Дискова херния - 1

  • 207 849
  • 730
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 632
tishoo много ти благодаря, ще се обадя на доктора. Най-обнадеждаващо ми действа като чуя, че някой не е имал кризи много години. Ти от кога си добре и на инжекциите ли мислиш че се дължи. Бащата на моя близка е бил на легло около 6 месеца, след това се е учил да ходи на ново и после живял около 30 години без да е имал кризи и то без специални мерки.

# 256
  • Мнения: 167
Относно колана, преди време си мислех да ми ушият от топла материя и да го нося през студените зимни дни или в дадени ситуации. Не искам да ме стяга, тези колани които посочвате само топлещ ефект ли имат или целят и придържане в стойка, т.е. да отпуска и изленява мускулатурата?!
Засега съм се спрял на полар или вълна, нямам идея и за кройката и откъде докъде да обхваща newsm78

Отпред трябва да е с някаква дишаща, еластична, по-тънка материя, а от към кръста - полар/вълна или друго, което да не изпотява  Peace

Има ли такова чудо като готов продукт?

Наистина ли не знаеш, че има специални колани - лумбостати???
В никакъ случай не трябва да има "затоплящ ефект".
Еластичните колани са от лека материя, може да имат няколко пластини отзад на кръста. Ползата от тях е да придържат, да подпомагат да не пада цялата тежест и напрежение на кръста. За да не се получи отпускане на мускулатурата колана се носи по време на някакви занимания, работа, чистене. През другото време може да сте без него.
Цените не са високи. 50 лв. са приемлива цена.
Аз ползвах колан на Ортотех с 4 пластини, самият той е малко по-широк и обхващаше голяма част от ханша и кръста. Удобен е и се свиква с него.
Отвори сайтовете на Ортотех и Парагон. Предлагат се и в специализираните болници и санитарните магазини.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 15:54 от jocco

# 257
  • Мнения: 615
tishoo много ти благодаря, ще се обадя на доктора. Най-обнадеждаващо ми действа като чуя, че някой не е имал кризи много години. Ти от кога си добре и на инжекциите ли мислиш че се дължи. Бащата на моя близка е бил на легло около 6 месеца, след това се е учил да ходи на ново и после живял около 30 години без да е имал кризи и то без специални мерки.

Аз съм добре от Януари тази година Crazy, някъде от Март не съм усетил болка до сега да чукна на дърво  Praynig
Септември трябваше да си слагам отново инжекциите, но за сега нямам нужда  Party

Първият курс го направих Септември.2009г и Октомвври спрях хапчетата  Peace. вторият курс го направих Декември.2009г и от Януари съм нов човек newsm44
А проблемът  ми започна февруари.2009г

По повод коланите, един познат със нашия проблем зимата ходи само с вълнен колан, и ми е казвал, че от както е започнал да го носи не е имал проблем с кръста  Peace
hakama мисля, че някоя баба трябва да ти го изплете  Peace  или да си намериш някое гадже да я свърши тая работа  Laughing

# 258
  • Мнения: 669
Ако е домашно плетен ще се опусне.По пазарите се продават ластични нямат вътре пластини.Има и с копченца, и струват не повече от 5лв.|не занимавай момите с плетки Wink|Аз нося едни от баща ми,копувани преди доста години.
Ортопедичния го носих преди да се оперирам и 2м след това.Почти 2г не съм го слагала вече.

# 259
  • Мнения: 615
Ако е домашно плетен ще се опусне.По пазарите се продават ластични нямат вътре пластини.Има и с копченца, и струват не повече от 5лв.|не занимавай момите с плетки Wink|Аз нося едни от баща ми,копувани преди доста години.
Ортопедичния го носих преди да се оперирам и 2м след това.Почти 2г не съм го слагала вече.


аз от аптеката си купувам ластични  Peace

/гадже ако не може да плете....  Whistling/

# 260
  • Мнения: 669
ще умее други работи...
Haka,ти продължаваш ли да имаш проблеми?
Вики, при мен минаха вече 2г от операцията.От време на време имам оплаквания от кръста,но кризи нямам.
В предишни години имах Великденски...Всяка година по празника,аз на инжекции.Така поне 6,7г  поредни.После леко прекъсване,изкарах 2,3 без болки.И на края от криза в криза стигнах до ножа.

# 261
  • София
  • Мнения: 958
Какво наричате криза? Силни болки при които едвам се движиш....предполагам...

Преди 10 дни имах за 2 дни, доста ме скова и докато легна или стана отнемаше поне няколко минути. Поднових лекарствата за около седмица. Но не се спирах последните 2 месеца, понеже около месец бях и без колан и се усетих, че се претоварвам доста..седене много, навеждане за чистене..... Embarassed усещам се по принцип, но понякога едва след като съм се навела порядъчно. И сега пак си прегърнах колана....Sad

# 262
  • Мнения: 1 770
Здравейте колеги.... Simple Smile

Още една новодошла в темата....
Накратко историята - болки в кръста от години - от време на време... През последните 1-2 години прогресивно влошаване - болки и схващания към крайниците и прочие, обездвижване, умора и т.н.

Миналата година не знаех какво е това дискова херния и че съществува такова нещо. Знаех само понятието дископатия. Неврологът ми даде направление за рентген, лекарства и физиотерапия.

След кратко подобрение влошаването продължи. Отново на невролог. На въпроса ми за скенер или ЯМР отговорът беше - нямала съм нужда, правело се преди операция.
(Как ли се разбира според него тогава дали си за операция).

Посетих и кинезитерапевт. Временно облекчение само.

Накрая отидох и си направих скенер по собствено желание.

Ето резултатът, със съкращения: L4-5 медианна към парамедианна дискова херния двустранно, умерено компримираща дуралния сак. Лявостранна сакрализация. Умерено изразен двустранен сакролеит.

След чуденки и консултации с много народ и много четене, по препоръка на приятелка, в момента правя процедури във възстановителен център: иглотерапия, лазер и други различни манипулации, включително 5 минутно неболезнено разтегляне на един симпатичен апарат (имаше подобни снимки назад по темите)...

Поръчала съм колан, спазвам движенията, започнах специална гимнастика преди и след спане.

Мечтата ми е да мога отново да се наслаждавам на природата и на близките хора около мен, без да се чувствам така безпомощна и обезнадеждена....

Поздрав  Sunglasses


# 263
  • София
  • Мнения: 9 926


Отпред трябва да е с някаква дишаща, еластична, по-тънка материя, а от към кръста - полар/вълна или друго, което да не изпотява  Peace

Има ли такова чудо като готов продукт?

Наистина ли не знаеш, че има специални колани - лумбостати???
В никакъ случай не трябва да има "затоплящ ефект".
Еластичните колани са от лека материя, може да имат няколко пластини отзад на кръста. Ползата от тях е да придържат, да подпомагат да не пада цялата тежест и напрежение на кръста. За да не се получи отпускане на мускулатурата колана се носи по време на някакви занимания, работа, чистене. През другото време може да сте без него.
Цените не са високи. 50 лв. са приемлива цена.
Аз ползвах колан на Ортотех с 4 пластини, самият той е малко по-широк и обхващаше голяма част от ханша и кръста. Удобен е и се свиква с него.
Отвори сайтовете на Ортотех и Парагон. Предлагат се и в специализираните болници и санитарните магазини.

Носил съм такъв (20-25лв беше, бял, ластичен, с 6 пластини), при кляканията ми обиваше в бедрата - предполагам при тези по-скъпите това го няма? Но усещах как ми отслабва мускулатурата (по цял ден го носех), след 1-2 месеца го свалих и само при физически дейнсоти го слагах, после съвсем спрях и забравох за него... може би това ми е било голяма грешка
Сега като ги гледам има доста видове и много ми харесват!

 В понеделник имам час при В. Петрова (невролог) и после евентуално на кинезитерапевт - относно индивидуална програма, понеже тези упр-я които правя в момента мисля, че са недостатъчни...
Майка ми предложи да ме хоспитализират  за няколко дни и да ми направят повече изследвания?! Какви изследвания биха ми били нужни? Мен хич не ми се стои в болница.

Явно ми трябват два колана, един да пази топло, за студените дни (не всяка дреха може да предпази кръста) и друг, който да слагам само при извършване на някакви физически дейности, а не да кажем при седене, мотаене вкъщи  Naughty ...или?

Иначе от няколко месеца насам 3-4 пъти ми се схваща/изтръпва левия крак (но мога да ходя) и епицентъра на "схващането" е някъде под глутеуса, при/в тазобедрената става, сякаш нещо блокирва, като при повдигане на крака изпитвах лека болка, а при стъпване рядко. Обикновено след една нощ отминава.
И започвам сериозно да се притеснявам от това, досега болките са били винаги локални (в лумбалната област). Ще видя дали мога един ЯМР да си направя. Имам скенер от преди 20 месеца (пролапс и протрузия).

Преди 2г носех 7л вода от магазина до нас, с леки усилия. Сега 3л ме озорват, в раницата повече от 2-2.5кг - не смея да слагам, даже 2кг при по-дълго носене - започват да създават дискомфорт в кръста ми  Sad
От също две години, не съм работил, не знам каква работа да започна, отчаял съм се Cry
Скоро се дипломирах инженер-химик/полиграфист, освен по специалността ( по-скоро лаборантска работа) се опитвам да търся някаква алтернатива като обслужващ персонал, колкото да работя нещо, но нз какво да е (освен във фотостудио или книжарница не се сещам, макар че във второто май пак има вдигане на тежки неща) - идеи? Като шофьор... хич не ми се кара в София...
Даже обмислям да се пре/доквалифицирам... и да започвам да изкрарвам някакви пари иначе не е живот така... ooooh!

Yvette, здравей,
И аз искам един ден да го няма този проблем, някой път се замислям като видя някое дете - един ден как ще играя с него, ще го вдигам, мятам... Cry Това, че не спортувам също ми тъжи много, преди пробвах на 2-3 места йога, но така и не намерих подходящ преподавател, който да ми обърне по-специално внимание. Сега обмислям като се постегна да започна тай-чи (Ней-гун, тай дзи цуан) и плуване, но май ще дочакам пролетта... да се стопли ooooh!


............
/гадже ако не може да плете....  Whistling/
Хм, ще го включа и този въпрос в репертоара ми при първа среща  Crossing Arms

Радвам се, че Ви има и искам да кажа, че съм Випризнателен за съветите и напътствията. Мисля си, че не приемам много сериозно проблема, явно чакам да стане по-зле за да се осъзная. Но иначе се пазя Wink

Сега ще разгледам по-подробно коланите.  Peace

# 264
  • Мнения: 669
Проблемите ти са от доста време.Вземи мерки и си направи ЯМР.И скъпите колани убиват.|поне на мен|Не мисля,че ламелите служат за нещо.Моите ги бях свалила.Самата материя е доста стегната и не пречи колана да се ползва без пластини.Дори така прилепва по добре на кръста.

# 265
  • Мнения: 615
Здравейте колеги.... Simple Smile


Здравей  Hug и добре дошла в отбора  Laughing

Мисля че всичко което правиш е добре  Peace, като изключим разтягането  Naughty но ти си решаваш аз си казвам моето мнение.
Пази се , това е най важното  Peace
Само не се отчайвай, всичко ще се оправи и после ще се чудиш за какво толкова си се притеснявала, въпрос на време е!



............
/гадже ако не може да плете....  Whistling/
Хм, ще го включа и този въпрос в репертоара ми при първа среща  Crossing Arms

Радвам се, че Ви има и искам да кажа, че съм Випризнателен за съветите и напътствията. Мисля си, че не приемам много сериозно проблема, явно чакам да стане по-зле за да се осъзная. Но иначе се пазя Wink

Сега ще разгледам по-подробно коланите.  Peace


 Laughing
За това сме тук да си помагаме  Peace

# 266
  • Мнения: 1 770

Yvette, здравей,
И аз искам един ден да го няма този проблем, някой път се замислям като видя някое дете - един ден как ще играя с него, ще го вдигам, мятам... Cry Това, че не спортувам също ми тъжи много, преди пробвах на 2-3 места йога, но така и не намерих подходящ преподавател, който да ми обърне по-специално внимание. Сега обмислям като се постегна да започна тай-чи (Ней-гун, тай дзи цуан) и плуване, но май ще дочакам пролетта... да се стопли ooooh!

Радвам се, че Ви има и искам да кажа, че съм Випризнателен за съветите и напътствията. Мисля си, че не приемам много сериозно проблема, явно чакам да стане по-зле за да се осъзная. Но иначе се пазя Wink


И аз искам да се порадвижа - на мен лично много ми се плува и обмислям да започна....
Преустановяването на физическата активност много сериозно ме подтиска.
Иначе съм върл фен на ролери, кънки и ходене в планината - все невъзможни за мен в момента неща....

Съветът на докторката ми по отношение на плуването беше: стил, ненатоварващ кръста и пазене от настиване. Иначе горещо го препоръчва, когато я попитах какво раздвижване да избера.

Ако някой някога ми беше казал, че проблемите ми биха се задълбочили така, нямаше да си позволя да не взема превантивни мерки. Ако бях чела този форум, ако бях говорила повече с хора с подобни проблеми... Ако докторите навреме бяха открили изкривяването на гръбнака и срастването ми в таза по рождение, целия ми живот щеше да протече по друг начин....

Всички тук вече имаме толкова подробна информация... надявам се това наистина да ни осигури необходимата подкрепа и знание, така че по-адекватно да се погрижим за себе си!

Аз също имам проблем с работата - скоро ще се наложи да я сменям и се чудя и мая какво да правя! Досегашната предполагаше много заседяване, което ме довърши! А сега пък не мога да се движа достатъчно, не мога да стоя права дълго време - омагьосан кръг!
Но ще се опитам да се възстановя добре и ще се замисля за цялостно променяне на ежедневието, тепърва имам толкова живот пред мен....
За справка - на 36 години съм.

Не знам дали трябва да чакаш затоплянето за да се раздвижваш. Смятам, че поддържането на физическа активност е много съществена превенция.

# 267
  • Мнения: 1 770
Здравей  Hug и добре дошла в отбора  Laughing

Мисля че всичко което правиш е добре  Peace, като изключим разтягането  Naughty но ти си решаваш аз си казвам моето мнение.
Пази се , това е най важното  Peace
Само не се отчайвай, всичко ще се оправи и после ще се чудиш за какво толкова си се притеснявала, въпрос на време е!

Мерси! Simple Smile

Всъщност това разтягане е по-точно лягане и висене под лек наклон за 5 минути на уред на фирма Кетлер. Няма болка, няма натоварване. Идеята е да се разделечат прешлените, но процедурата е абсолютно ненатоварваща. Отразява ми се доста добре - по-скоро разтоварващо. Доколкото чета за екстензиите - няма абсолютно нищо общо. А разбрах, че и йогите често практикуват стоене с главата надолу Simple Smile
Тук ъгълът е щадящ и е в зависимост от състоянието.
Да не говорим - че позата е абсолютно невинна - практикува се постоянно във фитнес салоните - сещате се, при коремните преси под ъгъл... Е в случая не се правят коремни преси, а само си лежиш Simple Smile

Много съм любопитна от резултата от всички процедури, на които съм подложена. Надявам се да мога да се похваля с подобрение след тях... така се надявам Simple Smile

Но дотогава има време и ще ви държа в течение.

# 268
  • Мнения: 669
Yvette,можеш да лежиш с вдигнати крака на табуретка или медецинска топка.Позата облекчава кръста и също раздалечава прешлените,а и мускулатурата се отпуска.Ако имаш възможност лягай и вдигай краката Laughing по няколко пъти на ден поне за час.Аз имам изгладена лордоза и нещото което ми е помагало да си разтоваря кръста след дълго ходене или седене права е, да легна по гръб и да свия крака към гърдите.Обхващам ги с ръце и стоя така няколко минути.

# 269
  • Мнения: 615

Аз също имам проблем с работата - скоро ще се наложи да я сменям и се чудя и мая какво да правя! Досегашната предполагаше много заседяване, което ме довърши! А сега пък не мога да се движа достатъчно, не мога да стоя права дълго време - омагьосан кръг!
Но ще се опитам да се възстановя добре и ще се замисля за цялостно променяне на ежедневието, тепърва имам толкова живот пред мен....
За справка - на 36 години съм.

Не знам дали трябва да чакаш затоплянето за да се раздвижваш. Смятам, че поддържането на физическа активност е много съществена превенция.

Моята работа е на стол по 8ч  Crazy
Но реших проблема с разходки всяка вечер по 1ч задължително всеки ден! Вчера се записахв  секция "Туризъм" на нашата фирма  Party  Другата година ще искрам и курсовете за ловец  Party
Ходене е решението на нашите проблеми, до като боли знам че не може  #Crazy аз не можех повече от 5мин да ходя и ли стоя прав, и всички доктори ме оперираха  #2gunfire а сега съм като младо козленце  Joy



Мерси! Simple Smile

Всъщност това разтягане е по-точно лягане и висене под лек наклон за 5 минути на уред на фирма Кетлер. Няма болка, няма натоварване. Идеята е да се разделечат прешлените, но процедурата е абсолютно ненатоварваща. Отразява ми се доста добре - по-скоро разтоварващо. Доколкото чета за екстензиите - няма абсолютно нищо общо. А разбрах, че и йогите често практикуват стоене с главата надолу Simple Smile
Тук ъгълът е щадящ и е в зависимост от състоянието.
Да не говорим - че позата е абсолютно невинна - практикува се постоянно във фитнес салоните - сещате се, при коремните преси под ъгъл... Е в случая не се правят коремни преси, а само си лежиш Simple Smile

Много съм любопитна от резултата от всички процедури, на които съм подложена. Надявам се да мога да се похваля с подобрение след тях... така се надявам Simple Smile

Но дотогава има време и ще ви държа в течение.

Моля  Hug
за разтягането както си прецениш  Peace
мисля че процедурите са ти хубави и ще има резултат, аз от лазерът бях доволен имаше резултат при мен,а  докторката тогава искаше ако няма резултат от него да ми прави акопунктура  #Crazy но ми се размина  Mr. Green Та за това си мисля че са добри.

...........Ако имаш възможност лягай и вдигай краката Laughing по няколко пъти на ден поне за час........

не учи момичето на такива работи, че ще има други проблеми после    passifier Joy

Общи условия

Активация на акаунт