На добър час, скъпи Първокласници, Набор 2003г., уч. 2010/11г.!!! - 11

  • 22 765
  • 743
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Привет и от нас.Много отдавна не съм писала,но време никакво,като те грабне живота и не усещаш кога е отлетяло времето.
 Първокласниците са в СОУПЧЕ "АЛ Пушкин"-Варна-има ли други дечица от наборчетата в това училище.
 Много са трудни чертичките,сега учим и песен на руски,преди това по музика пак песен,вече им пушат главичките.
 Доволни са от училището и съучениците,особено Марти,всеки ден с нови приятелчета се връща.На Влади му е по трудна комуникацията,но с времето ще намери и той приятелчета.
 На занималня не ходят,защото е платена,така че и аз съм в първи клас.
 Успехи на всички с чертичките

# 316
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Росита, добре си се завърнала  Hug

Алекс отказа бирената мая и сега аз си я пийвам  Mr. Green Той е на клеева тинктура и истинска бира  Laughing
Кимба, бързо оздравяване  Praynig Инфлуцид  newsm78

Днес голям гаф направих  Embarassed. Бях се заблудила, че ще имат 5 часа, а те са имали 4. Миличкият, бил е доста притеснен като е излязъл и е видял, че ме няма....Добре, че беше едно майче на негова съученичка та ми звънна, наглеждаше го и докато пристигна в училището. Изстрелях се веднага, такова бързо ходене скоро не бях развивала, количката с малката направо подскачаше....

Ако не видях че си от Пазарджик щях да си помисля че си майка на наш съученик. Същата история. Децата бяха в една група но сега се паднаха в различни класове. В петък взех Алекс и гледам другото стои на стъпалата и реве за майка си. Оказа че й нямам тел. записан на моя, че докато го намеря.... ooooh! Намерих майката, мислела че имат 5 часа. Та докато измоля госпожата му да ми го даде, щях да закъснея за детската кухня. После аз бягах с две деца и количка по улицата но поне детето се успокои и намерихме майка му.

# 317
  • Мнения: 14 133
Роси, добре завърнали се с близнаците.

# 318
  • Мнения: 729
Днес голям гаф направих  Embarassed......

Ако не видях че си от Пазарджик щях да си помисля че си майка на наш съученик. Същата история. Децата бяха в една група но сега се паднаха в различни класове. В петък взех Алекс и гледам другото стои на стъпалата и реве за майка си. Оказа че й нямам тел. записан на моя, че докато го намеря.... ooooh! Намерих майката, мислела че имат 5 часа. Та докато измоля госпожата му да ми го даде, щях да закъснея за детската кухня. После аз бягах с две деца и количка по улицата но поне детето се успокои и намерихме майка му.

Ели, да сте живи и здрави отзивчивите и добрички майчета  Hug. Не знам къде ми е бил акъла... ooooh!
Слави ходи на у-ще без телефон, но в джобчето на раницата му бях сложила записани моя тел. и тоя на баща му , ей така, за всеки случай.... и ето, че потрябва...

Кимболина, бързо оздравяване  Hug. Щом не иска да яде плодове и зеленчуци, не е лошо да му даваш витамин С, или на хапченца, или на ампули.


# 319
  • София
  • Мнения: 4 397
Давам Мултисаностол, ще взема да пробвам и бирената мая и рибеното масло и не знам още какво  Mr. Green
Сега се оглеждам за сокоизтисквачка, като не иска да яде плодове ще пие. Имаме цитроспреса и минала зима се спукаха да пият сокове от нея, сега и другата машина ще взема, защото на мен нали ми сложиха брекети на дърти години ще ставам с хубава усмивка  Mr. Green, и ми забраниха да отхапвам с предните зъби и като гледам ябълки така ми тека лигите, чеееее , а аз пък умирам за плодове всякакви, аз и друго много не ям ама без плодове не мога мъж ми също ама тоя Митко на кои се е метна не знам  Close
Росита драго ми е да те видя  Hug

# 320
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Росита Hug
Точно и аз щях да пиша за клеевата тинктура.Използвам  я също  в първия момент още като разбера,че нинджата е със запушен нос.Сребърната вода и клеевата тинктура са на особена почест в къщи Peace
п.п.
Стана ми смешно,като видях колко малко постове има днес-значи можело Wink

# 321
  • София
  • Мнения: 15
Привет и от мен! Почти не съм писала в тази тема, но ви следя редовно. На Марти му харесва в училище, вече започнаха с бастунчетата и незнам защо, но по добре се справя с тях, отколкото с чертичките. Искам да ви се оплача, в петък отиваме да го вземем и никой от неговият клас няма, ни родител, ни госпожа. Помислихме, че все още не са излезли, но се оказа, че моето дете играе баскетбол със големите, госпожата му никаква я няма. В момента тя сигурно е  спокойна понеже не сме звъннали да я търсим, но може ли така да остави детето само да си чака, дори декларации писахме, кой може да го взима от училище, а дефакто тя не знае кой и кога е взел моето дете. Искам да отбележа, че и ние и двамата родители сме с нарушено зрение и сме предупредили госпожата и въпреки това тя го е оставила сам. Много съм притеснена. Знам, че не са вече в детската градина, но все още са малки и това е ново за тях. 

# 322
  • Мнения: 14 133
Дано поне пресни плодови сокчета да пийне Митко. Сашо е още навън с Алекс. Голяма игра му удариха днес. Като се върне "ще го пера с дрехите". Ужасно е мръсен.

# 323
  • Мнения: 14 133
Yaneva, много неприятна случка.

# 324
  • Варна
  • Мнения: 1 037
  Благодаря ви момичета за посрещането.Влади с плодове и зеленчуци проблеми няма,дори преди два дни прочетох някакво изследване,че редовното хапване на оранжеви зеленчуци,особено моркови,води до по голям ръст и съвсем се амбицира,Марти е друг проблем,но решавам нещата  със сокове-макар и по-малко,пак успява да приеме плодове,които при никакво положение не би ял.
 Ние почти два месеца редовно ходихме на плаж,надявам се с това да съм ги закалила достатъчно и леко да изкарват вирусите и настинките.Всяка сутрин преди училище им правя чай от мента и мащерка-било много полезно особено при стресовата ситуация  в момента.

# 325
  • София
  • Мнения: 1 783
Ния падна жертва на училищния сопол, но не е с  висока температура, а брат и го хвана преди два дни. Давам витамин С и чай от мащерка, риган и кантарион, собственоръчно съм ги брала и сушила. Мисла да започна да им давам ехинацея и цитросепт профилактично от понеделник. Предишните сезони имаше добър ефект.

# 326
  • Мнения: 544
"Цитросепта" и при нас е изпитано средство. Много съм доволна. Тони когато имаше варицела аз го приемах в ударни дози, защото не съм карала и ми се размина. Толкова ме беше страх да не пъпчасам  Sick
Аз също започвам да го давам от другата седмица.

# 327
  • София
  • Мнения: 4 885
Здравейте!

И аз съм мама на първолаче и с интерес ще следя темата. Моят син не гори от ентусиазъм за училище или по-скоро- на училище му се ходи, но не му се учи. Simple Smile
Все още пишат чертички по български, а в тетрадката по математика виждам вече по една страница с "единици", както и знаците за сравнение.

Снощи ми сподели един бисер: "Мамо, аз не искам да съм толкова висок. Стърча над другите деца като пръст от скъсан чорап." Simple Smile Смях се доста на това сравнение, а той взе, че се обиди.

Иначе искам да ви попитам- във всяко училище ли дават сутрешна закуска на първолаците?
Аз вчера намерих един домат в раницата и чак тогава разбрах, че им дават закуска. Няма кой да ми каже естествено, а според две мои познати, в техните училища закуска няма.

Ние досега караме на сандвичи от вкъщи и чакам с нетърпени да заработи стола от понеделник, за да може да се храни там. Цената на купона за обяд дали навсякъде е еднаква?

Ежедневно ме връхлитат толкова много въпроси. Имам чувството, че съм много по-объркана от моето дете по отношение на тази първа година в училище.

# 328
  • Мнения: 922
Здравейте и от нас!
И ние сме от рядко пишещите, но е цяло приключение да ме допуснат до компютъра, а още по-голямо да ме оставят да напиша нещо.

Моят първокласник засега ходи с желание на училище и домашни пишем с желание и старание, но само това което е казала г-жата и нито черта повече  Mr. Green А г-жата дава по 1 страничка ченгели и  1 стр. по математика.
Аз се чудя вашите деца упражняват ли се в отделна тетрадка или направо на домашната пишете.
Закуски им дават всеки ден и два пъти седмично плод. Досега са им давали ябълки и веднъж праскови.
Бързо оздравяване на болните. И аз съм много доволна от Цитросепт  Peace
                    

# 329
  • София
  • Мнения: 4 397
От доста хора съм чувала само хубави и положителни неща за Цитросепта.
Как се дава това чудо на деца.

Общи условия

Активация на акаунт