Как се пригатвяте zа Коледа?

  • 2 167
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
Само като гледам улиците как вече са украсени и ми се иска, да започна веднага с коледните декорации в къщи. Но не знам тази година как ще съчетаем Ерик-Белята и елхата на едно място? Thinking
По принцип, украсявам огромна изкуствена елха, слагам лампички по прозорците и имам доста новогодишни керамични фигури, които разпределям по всички стаи. Коледната покривка, салфетки и свещи, са задължителен елемент на масата. Но ги ползвам само за украса, защото винаги на Коледа сме в свекърва ми.
Много е красиво, когато всичко е украсено, изпълва ме с настроение.
Даже съществува конкурс за най-добре украсена къща. Жалко, че живеем в апартамент  Confused

# 16
  • Мнения: 179
Само като гледам улиците как вече са украсени и ми се иска, да започна веднага с 
Даже съществува конкурс за най-добре украсена къща. Жалко, че живеем в апартамент  Confused
По повод конкурса - в Чикаго ерията има един квартал, чийто кмет всяка година дава награда от 10 000 USD за най-красиво украсена къща , вследствие на което по коледните празници там е малка приказка от свтлини и съответно върволица от коли минаващи да гледат украсата  Simple Smile.

# 17
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте Grinning

За Коледа започвам да се подготвям 3-4 седмици преди това - пека медени курабии украсени с белтъчна глазура(много обичам да ги украсявам). Правя си венци - на мен и на свекърва ми и бабата на мъжа ми(те се правят тук според обичая 4 недели преди Клоледа). Освен това тук има обичай да се приготвят колкото може повече видове дребни сладки. Подаръците купувам постепенно - като видя нещо интересно и го свързвам с даденият човек. Само на Сами избирам 2-3 неща от дългият списък с играчки, който е направил:))Много обичам красиво опаковани подаръци и винаги отделям специално време за опаковката - хартия, панделки, шнурчета и тн. На прозорците налепвам правени от мен и мнoгoкратно лепящи се на стъклото коледни картинки а отвън в продълговати саксии коледна украса. празничната маса се подразбира от самосебе си, макар че на Бъдни вечер(тук също се празнува) сме поканени на вечеря у свекърва ми! Елхата я украсяваме 2-3 дни преди Коледа - купуваме живо дръвче, въпреки опитите ми да накарам мъжа ми, който иначе се пише еколог, да си купим изкуствено дръвче! В едно обаче е прав - нищо не може да наподоби мириса на истинското дръвче! Украсявам елхата само в два цвята(не обичам шарения) и много от изпечените курабийки - после мъжа и сина ми ходят да си ги късат директно от там:)) Ами това е, но тази година незнам дали ще се справя с всичко, тъй като Дани не ме оставя на минутка Rolling Eyes Grinning

# 18
  • Мнения: 221
Тук ве4е отдавна се продават Коледни не6та. За мен е супер рано и въоб6те не ми е интересно. Ние в къ6ти украсяваме като наближи. А някъде към средата на декември мъжът ми оки4ва цялата къ6та с лампи4ки, на покрива и около прозорците и като стане тъмно (а в Дания е много тъмно през зимата) става много красиво. 4ак след Нова Година махаме светлините. В къ6ти си украсявам с Коледни све6ти4ки, джудженца и разни малки не6тица Simple Smile Купувам си и Коледна звезда, за6тото много ми харесва. За манджите зависи къде сме, но по4ти винаги аз приготвям датския коледен десерт, който се казва Ris alamande. На български казано-мляко с ориз, оба4е му се слага сметана и натро6ени бадеми. Оба4е мъжът ми все ме хвали, 4е аз най-добре го приготвям и затова държи ние да го носим, където отиваме Simple Smile Ина4е тук се яде патка, пуйка или кой каквото си иска друго, а за Нова Година пове4ето ядат риба. Но ние не сме много по традициите, така 4е каквото дойде и ни се яде Simple Smile

# 19
  • Мнения: 810
Ох колко топличко ми стана от тази тема  Heart Eyes Коледа и Великден са ми любими празници. За Коледа купувам дръвче, обичам да ми мирише на смола и окрасявам в два или три цвята. Миналата година в Канада видях много красиво дърво с оранжеви, зелени и мисля жълти топки и си го "присвоих" Simple Smile. Бъдни вечер най-много ми харесват ястията и правя много, любимото ми е фасул на фурна с чорбаджииски чушки и кисело зеле.
Тази година се прибираме в БГ и съм страшно щастлива  Grinning Дано и сняг завали, много ми липсва снежната Коледа и Нова година.


natalyna как се правят курабиите   chef Ще ми дадеш ли рецептата? 
mimozadk   десерта звучи страхотно! Мога ли и теб да изнудя за рецепта  Mr. Green
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Сега ще напълним темата с рецепти Wink
Pumpal, ти ще споделиш ли рецептата на твоя фасул на фурна с чорбаджииски чушки и кисело зеле.
На коя се викаше чорбаджийска чушка?

# 21
  • Мнения: 810
Веднага споделям  Grinning

Сваряват се киселото зеле и фасула отделно. Запържва се после червен пипер с кромид, събират се зелето и фасула, подправят се със сол и джоджен. После се изсипва всичко в тавичка и отгоре се подреждат чорбаджийските чушки

http://www.strong-bg.com/products/chorbadjiiski_4u6ki_2.jpg
http://www.strong-bg.com/products/chorbadjiiski_4u6ki_1.jpg

# 22
  • Мнения: 3 461
Вчера се върнахме в Бахрейн от Дубай и на летището едни елхи греят,едни чудеса,всичко обляно в светлини,да не повярваш,че си в мюсюлманска страна. Simple SmileСтрахотно настроение обаче се създава.Магазините са пълни с украси от миналия месец още и аз редовно се изкушавам да прибавя още нещо към огромната колекция от коледни украшения. Тази година живот и здраве,смятам да започнем в началото на следващия месец,за да й се радваме по-дълго.Днес дори купих първия коледен подарък за полу-тинейджърката,nano i-pod,обаче мъжа ми ми чете едно конско как трябвало да го запазя за себе си и,че  не трябвало да им предоставяме моментално всичко,което излезе на пазара и ми развали настроението. EmbarassedИначе и аз искам по-рано да купя всичко,а не да се чудя до последно.През декември имаме три рождени,два именни дни,освен Коледа и Нова Година,та доста нанагорно ще ни дойде. Simple Smile

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna как се правят курабиите   chef Ще ми дадеш ли рецептата? 


Извинявам се, чак сега видях и веднага пиша рецептата!


Новогодишни(коледни) медени курабии за елха

250г пудра захар
3 яйца
120 г мед
400-500g брашно(колкото поеме)
1 ч.л канела на прах
1/2 ч. л джинджифил на прах
1/2 ч. л мускатов орех на прах
щипка карамфил
1 белтък за намазване

Глазура:
140г пудра захар
1белтък
няколко капки лимон

Приготовление:

Разбиват се яйцата със захарта, прибавят се меда, подправките и постепенно брашното да омесването на меко и гладко тесто. Разточва се на посипана с брашно дъска около 4 милиметра тънка кора и се изрязват различни формички. нареждат се в намаслена тава и се пекат около 10-15 минути на 160-170°Ц Още топли се намазват с разбитият белтък.

Глазура:

Пресятата захар се смесва с белтъка и лимоновият сок и се разбива на гладка маса. Слага се във фунийка и се украсяват вече изтиналите сладки!


Изглеждат така:

Последна редакция: сб, 12 ное 2005, 11:02 от natalyna

# 24
  • Мнения: 1 854
Аз отсега започнах да си купувам коледни украси - една кьщичка, зад която има поставка за свещ и когато се запали свеща, прозорците "светват" и ми сьздава много уют и настроение.
Купих си нови цветни лампички, коледни панделки, коледни щипки сьс Санта Клаусчета Mr. Green и тях ще си ги накича на едни растения, които приличат на малки елхички.
А вчера си харесах в едно списание едно коледно селце разположено на плоскост, с кьщички, шишарки, сняг и снежни човеци - та не е трудно да си издокарам едно такова и сама Grinning.
Прави ми впечатление, че повечето коледни играчки за елхата които тук видях са направени в ЧЕШКАТА РЕПУБЛИКА Wink. Страхотна красота и изящество! Иде ми всичките да ги изкупя......

# 25
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Прави ми впечатление, че повечето коледни играчки за елхата които тук видях са направени в ЧЕШКАТА РЕПУБЛИКА Wink. Страхотна красота и изящество! Иде ми всичките да ги изкупя......

Да, тук има много добри фабрики за стъкло и има много краси неща но са доста скъпи! А украсата на всички е ръчна изработка:))

# 26
  • Мнения: 1 854
Прави ми впечатление, че повечето коледни играчки за елхата които тук видях са направени в ЧЕШКАТА РЕПУБЛИКА Wink. Страхотна красота и изящество! Иде ми всичките да ги изкупя......

Да, тук има много добри фабрики за стъкло и има много краси неща но са доста скъпи! А украсата на всички е ръчна изработка:))


Спомням си филма "Якоб стькларя"...и как се издухваха стьклените изделия....много ми е било интересно как от нищо става шедьовьр Grinning

# 27
  • Мнения: 1 768
Ами аz zапо4нах ве4е малко по малко с коледните украси.Гледам да ги купувам постепенно,4е наведнъж бая 6е ми се увидят..Доста пари са си това.В4ера си купих 4ове4ета zа перваz на проЗпрец,дядо коледа,снежни 4овеци.Купих и ваденки коледни zа проЗорци.Днес мисля да ида zа лампи4ки и коледен венец..Дано намеря не6о иЗгодно.. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 854
Днес мисля да ида zа лампи4ки и коледен венец..Дано намеря не6о иЗгодно.. newsm78

Моите лампички ги взех за 67 цента Shocked, а са страхотни, 20 броя в различни цветове. Поне лампички и венци на изгодни цени има, пьк и качеството им е добро, с гаранция са, така, че пази касовата бележка, ако има фал.

# 29
  • Мнения: 1 768
Днес мисля да ида zа лампи4ки и коледен венец..Дано намеря не6о иЗгодно.. newsm78

Моите лампички ги взех за 67 цента Shocked, а са страхотни, 20 броя в различни цветове. Поне лампички и венци на изгодни цени има, пьк и качеството им е добро, с гаранция са, така, че пази касовата бележка, ако има фал.

От къде вЗе лампи4ките?

Общи условия

Активация на акаунт