След "1001 нощи" - Приказката прелива в една "Безкрайна песен" - 145 (4)

  • 31 486
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 617

                           
                                  İLK 100 PROGRAM /HEDEF KITLE : TOTAL ( Tarih :21/09/2010 )
Sıra   Program Adı                     Kanal   Rating (%)   Share (%)
1   OYLE BIR GECER ZAMAN KI      KAND      8.59                      24.04
2   ASK VE CEZA                        ATV        6                     16.77
3   BITMEYEN SARKI                        ATV       5.85                     19.48
4   PAPATYAM                      STAR       5.3                     14.51
5   OYLE BIR GECER ZAMAN KI (TKR)KAND       4.89                      16.07
6   DENIZ YILDIZI.                        FOX       4.66                      15.93
7   UGUR DUNDAR'LA STAR HABER      STAR       4.26                      15.57


              Здравейте!
         Това е рейтингът на филма.Има и още една класация, където той е на второ място!!!! Hug


                   

# 16
  • Мнения: 617
İLK 100 PROGRAM /HEDEF KITLE : AB ( Tarih : 21/09/2010 )
Sıra   Program Adı   Kanal   Rating (%)   Share (%)
1   OYLE BIR GECER ZAMAN KI   KAND   9.92   28.47
2   BITMEYEN SARKI   ATV   6.44   20.93
3   PAPATYAM   STAR   5.49   15.38
4   M.ALI BIRAND'LA KANAL D ANA HABER   KAND   4.98   20.29
5   ASK VE CEZA   ATV   4.93   14.13
6   UGUR DUNDAR'LA STAR HABER   STAR   4.91   19.14
7   OYLE BIR GECER ZAMAN KI (TKR)   KAND   4.45   14.3

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 078

      ЗДРАВЕЙТЕ, РОМАНТИЧНИ МОМИЧЕТА!    Hug Hug Hug

      АША, Благодаря ти, че се грижиш за красотата и уюта на нашия дом!

     

      Така ни оплетоха тези сценаристи в паяжината си, че ни карат  да  се вълнуваме за съдбата на Ферайе ( нали си е нашето момиче  smile3503 ), забравяйки че това е просто сериал!  newsm12 Снощи до късно си говорех сама в темата ! Embarassed Докато се засрамих и спрях да пиша, но не спрях да мисля ( май и насън   newsm78). И в един момент се замислих точно за това - Как една майка може да направи нещастни всичките си деца едновременно - с един замах, само с едно свое решение?!  newsm12

     - Е, относително лесно се справи с нежеланата снаха! Но не помисли за сина си!
А той ще е нещастен от своето решение, независимо дали ще се ожени за Селма, или не! Това е реакция  на наранена гордост. Но  няма да му донесе щастие! А миналото му показва, че той дълго време страда заради неправилните решения в личния си живот.

     - С един замах Захиде съсипа и живота на малкия си син! Месут е най-пряко потърпевш - любовта, която толкова години е изпълвала живота му - вече е невъзможна! И дали няма да се озлоби срещу Яман, въпреки че той в случая няма вина - защото не знаеше?!  newsm78 А май и Неджиб ще се опита да го настрои срещу агата?  newsm78

     - Остави пътят на Сервет към Ферайе открит! Той и без това само чака  знак от нея и ще захвърли семейството си. И така майката, която се грижи за доброто име на фамилията си - може да срине брака на дъщеря си!

     -  А Неджиб си е нещастен, защото не е първородния син. Тя отдавна го е унищожила като човек! Захиде без това не го зачита за нищо. Тя е недоволна от всичко, което прави Неджиб. И потъпква без да се замисли достойнството на жената-ангел, която си е взел за съпруга.  Затова само чашката го кара да се чувства значим и велик! И само тогава има смелостта да посегне към играчките на брат си - агата.

      Е, честито Захиде ханъм! Доволна ли сте от резултата?  Laughing

     

# 18
  • Мнения: 683
Ето и трейлъра на 5 серия с качения превод на Севи. Ако не се виждат събовете натиснете CC бутона  Peace

http://www.youtube.com/watch?v=b7ZW3L3-kqc

# 19
  • Мнения: 11 116
Момичета, супееееееер новина ! Сериалът на Берг е с по-добър рейтинг от сериала, който АТВ излъчва от 20 часа и от излъчваните в 20 часа сериали по всички други канали снощи, с изключение на Канал Д.

Варна, благодаря за хубавата новина! Радвам се от сърце! Не съм много учудена, защото за сериала мога да кажа - това е истинският живот, с неговите красиви и грозни лица, с вечната борба между материалните блага и моралните ценности, с неизменното правило "Аз обичам някого, но той обича друг/а/", с отношенията в семейството - правата на първородния син и усещането на по-малките деца, че са "делени", че са по-малко обичани...С факта, че бащата е глава на семейството, но всъщност майката е двигателят и в празник, и в делник. Тя е тази, която се стреми да устрои животът на рожбите си по свой модел и предпочитания. Някъде бях прочела: "Можем да дадем живот на децата си, но не и бъдеще..." Нека им оставим правото на избор, защото животът си е само техен и нека не забравяме без какво не можем - любовта, или можем, но ни е много трудно.

Гласувах за това, че Яман е с наранено достойнство, ръководена от случилото се и от превода на трейлъра. Няколко аргумента за личното ми мнение - Яман живее в малкия градец Урла - 15-20 000 човека население. Отгледан и възпитан в еснафско семейство. Успя да пръвъзмогне лъжите на Ферайе, да превъзмогне най-вече борбата вътре в себе си от това, какво ще кажат хората, държа се достойно със Селма - можеше да потъне в разкош, да умножи богатството си, да бъде най-исканият, най-желаният  зет в Урла, но той предпочете любовта в живота, пред богатството. Открито и без колебания заяви на майка си, коя е жената, която обича и , че ще се ожени за нея. Отиде при Ферайе с годежен пръстен, като само преди няколко часа бяха говорили и нищо не беше променено в отношенията им. Извъднъж Ферайе е отново в клуба и му наговаря думи, за които той няма и понятие. Яман не можеше да повярва нито на ушите си, нито на очите си. А от трейлъра също се вижда, че Ферайе нищо не му обяснява, а напротив държи се все едно той е някаква еднодневка, с която й е писнало да пие чай и да се вози на файтони. Тя е дълбоко наранена, но той...няма в случая вина.
Гласувах и за това, че може да има обстоятелства, които не знаем, не са известни, профилактично...Така става, когато няма диалог, когато всеки си има някаква истина за нещата, която не е споделена, и ... когато сърцето е разкъсано от болка и гняв...Стана много дълго, но...филмът става все по-интересен.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2010, 14:53 от Mydream

# 20
  • Мнения: 11 116
Планет, засрамих се от дългия си пост като се появи, но не мога да не споделя, че твоите мисли ме вълнуват изцяло в същата посока. Hug

# 21
  • Мнения: 11 116
Аше, благодаря ти за новата тема, за анкетата също!  bouquet  bouquet  bouquet
Очаквам твоят коментар с нетърпение! Колкото са повече коментарите и по-различни, толкова по-интересно ще бъде в темата... Hug

# 22
  • Мнения: 13 440

Варна, благодаря за хубавата новина! Радвам се от сърце! Не съм много учудена, защото за сериала мога да кажа - това е истинският живот, с неговите красиви и грозни лица, с вечната борба между материалните блага и моралните ценности, с неизменното правило "Аз обичам някого, но той обича друг/а/", с отношенията в семейството - правата на първородния син и усещането на по-малките деца, че са "делени", че са по-малко обичани...С факта, че бащата е глава на семейството, но всъщност майката е двигателят и в празник, и в делник. Тя е тази, която се стреми да устрои животът на рожбите си по свой модел и предпочитания. Някъде бях прочела: "Можем да дадем живот на децата си, но не и бъдеще..." Нека им оставим правото на избор, защото животът си е само техен и нека не забравяме без какво не можем - любовта, или можем, но ни е много трудно.


Mydream , не съм съгласна с теб, че майката е двигателят винаги, защото в другото семейство - това на Сервет - бащата е двигателят, майката общо взето се занимава само със своите приятелки, клюките и битовите подробности... Богатата еснафка от малкия градец... Силният образ е на Захиде, но не защото е майката, а защото фактически тя е главата на това семейство.

Аз гласувах също с първата опция - турските мъже по принцип са безкрайно честолюбиви и от това идват всичките им беди в отношенията им с жените. Говоря и за съвременниците ни. Естествено изключение прави Онур, но там случаят е друг.  Grinning

Но наистина във всеки отделен случай има толкова различни обстоятелства, различна възпитателна среда, различни фактори (напр. големият - малкият град, образованието и т.н.), че не можем да изведем общ извод. А освен това сценаристите също имат различен от всеки от нас житейски опит, на който се базират и драматургичните им решения.

Освен всичко това, анализите тук са условни, защото не сме гледали тази серия с превод и това прави оценките ни малко повърхностни. Засега обаче филмът много ми харесва и се радвам (Varna, мерси!  Heart Eyes), че има толкова висок рейтинг.
Всъщност как е на български заглавието на първия в рейтингите филм?

# 23
  • Мнения: 11 116
Здравейте и честит празник и от мен!!
"Един човек, който обича истински не би се спрял пред нищо, за да е с жената,която му е на сърце."/това е цитат от Janapl/И аз мисля,че Яман не е сигурен в чуствата си и затова се огъва под външния  натиск на майка си и чуждото мнение.
Пример си е нашия Онур,и той срещна съпротивата на майка Периде ,но....


Стеф, аз същото си помислих снощи - Онур не се отказа пред нищо, неговата любов беше изпепеляваща... Мъката и болката му също. Но това беше снощи. Днес на свежа глава ми минаха и следните мисли: Да, Онур не се спря пред нищо, но той има зад гърба си и черната нощ, след разкриването на причината за поискването на парите, той потъна и в угризения, освен, че  беше влюбен от първия миг, в който я беше видял. След това Шех нямаше тайни, тя беше това, което всички виждаха - горда, изстрадала, сама без близки, свободна - без мъж.
А Яман - е чист - той си даде сърцето, прие предизвикателството въпреки семейството си още в самото начало, и изведнъж попадайки в клуба - вижда не Ферайе, а Белгин. Ако Ферайе работеше не като певица, а като архитект, Яман никога нямаше да се откаже, а всички в семейството му щяха да се гордеят с неговата избранница, както се вижда Захиде почита учението. Според мен ролите са много различни.
Но по въпроса за истинските чувства те подкрепям, ако човек е сигурен в тях -няма връщане назад, не би се спрял пред нищо. Всъщност мисля си, че нататък Яман ще ни докаже неговите чувства.  Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 22 сеп 2010, 15:53 от Mydream

# 24
  • Мнения: 13 440
Planet, прекрасен анализ на Захиде!  smile3501 smile3501 smile3501 Актрисата е много добра също!

# 25
  • Мнения: 13 440
Planet, защо ми се стори, че ще направиш още някой разкошен клип от епизодите (мисля 74-75) от "1001 нощи", които минаха онзи ден и вчера по Нова ТV?

# 26
  • Мнения: 683
Момичета, супееееееер новина ! Сериалът на Берг е с по-добър рейтинг от сериала, който АТВ излъчва от 20 часа и от излъчваните в 20 часа сериали по всички други канали снощи, с изключение на Канал Д.

С риск да засегна някой искам да напиша какво мисля.
Това което мен ме доведе в бг-мамма и в тази тема преди почти две години беше първия турски сериал който гледах а именно 1001 нощи. За мен той си остана най-добрия сериал от всички излъчвани и все още не излъчвани сериали по българската телевизия.
Нека не забравяме че успехът на 1001 нощи не беше благодарение на Берг или дори Халит. Успехът беше благодарение на изключителния екип от режисьори, сценаристи, оператори, артисти и всички останали участващи в тази продукция. Благодарение на всички тях ние бяхме приковани към екраните и все още се вълнуваме от този сериал. Поне така е за мен. Не крия че много харесвам двойката Халит Ергенч и Бергюзар Корел и искрено се радвам и вълнувам за успехите им както в личния им живот, така и професионално. Но сериалът за който говори Варна от 20 часа е дело на целия екип на 1001 нощи...не само на Кудрет Сабанджъ. Аз лично го харесвам и го следя. Искам този сериал да успее не по малко от този на Бергюзар (който също следя но където освен Берг няма никой друг който да ни свързва дори и малко с 1001 нощи). Бих споделила радостта ви ако сериала на Берг се излъчваше във всеки друг ден и особено ако този ден беше петък. Ако тогава беше на 1 място аз лично щях да разливам шампанското тук. Но не мога да се зарадвам че сериала на Берг е с по висок рейтинг от този на екипа на 1001 нощ. Просто не мога...
Искам да ви попитам нещо. Ако сериалът на Халит се излъчва също във вторник. И се съревновава по рейтинг с този на Берг пак ли щяхте да сте толкова щастливи  newsm78

Последна редакция: ср, 22 сеп 2010, 15:34 от anna3com

# 27
  • Мнения: 4
Гласувах за това,че Яман е с наранено достойнство.
С желанието си да се омъжи за Ферайе, той се изправя срещу много неща-срещу силната си и властна  майка,която е все още глава на семейството,срещу порядките в малкото еснафско градче.Ще срещне и неодобрението на другите си близки.
С риск да повторя мнението на момичетата от предишни постове ,ще кажа,че той премина през най-страшната борба-борбата на всеки със самия себе си.И любовта му победи..до онзи момент,в който Ферайе се показа различна, отнасяща се с пренебрежение към всичко хубаво,което бяха преживяли .
Да,тя беше измъчена,преминала е през толкова болка,но след този разговор логично беше и Яман да е наранен.
А във връзка с думите на Планет за майка му-бих казала,че Захиде е ненадмината в това да унищожава живота на другите...с едната снаха вече се е "справила"-Мелек е човек без глас  и достойнство преди всичко заради нея...Имам малка надежда за Диляра обаче-тя прилича на бунтарка-да видим дали ще успее.

# 28
  • Мнения: 23 360
Момичета, супееееееер новина ! Сериалът на Берг е с по-добър рейтинг от сериала, който АТВ излъчва от 20 часа и от излъчваните в 20 часа сериали по всички други канали снощи, с изключение на Канал Д.

С риск да засегна някой искам да напиша какво мисля.
Това което мен ме доведе в бг-мамма и в тази тема преди почти две години беше първия турски сериал който гледах а именно 1001 нощи. За мен той си остана най-добрия сериал от всички излъчвани и все още не излъчвани сериали по българската телевизия.
Нека не забравяме че успехът на 1001 нощи не беше благодарение на Берг или дори Халит. Успехът беше благодарение на изключителния екип от режисьори, сценаристи, оператори, артисти и всички останали участващи в тази продукция. Благодарение на всички тях ние бяхме приковани към екраните и все още се вълнуваме от този сериал. Поне така е за мен. Не крия че много харесвам двойката Халит Ергенч и Бергюзар Корел и искрено се радвам и вълнувам за успехите им както в личния им живот, така и професионално. Но сериалът за който говори Варна от 20 часа е дело на целия екип на 1001 нощи...не само на Кудрет Сабанджъ. Аз лично го харесвам и го следя. Искам този сериал да успее не по малко от този на Бергюзар (който също следя но където освен Берг няма никой друг който да ни свързва дори и малко с 1001 нощи). Бих споделила радостта ви ако сериала на Берг се излъчваше във всеки друг ден и особено ако този ден беше петък. Ако тогава беше на 1 място аз лично щях да разливам шампанското тук. Но не мога да се зарадвам че сериала на Берг е с по висок рейтинг от този на екипа на 1001 нощ. Просто не мога...
Искам да ви попитам нещо. Ако сериалът на Халит се излъчва също във вторник. И се съревновава по рейтинг с този на Берг пак ли щяхте да сте толкова щастливи  newsm78


Ани, извинявай, наистина не се замислих, че може би в нашата тема има и хора, които харесват "Любов и наказание". Просто реагирах спонтанно, защото от всички филми, които се излъчваха снощи мен ме вълнува сериалът на Берг . Но не мисля, че когато изразявам радостта си спонтанно, трябва да се съобразявам кой точно сериал е бил изпреварен от "Безкрайна песен". Другата седмица нещата могат да се променят и какво от това. Предполагам, че ако беше изпреварил сериал на Туба,  не би направила тази забележка.

# 29
  • Мнения: 13 440

anna3com, честно си признавам, че в който и филм да играе Халит, аз със сигурност ще гласувам за него и много ще му се радвам!  Joy Joy Joy Joy Joy Защото съм убедена, че Халит би участвал само във филм с висока стойност.  Simple Smile

Ако искате, можете да ми направите компания в следобедното кафе в любимата ми чашка... То беше май за сутринта, ама нейсе...



Общи условия

Активация на акаунт