На добър час, скъпи Първокласници, Набор 2003г., уч. 2010/11г.!!! - 11

  • 22 762
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 849
Eтиа, много неприятно; и аз щях отида да говоря с родителите и детето Peace

Моята ученичка сутринта тръгна с едно плюшено куче, което има от 10-месечна и до преди година и нещо ходеше навсякъде с него  Rolling Eyes Какво се сети сега за това куче не знам, но сутринта като се запъна на вратата, кучето, та кучето, гушнала го и не го пуска. Та така - с ученическа раница на гърба и плюшена играчка в ръце Confused

Нали се чудех, че повечето от първолаците имат и допълнителни помагала освен основните - ами вече и ние имаме  Confused Вчера им раздали по два сборника със задачи по математика (хич не са малки, кога ще ги решават не знам) и по един по БЕЛ; както и учебника по английски - Hello, издание на Просвета (предпочитах да учат по английска система, ама карай)

Аз на този етап не бих я пуснала сама да ходи до училище, ако трябва да съм честна дори не знам кога ще се осмеля.

# 676
  • Мнения: 729
Е, Mam4е  Hug, мерси, а аз за твоя Дани въобще не съм се съмнавала, че ще е от отличниците на класа  Simple Smile, такова впечатление имам за него... малко стеснителен, много старателен и прилежен...

Някъде напред в темата сте дискутирали въпроса за триенето на грешките и дали е необходимо...., та да споделя и аз.... Simple Smile

Пишат с химикал от самото начало..., та триенето на грешката става почти невъзможно...., но

днес гледам в учебника по математика оградена единица, написана не през квадратче, а в съседното, питам го моя човек защо я е оградил, а той каза, че е сгрешил и затова я е оградил....  Господинът казал , че открита и осъзната грешка от децата , щом е оградена, вече не е грешка  Simple Smile, а триенето е забранено...
 Много ми допадна това решение.

Етиа, много неприятна ситуация, но то не може да продължава все така... , трябва да говориш с родителите.




# 677
  • Мнения: 14 133
Сашо вчера си взе една количка в джоба на училище.  Wink
Ученичета, но все пак са малки дечица.  Hug
И други първолачета съм виждала да крачат към нашето училищее с плюшена играчка в ръчички.  Wink

# 678
  • Мнения: 1 507
А, като споменахте играчки, се сетих и аз - тази сутрин беше понесла един огромен плюшен динозавър, който е в безумно цикламено, ярко зелено, жълто и с червен изплезен език ooooh!, аз лично по-грозна играчка в живота си не съм виждала. Тя обаче, освен, че твърди, че е хубав, най-редовно спи с него.
Та днес се беше приготвила да го образова и него, но се намесих решително Grinning

# 679
  • София
  • Мнения: 3 421
Утре ще говоря с родителите, няма да искам пари, просто ще ги уведомя, че ако се повтори друг път ще ги търся от тях. Да обяснят на детето. Дано да ме разберат правилно.

Установих, че в семейства, в които няма хора с очила - родителите просто не са намерили за нужно да обяснят на децата, колко са важни очилата за хората, които ги носят, колко е важно да се пазят очилата, че не са играчка, че са скъпи. Просто не им се налагало да проведат такъв разговор и затова стават после проблеми като при нас.

В детската имах няколко съвсем добронамерени разговори с родители, които въобще не знаеха, че децата им си слагат очилата на Люби(което и за тях е вредно). А децата са били любопитни.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 885
Това дали едно дете ще се прибира само след училище, явно е свързано с индивидуалните възможности на всяко дете и с нагласата на майка му.
Моя приятелка, чиято дъщеричка също е първолаче, и е дала ключ от входната врата и от външната домашна, и тя всеки ден след занималнята, се прибира сама вкъщи. После чака някой от семейството да се прибере от работа или училище.
Лично аз не мога да взема такова решение на тоя етап, но явно има майки, който го правят.

# 681
  • Мнения: 7 201
Е, Mam4е  Hug, мерси, а аз за твоя Дани въобще не съм се съмнавала, че ще е от отличниците на класа  Simple Smile, такова впечатление имам за него... малко стеснителен, много старателен и прилежен...

Някъде напред в темата сте дискутирали въпроса за триенето на грешките и дали е необходимо...., та да споделя и аз.... Simple Smile

Пишат с химикал от самото начало..., та триенето на грешката става почти невъзможно...., но
Ейй, Танита много мило, така добре си усетила моят Дани.. през нета.Благодаря ти, мила! Hug Heart Eyes
Мамо Цоци,  Hug
А като спомена химикалът... Също пишат с химикал, и аз нали съм му оставила гумичка в раницата и той ми казва един ден:
"-Мамо, тази гумичка не работи!
А аз:- Как не работи??
-Ами не може да изтрие написаното с химикала..." hahaha hahaha
май доста се разприказвах днес ...  Blush

# 682
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Лично аз не мога да взема такова решение на тоя етап, но явно има майки, който го правят.

И аз не мога да го взема сега, за това ми дете. За първото нямах избор, нямаше кой да я взема. Пък и тя още тогава беше по-отговорна, отколкото е редно за 7 годишно. Посрещах я до края на септември и оттам нататък не само се прибираше сама, ами и вземаше сестра си от градина. Дано никога да не ми се налага да преживявам този период отново.

# 683
  • Мнения: 2 575
ха, вчера и Ясен поиска да се прибира сам, което при нас е различно - просто го карат с бус и спира на отсрещния тротоар. Но......не бих имала нищо против, стига да не ми се налага АБСОЛЮТНО всяка вечер като слизам да го посрещна да чакам 5 мин първо в едната посока, а после с него още толкова обратно, за да пресека Иван Асен ( за София става дума) - безумно движение е  по това време( 17:20-17:30) и в двете посоки,лудница някаква. И как да го оставя да пресече сам като гледам как никой, наистина никой шофьор не прави жеста да ни пусне за 2 секунди да минем като сме двамата Close

# 684
  • Мнения: 775
Нашата детегледачка била в задръстване и закъснява, сега ако си тръгне госпожата, ще го остави детето при охраната. Само това му трябва, дето е толкова притеснен.  #Cussing out

# 685
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  И на мен утре ми предстои разговор. Едно дете, няма нужда да споменава - най пълното дете в класа системно душало Светослав за вратлето.  Twisted Evil Мдааа, утре предстои сериозен разговор. Дали в семейсктвото приемат такова отношение,дали като си по едър трябва да тормозиш най дребния. Едни такива въпроси ми се въртят из главата.  newsm78 Утре ще ги обсъдим с бабанката и родителите му.Че да видим до какви изводи ще стигнем. Дали да въоръжавам слаботелесния си син от сега.

# 686
  • Мнения: 1 096
anssi, дано не се наложи детенце да чака много.

Днес не останах изобщо доволна от това как Марина си написа домашната. Толково криви Е-та не съм си представяла, че може да има. Поговорихме си с нея с баща ѝ, а тя като ревна... колко се била старала, как не била бързала и т.н. Обеща, че утре ще се постарае повече с домашната.

При нас не дават никакви поощрения засега. Госпожата само отмята с червено, когато е проверила домашната.

# 687
  • Мнения: 775
И аз съм в ужас от подобни сблъсъци и тормоз. Моят е много отстъпчив и дори няма да се защити.

# 688
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Амбър, дано родителите излязат хора и вземат мерки  Praynig
Етия, много неприятно. Дано и при теб разговора има ефект  Praynig Веднага спретнах разговор с Алекс по тоя въпрос.
Браво на Дани  Hug както и на другите прилежни ученици  Hug

И за миг не си и помислям да оставя Алекс да се прибира сам. На 20 мин. е от дома + оживена улица  Naughty, по никой начин.

Много съм завеяна. Днес раницата чупеше рамене. Като започнах да изваждам нещата от вътре се оказа че съм сложила папката Математика а те днес нямат.  Embarassed А детето я носи през целия път на връщане  ooooh!
И неговата 2-ка е доста грозна но ще тренира повече и ще придобие форма. Иначе за сега се справя добре, но много се уморява.

# 689
  • Мнения: 1 507
A m b e r, пожелавам ти човешки и резултатен разговор! При нас засега подобни сблъсъци няма или поне Таня не е потърпевша от тях, та не научавам.
Имат ужаааааааааааасно много домашни. Учителката каза, че в техния клас е най-натоварено в това отношение, днес я взех в 17.30 и току-що беше приключила newsm78. Отделен е въпросът как се е справила - толкова "прилежно", че се наложи и аз да й дам едно листче за упражнение!

Общи условия

Активация на акаунт