Юлски деца-Тема 38

  • 26 329
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 291
Чочи, какво прахче ви предписаха? Знам, че Смекта е много гадно (не сме го пили), но Ентерол много бързо ни помага при разстройство и е приятно на вкус, освен това са дрожди и не вреди на стомахчето.
Форчън, моят съпруг още обвинява майка си, че го е учила да не се бие с другите деца в училище. Милият ял бой на лягане и на ставане в по-малките класове, но после се усетил, че в момчешка компания не вървят тея съвети, поне не всеки път. Хубаво е с татко си да поговори по тоя въпрос. В момичешка среда е по-различно, макар че и момичетата може да са агресивни. За мое огромно учудване в книжка за възпитание на провославни момчета прочетох съвет, че има ситуации, когато момчето трябва да реагира и по-твърдо след като всякакъв вид дипломация се провали. Оттогава имам едно на ум по въпроса. Не в смисъл, че ще уча детето да търси конфликти, но в определени ситуации да си отстоява позицията, за да го уважават и то да има себеуважение.

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Опааа, нова тема, че и 2-ра страница.

Честито сините гащи на Аманита.

Ние днес сутринта откарахме около 3 часа и нещо в парка Заимов. Децата пощуряха малко, мъничето си гризна сама една царевица, каката покара тротинетка и сега героите са уморени.

Мила, давай, казвай на къде, кога и т.н. До началото на октомври не остана много... Ние тук на младостка почва си спретваме мини срещички с Евита и нейните сладкишковци, така че не съм съвсем без юлски срещи.

Фортунче, много е болно да гледаш децата си в такива ситуации, но аз си мисля, че простотията, завистта и наглостта не са типичен ганьовски приоритет, а са си разпространени и в международен план. Стискай зъби и не спирай да го учиш на добро. Един ден децата ще оценят кое е добро и кое лошо и това ще е добрата услуга от родителите, както и добре свършена работа във възпитанието им.  Hug

# 17
  • Canada
  • Мнения: 649
Дзак!
Ето ни и нас, криви и неспали много тази нощ. Предполагам, че е от зъборастеж, ама кой знае.
оффф и при нас така... започва да ме е страх как ще продължавам до ходя на работа... Tired
Аманита, честити сини гащи и от мен! Тъй като не е сигурно все пак, и аз се присъединявам към пожеланието да имаш такова бебе, за каквото си мечтаеш.. Peace
Фортунче, кофти ситуация... Да ти кажа аз от сега се замислям какво ще обяснявам в такива ситуации и честно казано сме имали разни трудни моменти с други деца и сме се чудили и  ние какво да обясняваме... Засега и аз нямам отговор на въпроса. Още по-често се питам дали е добре да уча момчето си да отвръща или да го уча да е над нещата... newsm78 Мислех че проблемите възникват най-вече в БГ с тези неща, но очевидно не е така...
ЕлиГ, Евита - айде и аз в отбора. Само че Нико освен хремата, днес е и с пресипнал глас, че пак почна и да кашля; а Кари освен хремата е и с конюктивит... ooooh! Голяма досада са тези постоянни болести... Чудя се и аз утр дали да не го заведа на лекар, че тази кашлица взе да ме притеснява - влажна и звучи като отхрачваща... Rolling Eyes
Иначе ние днес направихме разходка, въпреки снощното недоспиване и се надявах чемалчо ще спи като пън. Обаче изненада - спал е само половин час на обяд!!!! Направо не мога да го търпя в такива моменти - крив, ревлив и неспящ... #Cussing out Sick

# 18
  • Мнения: 1 291
Карелийка, и ние сме с конюктивит. А как мрази капките...
За стандарта Стара планина. Купихме кренвирши и наденица. Само на мен ли ми се струва, че описанието на съдържанието не съответства на реалните съставки? newsm78

# 19
  • USA
  • Мнения: 675
И аз да се запиша. Пак доста болни дечица, бързо да оздравяват Hug!
Юлско бебе, и аз стискам за близнаци  Wink Laughing!
Оля, Анди голяма дебелана е станала Joy.
За готвенето-супер лесно и бързо. На мен ми отнема 5 мин. да обеля и нарежа зеленчуците, слагам наведнъж всичко на бавен огън и после само го спирам. Готвя за по 2-3 пъти и после замразявам. Излиза ми много евтино, въпреки че абсолютно всичко купувам от био магазин.
При нас нищо ново няма, освен , че се отприщи и навън да ходи, както стоеше като пън на едно място, така взе да извървява цели улици сама Laughing.
Вчера ходихме на кафе и имаше още една майка с детенце на възрастта на Стейси. То си казваше някоя друга думичка, даже наричаше Стейси бебе Laughing, но то наистина изглеждаше по-големичко, а и имаше много коса. Та стана въпрос за зъбите и тя казва, че колики нямали, но за сметка на това много трудно изкарали зъбките, много мъки. Аз пък се похвалих, че при нас е много лесно със зъбките и се буди само 3-4 пъти на вечер и то само 3 дни около появата на зъбчето. А при тях се будело в 12 часа само веднъж на вечер и това за нея било трудно Shocked, аз направо се ококорих като го каза, мислех че ще има продължение, ама не. Детенцето й спяло от 2ри месец по цяла нощ и затова сега с едно будене й се виждало мъка голяма Laughing. Някои майки не могат да разберат какви късметлийки са с лесни дечица докато не го изпитат Simple Smile.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 581
Запис и от мен, Чочи, мерси за темата  bouquet
Оля, благодаря, добре сме ние. Тези дни малко захладня тук и духа силен вятър, та не излизаме много много. Отсреща има детски кът и ходим там, но пък хич не го обичам, защото навсякъде е покрито с едни "шляшки" им викам аз, които много се харесват на Дария и като почне едно ровене става на прасе Mr. Green.
Маймунче, и Дария е така - нямаше колики, но пък трудно вади зъби. Непрекъснато е едно мрънкане, вечер се буди поне 5-6 пъти, но какво да се прави - ще мине и този период. За сметка на това пък на обяд си поспива - между 3 и 4 часа нонстоп, та ми остава време да подомакинствам и за фермата Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 893
само да се отчета - имаме си И кътник  Tired зъб №17

# 22
  • София
  • Мнения: 6 133
Чочи, забравих да кажа- прахчетата ги давам в спринцовката от Панадол-а, като разтвора го впръсквам между бузата и зъбите- така го глътват без да плюят. А за урината Форчън ти е казала- памук в памперса и го изстискваш в контейнера. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 493
Аманитка Честито!
Драга и аз стискам палци да стане работата! Починете си активно!  Hug
И ние не ползваме гърне още  Peace

# 24
  • Мнения: 250
Здравейте!
Преди час и половина се върнахме от болницата. Първо отидохме в Дет.от-ние, където само измериха Т на Дани-39.2гр. и й дадоха температуропонижаващо лекарство. От Детското ни препратиха към Инфекциозно от-ние за преглед и евентуален прием в отделението. Един час висяхме като сополи пред отделението, за да дойде лекар да прегледа Дани. Е, дойде-прегледа я и установи леко подут корем и катар на горните дихателни пътища. Лекарката веднага беше готова да и приеме с Дани в от-нието, но аз отказах с/у подпис. Изписаха ни сл. лекарства: рехидри, ентерол, мезим форте, зинат, хидрасек. Препоръчаха и диета-лечебна хумана, оризова каша, кус-кус, макарони, попара, солети, бисквити............и да пие течности. Ако утре няма подобрение, ще се наложи да ни приемат в Инфекциозното....такава е и уговорката ни с докторката!
Моля ви, стискайте палци да започне Дани да се оправя!  Praynig

# 25
  • Мнения: 86
Чочиии, стискам много палци и дано не се налага утре да ходите отново там!

Само искам да ти кажа, че Инфекциозните отделения не са толкова страшни. Когато бях с Йоанна там през пролетта, цели 21 дни, наблюдавах колко бързо оправят децата. Точно след две системи, децата веднага се оправят! Та дори и това да се наложи, недай Боже, не се притеснявай!

Много спокойна нощ ви желая Hug

# 26
  • Мнения: 914
И. А при тях се будело в 12 часа само веднъж на вечер и това за нея било трудно Shocked, аз направо се ококорих като го каза, мислех че ще има продължение, ама не.
Мъка, мъка...Ама добре де, наистина ли има такива бебета, които спят по цяла нощ? (въпросът ми е риторичен)
Маймун, а какво по-точно готвиш за 5 мин.? В смисъл наистина - дай идеи за нещо лесно и бързо, което да можем да ядем всички.
А иначе - да е жива и здрава детската кухня. Напълно е изключено аз да готвя аз всеки ден различни манджи. Нямам нито сили, нито време и предпочитам да прекарам времето с детето си - да излезем, да си играем. А и честно казано, чак пък да е гадно, мисля че е малко пресилено. Екстра си е, според мен.
Чочи, оправяйте се бързо.
Аманита, честито за пола, ама е рано още. Ще видим какво ще излезе Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте в новата тема, Чочиии  Hug.

Момичета дайте съвът. Тони пишка без проблем и рядко се напикава. Акото обаче.... или е в памперса или в гащите. Не мога да го "накарам" да седне на гърнето.  newsm78 май не го обясних правилно. Изхожда се или по време на сън или когато се събуди и аз го изпускам и в гащите #Crazy, което ми идва в повече. Смених гърнето, сложих седалка на тоалетната чиния - два броя, различни. Изобщо не иска да седне. От известно време използвам Камелия - да я гледа как сяда, как... по интересно му е да бръкне в ...  Sick

# 28
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мамита!
Снощи писах, писах и точно преди да публикувам и компютъра ми се самоизклюмчи и си е..а майката и повече не се включи. Сега пиша от работния ми лап-топ който обикновено не използвам за такива неща, но другия или ще претърп основен ремонт или по-вероятно ще отиде в кофата. Докато влезна и вие вече в нова тема. Чочиии мерси  bouquet
Аманта честитО ти мъж. Хайде да видим дали по-натам няма да го оцветш в розово.  Laughing
Лилчо ние от началото сме си на Лактана след годинката минахме на тройка и така си карме.
Фортуна и на теб ти бях напиала сума неща, но изчезнаха в небитието, в телеграфен стил, и аз смятам, че на малчо няма да му е лесно да се адаптира в чужда страна, но пък това може да го напарави по-рано самоуверен и да му даде възможност да отстоява позициите си без да се поддава на агресията в поведението на другите деца, просто може да открие начин за разрешаване на проблемите по мрен път, много е важно да повярваш в себе (в добрия смисъл на думата) и да не се поддаваш на провокации.
За нас да кажа първия ден с детската кухня претърпяхме пълен крах, не пожела да хапне нищо една лъжица от супата и се почна едно огъване и пищене и край, нищо друго не пожела да опита. След това обаче не й попречи да хапне една пържолка.  Mr. Green Аз обаче тъп но упорит днес пак предлагам и с голям зор изяде част от супата и малко от десерта, основното го изплю, но нищо друго не й предложих, после един час ми викаше: "Ам, ам", но аз си правих оглушки да видим утре дали пък няма да реши да хапне по-нормално. Иначе и ние сме в групата на хремавите, цял ден подсмърча, подкашля и киха. В тази връзка Чочи дано се оправяте и да не ви се налага да влизате в болница. И всички болнички дечица да се оправят.
Бях писала и други неща но вече ги забравих.


# 29
  • Мнения: 48
           Привет и от мен,

          Фортунче, съжалявам за случката с твоя син. Когато се роди Санди, бях направила анкета с въпроси, и един от тях беше: „На какво ще ме научиш, когато порасна”. Мъжа ми написа „ ...... и да се биеш”.  Когато коментирахме това, той ми обясни как, когато станал ученик, всичко момчета го  биели, защото бил дете на учителка,  и така докато и той започнал да ги бие. След това си извоювал авторитет и боят спрял. Аз съм пацифистка, но смятам като мъжка майка, че момчетата трябва да се защитават. Има една хубава поговорка: "Аз не искам да нападам, но съм длъжен да се защитавам”.  Hug

            За играчките – предложението на Линет е много хубаво. Аз  не се включвам, защото имам много малко играчки. Санди в момента играе с няколко големи блокчета тип Lego, формички, които влизат една в друга и един конус, с  различни фигурки. Другата му игра в къщи са кестените - пуска ги в големи бутилки от минерална вода, хвърляме ги от терасата, мести ги от едно място на друго. Любима игра му е да вади разни неща от една голяма чанта, после ги носи и подрежда, и е влюбен в пръскалката за цветя.  На вън играе с топка, бута колело, дърпа едно въже, къса цветя. За сега мисля, че други играчки не му трябват.
        
           За имуностимулаторите – твърдо съм против тях. Имунитета го засилвам с разходки, постоянно проветряване в къщи,  бани,  добра храна и  голота. Ели много добре го е казала.

          Сиско, нищо не разбрах. Какъв е проблема?

          Хайде, всички болни деца да оздравяват! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт