ТРЕТИ клас, уч. 2010/2011 г.

  • 56 796
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 179
Ние по-скоро сме от грозно пишещите - дори на моменти не се разчита,но за сметка на това - вярно.И двамата с баща му пишем красиво,но при нас се изискваше краснопис,а сега - явно нещата са променени.И двамата ми сина пишат грозно.
Нервирам се и обяснявам,че освен да е вярно трябва и да е четливо,но .....
С домашните се справя за около час,но с пазарлък "първо малко на РС,да си поиграя ...." Домашните са им малко ,но правим диктовка и работи с помагалата
на "Слово".
Действително по англ.пише по-красиво,нямам обяснение.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Днес стана въпрос за краснописа и ето-моята ми носи диктовка,която госпожата обявила за най-хубава. Mr. GreenХем без грешки,хем красива.Можело значи.Деяна пише винаги без правописни грешки(според госпожата било вродено),ама като се постарае и с краснописа,става чудно.Обаче краснописът ту го има ,ту го няма. Mr. Green.
По английски и аз забелязвам по- красиво изписване на думите. newsm78

# 677
  • Мнения: 2 175
Имаме първа двойка.. Twisted Evil
Сега ще си преписва и оправя преразказа.. Crossing Arms

# 678
  • София
  • Мнения: 3 614
kikaha1, и аз подозирам,че е вродено.Росен никога не  е правил правописни грешки,дори в първи клас и имам чувството,че просто се е родил с езика някак.Аз между другото също съм била така и по български и по английски-дори на непознати думи нямах проблем с правописа.

# 679
  • Мнения: 2 179
Генът си е ген,но някой неща се придобиват с много труд ,амбиция и мотивация!
Все пак ,по-добре вярно !

# 680
  • Мнения: 107
Пише грозно - вече не знам колко пъти сме си говорили по въпроса... Примирила съм се, само да е четливо и вярно.

От друга страна аз пиша уж красиво, но много нечетливо и с много завъртулки...  Rolling Eyes

Таткото ни пише грозничко, младежът има почти същия почерк обаче - не знаех, че и тези неща се предават по наследство.  Wink

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 22:14 от viroglavka

# 681
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Добър вечер  дами  Hug да се разпиша за малко и аз. Чета за краснопис пишете, при нас има някакъв напредък, почна да и се разбира вече. Опитва се и се старае повече което направо ме учудва, но и ме радва. При френският е друга тема, учителката им от 1ви и 2 ри клас изискваше да пишат с някакъв почти готически шрифт  Shocked който изглежда много красиво и абсолютно неразбираем Tired. Опитвам се да я науча на нормален шрифт , но уви никакъв резултат.

# 682
  • Мнения: 107
ааа, забравих - и при нас на латиница се пише по-четливо от на кирилица... Чак ме е яд понякога.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 2 059
Малко се забавих, но  Embarassed
ето обещаната табличка с транскрипциите по английски, която е дала нашата г-жа:
http://julisa.snimka.bg/other/la-redoute.217214.21114910

# 684
  • София
  • Мнения: 39 940
Малко се забавих, но  Embarassed
ето обещаната табличка с транскрипциите по английски, която е дала нашата г-жа:
http://julisa.snimka.bg/other/la-redoute.217214.21114910
О, мерси много. Копнах си jpg-а, утре ще принтирам. Ще й свърши работа Simple Smile
Още веднъж благодаря   bouquet

# 685
  • Мнения: 514
И ние сме от спокойните по отношение на домашните - караме я лекааа-полекааа.... и изведнъж се сеща, че има незнам си какво филмче от 18,30 и се почва бързането. Научи наполовината по някой предмет и иска почивка, а му остава примерно още 10 минути работа - направо ме побърква. Иначе иска да се справя добре в училище - не че е бележкар, но се кефи като се справя добре.
Писането не му е добре - ту много малки букви, ту изведнъж грамадански. И грешки, грешки .....
По английски пише по-добре, може би защото пише с печатни букви - така им е показано.

# 686
  • София
  • Мнения: 320
За краснописа и аз да се изкажа. Пише красиво, когато поиска. По английски е по-зле. От как ходи на занималня, не ме е ангажирала с домашните си, за което съм доволна. Преди здраво ми пилеше нервичките, докато напишеМ домашните, макар че се опитвах, да я науча на самостоятелност.
Веднъж се обади от занималнята да ме попита дали може по английски да си напише домашното у дома. Знаех аз , че ме вкарва във фим. Госпожата взе телефона и ми обясни, че изненадващо за нея, заявила, че не желае да си напише домашното и това е. Запънала се като магаре на мост. В крайна сметка се оказа, че тази госпожа е лошата (има и друга, която пък е добрата) и Вероника се опитва да и върти номера. Написа си домашното де. После си поговорихме и се надявам, да не ме поставя в такова положение друг път.
Подозирах аз, че може да се наследяват и такива неща.  Simple Smile Вероника изтърва букви от думите, обикновено последните, точно както и аз на нейните години. И математиката не и е силната страна, както и на мен. С тази разлика, че аз  наваксвах с повече труд и се справях, а тя за сега се очертава с 5 по математика. Жалко, че не е наследила от баща си склонност към математиката. На него прилича само външно.  Laughing

# 687
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Деяна днес пак е екскурзиантка.  Mr. Green.Този път разходката е до Преслав, Плиска и Мадара.
Има 4 по физическо-за толкова е покрила нормативите.Ядосва се ,ама това е положението.Много й се иска да е пъргава като козичка.Успокоявам я аз, че нейните способности са други,пък тя си мечтае да скочи 2 метра. Rolling Eyes

# 688
  • Мнения: 180
 Нашата кака не е споменавала за покриване на каквито и да е нормативи по физическо.Има 6...но незнам какво точно правят.. Thinking  трябва да я попитам по-подробно. Иначе и ние ще ходим на екскурзия,  до село Красен- Добричко.Щели да посетят училището(там Йовков е творил, поне тя така каза ) и щели да имат нещо като спортни игри и състезания.Изяви голямо желание да ходи.
 

# 689
  • Мнения: 514
Дани за сефте тази година не е освободен по физическо, защото сам изяви желание да си го кара. Предните две години го освобождавах, защото е дюстабан, а и не толкова заради това а защото непрекъснато се разболяваше след като хуууубаво се изпоти по физическо и след това си стои с потните дрехи. Не е от най-подвижните, но има две 6-ци в бележника, за нормативи нищо не ми е казал. Обикновено играят народна ако е хубаво времето, а когато е лошо играят някакви упражнения в класната стая newsm78

Общи условия

Активация на акаунт