, та смятам да се боря докато може  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 067
Мики, май при вас е адски объркано... най-добре е алерголог да си каже думата и ти да знаеш какво да правиш. При мен е по-лесно, в смисъл, че знам - не понася банан, не понася мляко и т.н.
Във всеки случай, аз също сериозно обмислям консултация с алерголог, особено ако не й понесе соевото мляко, което така или иначе все още не съм дала и се надявам да не опирам скоро до него. Кърмата я понася, с нея проблеми няма, а аз ще оцелея ако не ям банан да речем. И без това в името на това да я кърмя качих толкова кила (20 кг) и приличам на хибрид м/у кит и слон, та смятам да се боря докато може  Mr. Green
Аз си мисля,че Токуда просто малко се престарават(презастраховат),но понеделник сме при нашата докторка и ще видя тя какво ще каже имам и доверие на 100% просто не исках да водя Явор преди ДК ,че сега покрай детските градини е пълно пред кабинетите.А нали ти казвам всичко си ядеше и съм сигурна че е от "Лека нощ" с шоколад ама не ми стиска да екпериментирам. Още веднъж  Hug за инфото.

Общи условия

Активация на акаунт